Korejská adaptace mangy Antique Bakery od Fumi Yoshinagy v podobě live action pozměnila pouze jména postav na korejská a také vzhled hlavního cukráře Yusuke Ona. Jinak film zůstává manze poměrně dost věrný. Děj se odehrává v malém cukrářství patřící Keisuke Tachibanovi, pro něhož pracuje Yusuke Ono, jeho bývalý spolužák a především gay proslavený svým "Demonic Charm". Dále je tu Eiji Kanda, bývalý boxer, který miluje sladkosti. A kolem všeho se motá a především překáží Chikage Kobayakawa, Tachibanův kamarád z dětství, jenž se považuje za jeho komorníka, a který se dá snadno okouzlit Yusukem. (Kocicka)

skretik

ľahký náznak yaoi... skôr shounen-ai... výborné spracovanie, plné emócií, ale aj odľahčených chvíľ... príjemné prekvapenie ()

Marys

S najväčšou pravdepodobnosťou mi niečo uniklo. To, čo v kórejských filmoch s obľubou sledujem, mi pri Antique výrazne chýbalo. Až keď som sa teraz dozvedel, že je film robený podľa japonskej mangy, všetko začína dostávať zmysel. To ale neznamená, že sa pohľad na snímok v mojich očiach zmenil. Kórejci by sa mali držať svojho a japonskú zvrátenosť, nelogickosť, a nikam nesmerujúce odkazy nechať Japoncom. ()

jiri.twist

Další zfilmovaná manga, tentokráte korejská adaptace a jak už hovoří recenzenti přede mnou, jde o hodně roztomilou komedii, která pohladí po duši, navodí dobrou náladu. A čtveřice hlavních hrdinů tomu dodá ten správný šmrnc a i když původně byla především směřována na japonské dívky a ženy, pobavila už mnoho diváků po celém světě včetně mě ... 7878 ()

Radek.SCH

Čekal jsem nějakou přihřátou gay komedii, plnou fešných chlapů. Skoro to tak bylo, ale žádný nepříjemný zážitek. Naopak se tu vyskytuje i něco jako vážný podtext. Jen se nijak výrazněji neřeší. - 60 % ()

Moiraine

Z toho, co jsem z mangy přečetla, se korejská adaptace předlohy drží věrněji než japonská. Obě zpracování sice mají stejné stěžejní body, ale pracují s nimi úplně odlišně. Natolik odlišně, že pro mě ani japonský seriál s korejským filmem srovnávat nelze - výborné jsou oba. Zatímco seriál je klidnější a spíš úsměvný než vyloženě vtipný, tady střídá jeden záběr za druhým v hodně rychlém tempu a přeskoky z vážnějších scén s vyloženě vtipnými nenechají člověka o nudě ani uvažovat. Filmařsky je to hodně dobře zvládnuté, jak komu bude sedět téma už je jiná otázka. Já se bavila výborně. Jen toho Francouze bych tam mít nemusela. ()

Sykon

Velmi originální a zábavná adaptace mangy. Tu jsem sice nečetl, ale z jistých zdrojů vím, že se opravdu tento film mangy drží více než stejnojmenný japonský seriál. Srovnání filmu a zmiňovaného seriálu není jednoduché, protože tam kde je korejský film rychlý a v některých věcech až zkratkovitý, japonský seriál má dostatek prostoru pro rozvinutí děje do šířky i hloubky. Přesto se tentokrát Korejci nenechali zahanbit a vytvořili báječnou komedii, která (v dnešní době jako jeden z mála filmů) bez nejmenších problémů zvládá střídání vážné a zábavné roviny. Jediná výtka ode mě směřuje k lince s Francouzem, na tohle mě neužije. ()

Tuniak DF

Komédia tak ľahká, až by ste si ju mohli dať ako zákusok a zjesť ju na prvý šup. Herci (ako metrosexuálny krásavci) sa odviazali, a vydali očividne zo seba maximum. Príbeh je viac-žánroví... troška romantický, troška detektívny, troška ujetí (ale v dobrom slova zmysle). Film nie je žiadnou geniálnou strhjúcou komédiou, ale pre potešenie ako stvorení pre radosť a optimistické naladenie. ()

RigorMortis

Svižné, ľahké, trocha uletené a mnohokrát som sa schuti zasmial. Film miestami naberal na vážnosti a riadne sa vzďaloval od komédie (hlavne v poslednej tretine), no aj tak má niečo neopísateľné, čo americké komédie nikdy mať nebudú. ()

YukiKaze

Jeden z mých prvních Korejských filmů a láska na první pohled. Napínavé od začátku do konce. :-)) Tento film patří do zlatého fondu Korejské produkce. Jinak než 5* jsem dát ani nemohla. ()

Hagu

Milé, vtipné, odpočinkové jinak se to říct nedá, nějak jsem ale doufala ve více gay romantiky, ale jelikož je to korejská adaptace filmu tak co jsem čekala, že by korejci natočili něci víc než jen pusu? Myslím ale, že se rozhodně podívám i na originál. ()

Wajny13

Miluju dortíky! Mňam :-) Herecké obsazení bylo velmi dobré - hlavně Jae-uk Kim. Z filmu mám zvláštní pocit, i přes to všechno sladké a radost z dortů - je mrazivý. I přestože to nebylo žádné romantické uplakané drama, z kterého vás bolí oči - z toho filmu velmi mám zvláštní pocit :-/ 4,5* ()