Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiálny text distribútora)

bery71

Po Nouzovém východě jsem si nebyl tak úplně jist zda-li se do kina mám skutečně vydat. Tak nějak jsem se obával, že uvidím to samé v bledě modrém. Ale naštěstí jde o úplně něco jiného. Neuvěřitelně jiného. Až doteď nemohu uvěřit, že oba dva snímky natočil jeden člověk. Zatímco Nouzový východ je Hollywoodské drama v pravém smyslu. Away we go je spíše nízkororpočtový filmeček o lásce na zlepšení nálady. Příběh je sice banální (naštěstí krátká stopáž) , ale je vyprávěn tak poklidně a mile, že mu nemůžete odolat. Na snímku není díky ,,neznámým,, hercům žádná známka komerce a máte skoro pocit, že příběh prožili vaši sousedé. Musím vyzdvihnout také komediální stránku film. Tak odlehčený humor už jsem dlouho neviděl. Bohužel nechybělo pár vtipů ala Hollywood, ale bylo jich málo a šly vydržet. ()

merigieren

Chlupatý stařecký koule, já se snad umlátím smíchy. To je nuda. Jestli někdy dospěji do fáze života, kdy se mi tohle veledílo bude líbit, vystřelte mi prosím mozek brokovnicí. Prostě nejsem těhotnej pár přemýšlející nad životem po 35. ()

solid

Láska na první pohled. Nikdy bych neřekl, že díky angličanovi začnu mít rád američany, ale při sledování jsem je chvíli rád měl=D. ()

mala_kea

Pár hloupých vtípků, nad kterými jsem se pousmál, nic víc. Za celkem dobrodružnost a napínavost s poměrně jednoduchým avšak zdařilým koncem podprůměrná podívaná. ()

Aurorka

Myslím, že je příliš jednoduché porovnávat filmy režiséra podle jednoho jeho "filmu, jimž už asi nepřekročí svůj stín" a jemuž se už asi žádný další jeho snímek nevyrovná. Je důležité se zaměřit také na obsah filmu, herecké výkony atd a každý film hodnotit zvlášť nezávisle na ostatních speciálně proto, že jeden režisér dokáže natočit pokaždé úplně jiný snímek na odlišné téma a navíc docela úspěšně. Plusem tohoto snímku jsou neokoukaní herci, kteří hrají příjemně civilně a nenuceně a kterým sekunduje mírně ulítlá rodina a přátelé, kteří dodávají filmu šťávu. Same, tleskám za tento povedený kousek. Jen tak dál!! ()

JB2203 odpad!

Tak tohle bylo moc i na mě. Již poněkolikété jsem se nechal zmást zdejším vysokým hodnocením. Začínám mít pocit, že nadnesené hodnocení na ČSFD podmiňuje v přímé úměře počet vyslovených vulgarit za určitou časovou jednotku v hodnoceném díle. Jakákoli česká režimní pitomina z padesátých či sedmdesátých let minulého století je totiž proti tomuhle Mendesovu filmu veledílo. Tolik stupidních dialogů a iritujících postav se v jednom spektáklu jen tak nevidí. Pokud bylo scénaristovým záměrem sděli divákovi, že všude v Americe žijí totální vymaštěnci, tak to se mu tedy podařilo na výbornou. Problém je pouze v tom, že stejně vymaštěni jako paradované figury mně přišli i oba hlavní představitelé. Přehrávání, kreace a žvásty, toť základní ingredience tohoto veskrze labužnického pokrmu. "Budu tě milovat, i kdybych už nikdy nenšel tvoji vagínu". Nebo tak nějak. Déle než hodinu se to nedalo vydržet. Čekal jsem něco romantiky, něco inteligentního či laskavého humoru, trochu dobrodružství, možná i nějaké poznání - o světě či o životě, umění, lásku, zajímavé záběry nebo neotřelé režijní nápady, zkrátka něco, co dělá odlehčený žánr kvalitním odlehčeným žánrem, leč dočkal jsem se toliko nablblého pitvoření a několika posunutých děloh. Jediné, co mi sledování této "svěží vztahové komedie" přineslo, je neochvějné poznání, že mě už napříště do filmové Mendesovy Ameriky nikdo nedostane, to už se vydám raději cvrnkat ořechové slupky do zarudlých opičích prdelí někam do východní Barmy. Taky Albánie bude dazajita přínosnější. ()

huko

Smál jsem se (a na hlas), slzel jsem (ale tajně) a užil jsem si to (a přiznávám to). Rozhodně to není film pro všechny a mainstream se bude nudit - je to tak trochu film kritizující měšťáctví a zamýšlí se nad rodinnými hodnotami. Což zní hrozně! Ale záleží na tom jaké máte sociální zázemí, inteligenci, náladu a aktuální stav mysli. Je dost možný, že před rokem bych tohle nedokoukal ani do konce (to jsem ještě neměl ten spravnej intelekt hehe...). ()

