Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Petoss1

Áno, chcem to krvávé, bez rozmýšľania, bez debilného zabíjania a s poriadnou atmosférou. Descent: Part 2 ma príjemne potešil a skvele som sa pri ňom uvolnil. Jo a dokonca som sa zľakol. Horor ako má byť. 75% ()

Vojťas

Jsem mile překvapen. Na rychlokvašky, vycházející rovnou na DVD a těžící z jmen svých předchůdců, jsem sice vysazený, ovšem zde jsem za něj rád! Atmosféra, charaktery postav i samotné prostředí ctí jedničku. .... Prostě spokojenost! :-) ()

O´Neill

Zatímco jednička byla atmosférickou záležitosti, dvojka se jen vleče v dobrém světle jedničky. Celkově film o poznání ztratil oproti prvnímu Marshallovému dílu atmosféru, ale není bůhví jak hrozné. Pravá akce začíná stejně jako u prvního dílu až někdy okolo padesáte minuty, ale narozdíl od prvního dílu, tady to bylo padesát minut jen kecání, tlachání, a nicnedění. Celkově je to horší než první díl, a taky dle toho upravuji hodnocení o hvězdičku menší. ()

bourec

Proč tohle vzniklo?.Napoprvé nekriticky hodnoceno,asi s přihlédnutím k prvnímu filmu,protože to je atmosferická šílenost,ale když se nad tim zamyslim,tak jak píše Korbitch22,je úplná debilina,že by tam za hodinu lezla znova.To je kravina jak prase.30%. ()

Mefistofelle

Na druhém díle této jeskynní taškařice je strašně vidět, že vařej tak trochu z vody a možná i z nevyužitých nápadů pro první díl. Sám o sobě ten film opravdu není špatný, ale v porovnání s prvním dílem se jednoznačně jedná o slabší odvar. Herci kdovíjak nenadchnou a myslím, že Sarah tam ani nemusela být - protože pak by MOŽNÁ dostaly ostatní postavy více prostoru a MOŽNÁ by s nimi nebyla taková nuda. Každopádně pochvala patří hnusným jeskynním příšerkám, s nima byla sranda... Trochu jsem nepochopila, proč to celé ukončili tak blbě, ale tuším, že účelem bylo ponechat volný konec pro třetí díl. ()

cariada

Skvělý pokračování, který jsem si opravdu užil. Luxusní atmosféra ještě teď mě mrazí, už jen při představě že bych v té jeskyni měl být a někde se tam plazit a nemusí tam být ani ty skřeti. Klaustrofobie je svině. Krásně to doplnilo první díl a skončilo tak jak mělo na horor. ()

TomikZlesa

Marshallův nadupaný horor se konečně dočkal pokračování, a rozhodně ne žádnýho sračkovýho vykradače, ale pořádnýho, dokonce bych i řekl že až na úrovni prvního dílu a hlavně rozšiřujícího pokračování. Na režisérský debut Jona Harrise perfektní výkon. Ano, je tu pár slabší a nelogických momentů, ale ty sou na únosné hranici a film nekazí, na druhou stranu je tu několik luxusních momentů jako, sekání ruky, krysa z huby, srací tůňka a hlavně konec ( i když podobná konce se začli celkem rozmáhat). Filmu nejvíc škodí právě to, že je to pokračování, chybí ono napětí toho, co v tý jeskyni vlastně je ? takže logicky průběh filmu je jasnej, ale není jasný jak.... ()

humanbeing

No, tedy, tímhle pokračováním jsem velice zklamán. Naprosto zbytečný druhý díl, který často nedává moc velký smysl a po stránce strašidelnosti je to bohužel takové, jak se dalo čekat - velmi slabé. Od podprůměru to zachraňuje fakt, že dějová kostra není úplně nejhorší - hrálo se tu dost na jistotu, a taky docela slušné gore, které tedy v původním a perfektním Descentu hrálo pramalou roli. Občas tu byly světlé momenty, třeba scéna ve vodě, houpající se mrtvola ze stropu, nalezení první mrtvoly... To nejlepší na dvojce je vlastně to, že se dozvíme, jak to vypadá v jeskyni po konci Descentu. Možná bych dal o bod víc, nebýt dosti levného a hloupého závěru. 5/10 ()

Fallen_One

Dvojka trochu abych tak řekl kazí dojem z jedničky. Jakožto horor nebo řekněme psychologický thriller (vlastně i ten horor by teď byl docela blízko) je to lehce nadprůměrné, ale jakožto návaznost na první Marshallův Descent spolu se zakončením dvojky vyznívá tak trochu divně, nelogicky. Kdybych tu měl vyjmenovat proč, prozradím jednu z hlavních point. Takže takto: konec se mi nelíbil, to teda že jako ne. Ale to co bylo od začátku až po konec bylo ucházející a jak již jsem řekl trošku nad průměr. Chápu nízká hodnocení (snad poprvé), konec nasral, ale zbytek ušel. Jakž takž. Ale trojku už prosím ne. ()

Wormboy

Nie taky pruser ako druhy [Rec], ale aj tak svojmu predchodcovi nesiaha ani po kolena. Absencia Marshalla na reziserskej stolicke je citelna a hoci Harrisovi nemozno upriet snahu, vidiet, ze to proste uz nie je ono... ()

pufina

Pokračování mé noční můry. O něco slabší než první část, ale naprosto skvělé lečkačky, co mě opět donutily párkrát zařvat - stačily necelé dvě minuty filmu a já už zařvala leknutím - i přesto, že jsem to čekala (v mnoha případech), tak jsem se stejně lekla, a to mě na tom baví. Tentokrát už mě příšery tak nelekaly, ale krásně ohavné jsou jako v prvním díle. ()

