Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

kikin01

Part 1 byl podle mého názoru o trošku lepší než Part 2. Ale ani tady není o napětí nouze. Flashbacky strachu u mě fungovaly, a rozjelo se to o něco dřív, než jsem předpokládal. Já jsem spokojený. Na tři hvězdičky to určitě má. ()

chiara

Nie je to uz take super, ale na 4* to ma, lakacky funguju super, mame tu zname herecky z prveho dielu - chudato Sarah, po zachrane ju znovu prinutia ist do jaskyne. Ten serif ma teda tiez sral, ale pekne dopadol. V prvom diely sa mi pacil zaver filmu, tu to ale posrali. Rad som sa vratil do milej jaskyne, ale aj tak prvy film nemal mat pokracovanie. ()

moriero

Nechápu menší hodnocení než jednička. Co se týče příběhu a mytologie, pokračování naprosto jedničku překonává. SPOILER: setkání přeživší SARAH z jedničky a ztracené JUNO rovněž z předešlého dílu mě naprosto dostalo. A došlo i na holčičí bitku v hov...pardon, bahně..chrochtal jsem blahem. SPOILER pokračuje: jen konec mě trochu zklamal. Indiánská šerifka klidně mohla převzít štafetu po holkách (viz otevřená vrátka ke trojce, i když i z toho by se jistě dostala), a propos: viděl někdo Sarah umírat na vlastní oči? SPOILER končí: telenovelský oslí můstek se ztrátou paměti je náhodou moc dobrý nápad, jak jinak byste po těch hrůzách Sarah znovu tam dolů dostali? P.S. Po tomhle filmu bych nevlezl ani do Moravského krasu! ()

johnnie78

Stejně jako první díl, až na to, že potrava pro Glumy nejsou jen ženy, ale mohou si ukousnout i nějakou tu klobásu. Má to jakés takés vysvětlení jedné věci z prvního dílu, kterou jsem stejně věděl i bez vysvětlení :-) ()

st4nford

URČITĚ KOUKNĚTE HNED PO JEDNIČCE! Tohle není zanedbatelné pokračování.. Part 2, jak se patří. :) Teď trochu narativně-stylistické analýzy. Scénář má slabší expozici, která pracuje spíše s kompozičně než realisticky založenými motivacemi, což je škoda... prostě honem honem do jeskyně bez jakýchkoliv rozporů či náznaku psychického rozpoložení hrdinů, což bylo silným a fungujícím motivem prvního dílu. Filmu také chybí vizuální hravost s citem pro detail, pohyb a hloubku záběru. Scény na mě působí skrze zvolené svícení a velikosti záběrů až moc studiově (opět oproti prvnímu dílu) a ona hravost mi lehce chyběla i ve zvuku. Proč na to ale KOUKNOUT? Druhý díl je skvělým uzavřením prvního dílu a zodpovězením stanovených otázek. Dále také oceňuju paralelu mezi postavami Sarah a Susanne a rozšíření univerza. Velmi mě sledování bavilo. ()

veverysiak

V podstate to bolo jasné, muselo sa to skúsiť s Dvojkou, musel to chytiť nejaký dementný scenárista a aby sa prekryl krepý príbeh, muselo sa pridať na tekutinách, kostiach a tkanivách, k tomu fakt, že čaro prvotiny bolo nedostihnuteľné a výsledok je jasný, takže 35%. ()

Mukade

pozor S P O I L E R !!!! jediné, čo mi veľmi vadilo bol záver v jaskyni, v súvislosti s mojou obľúbenou postavou... taký idiotský záver som už dávno nevidel. ()

fikee

Pokračování výborné jedničky dopadlo až překvapivě dobře. Vzhledem k tomu, že na diváka už nečeká v jeskyních žádné překvapení, režisér neváhá s představením prvního crawlera příliš dlouho a čestvé krve se dočkáte už v druhé čtvrthodině. Po úvodním masakru se ocitnete v klaustrofobickém krvavém pekle tak dobře známém z jedničky a musím říct, že je tu pár opravdu výborných momentů. Bohužel, poslední třetina scénaře se dost nepodařila a konec filmu kazí dojem. --- Plus za obě scény s krysou, další souboj nad propastí, výbornou hudbu z jedničky a všeprolínající beznaděj. Velké plus za klaustrofobickou scénu v podzemní říčce. Obrovské mínus za dementního šerifa a konec, který si až příliš zadělal na pokračování. Pokud se líbila jednička, dvojka nezklame. ()