Olík

Mladý nesezdaný pár očekávající narození prvního potomka hledá to správné místo pro založení rodinného hnízda. Oscarový Sam Mendes servíruje dramatickou komedii o lásce, vztazích a řešení neřešitelného se sympatickou dvojicí v hlavních rolích a příjemnou hudbou na pozadí. ()

agassi68

Mendes tentokrát prešiel mimo mňa. Allenovské konverzačky mal nechať jemu. Už dosť nechutný úvod mi naznačil, čo môžem očakávať a bohužiaľ som sa aj dočkal. Vtipné nič, dramatické nič a pozerať sa na dvojicu ako od susedov, potulujúcu sa po USA, debatujúc s týpkami, ktoré neznášam bolo stratou času. Hviezdičky za domček a záhradu s pomarančovníkom.. ()

jochanan

Tak jsem právě dokoukala AWG po druhé a musím svoje hodnocení změnit ze 4* na 5. Shodou okolností jsem zrovna minulý týden koukala už po několikáté na Revolutionary Road a na jednu stranu je evidentní, že je to od stejného režiséra, na druhou stranu se tomu až nechce věřit... Mendes má svlj skvělý rukopis a jeho filmy miluju. Čím jsem starší, tím víc, přeci jen člověk rodinu, mateřství atp. vnímá jinak ve 22 a jinak v 26, že? (Mno, za pár let ten komentář asi ještě přepíšu!:) Každopádně ta nádhera lásky mezi dvěma lidmi, jejich schopnost učit se jeden od druhého, nebrat se příliš vážně... Osobně mám moc ráda scénu, která není nijak dojemná, ale prostě neuvěřitelně lidská: Když Verona sedí se svojí sestrou u stolku a Burt telefonuje a spadne u toho za zídku. Tohle prostě je zatraceně sexy, když ho milujete! Ne vypracovaný svaly, ale to, jak neuvěřitelně umí být roztomilej a nešikovnej... Právě v tomhle okamžiku jsem si totiž dneska opět uvědomila, jak moc je ten film o mě samotné :) ()

GOREGASM

Začnu od konce. Miluju pocit dojetí při závěrečných titulcích a tady mi pověstná husina předpovídající neudržitelnou, ale radostnou slzu stékající po líci pobíhala po zádech posledních pět minut. Koncovka této (do)životně moudré road movie je nádherným vyvrcholením putování Burta a Verony (dokonalá chemie mezi Johnem a Mayou), kteří během hledání svého místa na tomto světě nejenže cestují křížem krážem, ale při setkáních s přáteli a rodinou zažívají chvíle, které postupně utuží jejich odhodlání stát se rodinou. Sam Mendes sáhl po opravdu skvěle napsané látce, která míchá v přesném poměru osobitý humor s životní moudrostí a poznáním a dostane se pod kůži v tom nejlepším slova smyslu. Náladu snímku k ryzímu prožitku doplňuje písničkový soundtrack Alexi Murdocha, který přesně zapadá do škatulky songů, na jejichž mírů se střihá filmový materiál, viz poslední scéna. Sam Mendes má úžasný cit pro jakoukoliv látku a každý jeho film je skutečným zážitkem. 100% ()

fila.tes

Nádherný příběh dokonalého partnerského páru, který v podstatě naslepo a do neznáma cestuje za lepším životem. A to jsem se málem nechal odradit znuděnou společností, se kterou jsem tento film rozkoukal, protože po patnácti minutách se většina rozhodla pro změnu filmu. V odstupu tří dnů jsem se k tomuto filmu vrátil, tentokrát sám. V prvé řadě jsem nadšený z režie Sama Mendese, který se ukázal být skutečně multižánrovým režisérem. Chválím rovněž krásnou hudbu. ()