PavelVanekArt

Nenechte se mýlit, není to tak velká pecka jako první díl a moje hodnocení berte spíš s rezervou. Čtyři hvězdy dávám už jen z principu, nehledě na pomalejší a obšlehnutý scénář. Proč z principu? Protože to navazuje přesně tam, kde první díl končí a drží si to pořád nějakou tu atmosféru prvního dílu. Klaustrofobie však ubylo a některé scény jsou spíše jen jako pomrknutí na fandy prvního kusu. Lidi zase umírají, i když divně. Konec je fakt už přes pomyslnou debilní čáru. Záchranáři jdou do nám známých jeskyní hledat partu bab, plus si sebou vezmou přeživší z prvního dílu. Idioti prostě. Hodně tomu chyběly scény prvního filmu typu spižírna, jezero, úzké prostory. Pár herců takřka zbytečných a bla bla... už se mi o tom nechce psát :D Bavilo mě to, drželo tak tak úroveň jedničky, zároveň i pár facepalmů padlo. Suma sumárum 4* a.k.a 80%. ()

PROCESOR

Tak v pokračování cože je tam za roztomilé potvůrky v těch jeskyní si tvůrci s danou látkou pohráli lépe a je to znát. Tady už se pocit napětí a strachu dostavil. Závěr je za mě luxusní a tak by to u hororech mělo být… ()

Martrix

Pád do tmy 2 navazuje téměř přesně tam, kde jednička skončila Takže je jasné, že se opět setkáme s některými nesežranými postavami a většinou těch, kteří je po jeskyních naháněly. V jedničce jsme viděli partu bab, které se cosi snaží sežrat. Ve dvojce se servíruje skupina rádobyzáchránců. A to je asi tak jediný rozdíl. Jinak se jede v zaběhlém režimu, stísněný prostor, tma, slušné masky a pár nechutňáren. Co ovšem hrubě nefunguje, je konec. Idiotský, hůř než béčkový a přitom žebrající o pokračování, které by vysvětlilo posledních pár vteřin. Není to vysloveně špatný film, ale spíš než rozšiřuje, tak parazituje a přestože vysloveně nenudí, tak je tak nehorázně předvidatelný, že jediného překvapení se dočkáte v samém závěru. A to je překvapení z ranku ...a otrávěně pronesl: WTF?! ()

Juto

Film je hlúpym pokračovaním dobrého príbehu, ktorý mohol fungovať. Len, že postavy sa vo filme správajú imbecilne a ich hlúpe postoje ma len frustrovali. 4/10 ()

Plangi

Dvojka Descentu se kupodivu povedla nad moje očekávání, co se týče navození stejného klaustrofobního neklidu při sledování a samozřejmě lekaček, které člověk předem vytuší, ale stejně sebou trhne. Trikoví experti si očividně až s úchyláckou radostí vyhráli s efekty, míra nechutnosti od prvního dílu značně stoupla. Co dopadlo přesně podle mého očekávání, byla stupidní záminka, jak dostat přeživší Sarah zpátky do díry, ale asi to jinak nešlo, když jí tam mermomoci museli nacpat a dát tak ofiko status té happy americké verzi konce jedničky (palec dolů). 65%...P.S.: Po zkouknutí si připisuji na svůj pomyslný seznam filmových postav, co mě po dobu sledování filmu krkaly, toho dementního šerifa, jenž naštěstí zhynul patřičně bídnou smrtí. Sbohem a…pracička. ()

SHI-SHA

Strmý pád dolů. Bohužel mluvím o kvalitě filmu. Klasický problém sequelů - vše se snaží být brutálnější a velkolepější - přitom byl zjevně hodně seškrtán rozpočet - ti zlí už vypadají spíše jako skřeti z Pána Prstenů. Největší problém pak vidím ve ztrátě jakéhokoliv tajemna a skličující atmosféry - film už staví jen na lekačkách a pitomých zvratech. Sice jsem se do jeskyně vrátil rád, přesto by asi bylo lepší, kdyby hlavní hrdinka zařvala už v prvním díle - jak jsme si všichni mysleli. ()

dr.fish

Druhý díl Pádu do tmy přesně navazuje na konec dílu prvního, takže jsme hned zpátky v akci. Jelikož už z jedničky víme o čem to bude, moment překvapení ubírá na síle. Nicméně Sarah nám vyzrála ve zkušenou matadorku, už ví jak se v chodbách pohybovat a jak se na místní glumíky musí. Zbytek týmu jsou amatéři, kteří se ale rychle učí. Film je důstojným pokračováním, bavil mě a zakládám ho do videotéky. 80% ()

Loki81

O tridu nize nez prvni dil... beckovost jde citit na sto honu. Ikdyz... pri dnesnich standardech v produkcich pokracovani to mohlo dopadnout podstatne hure ;) na druhou musim priznat, ze par scen se tvurcum opravdu vyvedlo - viz odseknuti starika z pout cepinem! ()

okkac

Víceméně úplná kopie jedničky se slabým scénářem (otravný šerif a dementní konec) navazující na happy-endovou US verzi prvního dílu. Lekaček je zde dost a gore snad ještě větší. Není to úplné sklamání a vlastně je to i celkem povedené, ale přišlo to až po skvělém prvním dílu a nic nového to nenabízí, proto 6/10. P.S. Na to, že neměli v těch chodbách nic vidět, tam všude vždy bylo pozoruhodně dost světla. ()