Vital

Ten kdo neviděl první díl,tak ho to může dost bavit,ale je tu dost nepřesností,které mě pěkně naštvali,tak třeba když našli Sáru,a pak pustily psa aby našel odkud vylezla,tak došel k nějaké důlní šachtě,tam se něčeho lekl a pelášil se staženým ocasem pryč.Když tam dojde záchraný tým,tak musejí sjet štolou aspoň jeden kilometr kolmo dolů,jak by se Sára dostala nahorů?! Navíc na konci prvního dílu vylezla z nějaké jeskyně pěkně vysoko v horách.Další věc je,že Juno,kterou tam našly tak nakonci prvního dílu jí Sarah zapíchla cepín do nohy a nechala jí tam s těma potvorama kterých tam bylo minimálně deset a sami slyšíme jak vříská a ty potvory taky,tím řvaním je na sebe přilákala a těžko by je zabila.Producenti prostě to chtěli oživit,ale i tak to byl pěkný horůrek,který příběhem v jeskyním komplexu nedělá ostudu. ()

Tomiczekk

O něco slabší jak 1.díl (Pád do tmy) ale i přesto dobrá vyvražďovačka s pofidérními "lidmi" jsem rád, že to navazovalo na první díl :) ()

veere odpad!

Proč se kurva točí pokračování u filmu, který skončil? Naprosto zbytečný film, který z jedničky postrádá všechno proč se mi to líbilo... nemluvě o naprosto dementním scénáři (LALALA ...pokračování neexistuje... LALALA) ()

Martens14

Vynikající dvojka, snad ještě lepší než jednička a tak to má být, když už se tvůrci rozhodnou točit dál. Takže očekávám ještě lepší trojku. ()

schindler

Scénárista se s tím moc nepáral, než se člověk naděje, máme tu skupinku budoucích obětí, kteří se odvážně vydávají do hlubin země. Pro zatraktivnění zde jsou začleněny některé postavy z dílu prvního, jinak nic víc se od toho čekat nedá. Následuje dost krvavá řež, které vévodí přeseknutá ruka cepínem. Sice je to hlavně opakování prvního dílu, ale za pěkné masky a chvilkové náznaky klaustrofobní atmosféry dávám za 3. PS. Jeskyňáře bych určitě nikdy dělat nechtěl. ()

teseth

Ježiši co toto bylo. To se režisér vyžíval v zobrazování stříkání kečupu do tváře?? Některý scény ve mě budily smíšené pocity z toho o co vlastně autorovi šlo. Šlo mu o nechutnost nebo rádoby vystrašení??? A hlavně co je za blbost ten otevřený konec?? Nelogicky člověk co v úvodu filmu zachrání hrdinku z prvního dílu se na konci druhého dílu postará aby slečna nikam daleko nedoběhla. Nelogické a ubohé. ()

ellysium

Po shlédnutí dvojky jsem byl celkem spokojen.Nečekal jsem nic jiného a přesně se naplnili i moje očekávání.Nebyly tam už tak divoké přestřihy,jako v jedničce,což mně potěšilo.Pobavila mně mutantská latrína a dementnost hlavní hrdinky,která po přestálé hrůze z jedničky,tam opět vlezla s nimi,jako pokorná ovečka.Z letargie se probrala až dole.Nevlezl bych zpátky ani za zlatý prase,jedině s pytlem zásobníků a Ak-47.Jinak to dál bylo v pohodě.. ()