Rathalos

Ako komedia to bolo velmi slabe,ako film zo zivota sa celkom dalo,aj ked je to taka priemerna zalezitost,herci v pohode,ale viac ako tri hviezdicky nedam...:-) ()

burton

Malarkey to vystihl. Přesně tak. Kolem samí debilové a oni dva se musí nutit, aby se pohádali a jsou vlastně pořád v těžký pohodě. Kromě toho jsem už stará a tak tenhle příběh je zcela mimo cílovku, ve který se pohybuju. Pro začínající rodiče za tři s orvanýma ušima. ()

martiňák

U filmů Sama Mendese si člověk připadá jako na houpačce. Po úchvatné Americké kráse přišel extranudný Mariňák (z těch filmů co jsem viděl). Poté následoval skvělý Nouzový východ a pak opět velmi nudné Všude dobře... ... Nejdřív k pozitivům filmu - těmi jsou určitě dva hlavní herečtí představitelé. Jsou sympatičtí a působí jako skutečný sehraný pár který k sobě odjakživa patří. Určitě zajímavé je i téma filmu a schéma příběhu. Pak už ale následují jen samá negativa. Především film se bere neskutečně vážně, chybí mu jakýkoliv nadhled, uvolněnost a v konečném výsledku i humor, protože veškeré zábavné situace působí jakoby byly násilně začleněny pro odlehčení atmosféry, čímž vyznívají o to víc křečovitě. Jakoby tvůrci byli až příliš dospělí a zapomněli na hravost. Reálie jsou pro českého diváka až příliš americké. To byly sice v Americké kráse taky, ale tam to nevadilo, ve Všude dobře mi to občas i vadilo. A ve druhé půlce film zklouzává až k banálnosti. Hlavní hrdinové natvrdo s vážnou tváří vyslovují myšlenky jako: "Nejdůležitější v životě je láska, domov a rodina...., Nikdy tě neopustím a naše dítě taky ne..., Rodiče kteří by si děti zasloužili je mít nemůžou a ti co si je nezaslouží je mají..." , a to je celkem silná káva i pro otrlého diváka. ()

Verner

Tak tohle mi teda vůbec nesedlo. Dost nezvyklý na Mendese, ale tak jednou to přijít muselo. Celej film koukat na ubolestněnej pár, kterej má tendenci pořád všechno řešit, házet moudra a přivádět se do deprese mě vážne nebaví. Vůbec už ten typ lidí, kterej tam byl zobrazenej mi je krajně nesympatickej. Jako hodně slabý 3* a Same dej se do kupy a příště ať je to lepší. Jo a abych nezapomněl z tý hudby sem se málem zastřelil. ()

Harts

pěkny film, ze začátku mi bylo jasné, že hlavní hrdinové nejsou normální, na konci jsem pochopil, že jsou v tom filmu nejnormálnější. ()

Gabretta

Působivý film o hledání toho pravého místa pro vybudování domova. Mladý pár se nejprve snaží inspirovat podobou soužití u svých známých a přátel. Vždycky se ale objeví nějaká překážka, která je donutí pokračovat v pátrání po jakémsi ideálu domova dál. Nakonec dvojice dospěje k názoru, že nejlepší bude vydat se svou vlastní cestou... Prvních 20 min jsem viděla dvakrát - prvně jsem u toho totiž usnula. Druhý pokus byl už podstatně zdařilejší - se zaujetím jsem celý snímek dokoukala a přála si, aby hlavní představitelé nakonec našli to, co hledají. A našli... ()

Yomega

Mendese mám moc rád a všechny jeho předchozí filmy patří mezi mé nejoblíbenější. Bohužel už od Mariňáka mají pro mě sestupnou tendenci a pokaždé si říkám, že nový Mendes je zase o trošku slabší než ten předchozí. Ono také první dvě perly co Mendes natočil se překonávají velice těžko. Away We Go určitě není špatný film, ovšem není pro každého. Bohužel patřím do této skupinky. Až na pár úsměvných momentů (měření tepové frekvence dítěte a opravdu vypečená domácnost Maggie Gyllenhaal) jsem se nesmál, nebrečel, nebavil se, jen se nudil a nenalezl v tom vůbec nic. Většina postav se celou dobu chová směšně až dementně, ale bohužel ne vtipně. Hlavní dvojka mě také zrovna moc sympatická nebyla, takže výsledné hodnocení bohužel u mě vyšší být nemůže. Doufám, že se nedočkám situace, kdy budu muset dát Mendesovu filmu ještě menší hodnocení, než teď. Snad už to teď bude pro změnu jen lepší:-) ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (viac)