V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiálny text distribútora)

Elbarto08

Zkouknuto při cestě z Brna do Prahy, bylo to příjemný a vtipný. Ale možná bych hodnotil jinak, kdybych se v buse neužíral nudou a koukal na to doma. Ale né, ty tři hvězdy si to zaslouží ()

lemonova

Uff, tak toto bolo presladené až strach.. jedno komediálne romantické klišé za druhým.. ale musím sa čestne priznať, že som sa zasmiala asi trikrát. Jedna hviezdička je pre sympatickú hlavnú postavu. ()

Jeand´Boa

Ničím nenucená komedie, u které se člověk příjemně pobaví, pokud nebude až moc řešit scénu s otázkami ku věšteckému kameni, která nabízí až trochu moc klišé s polepšením se všech... ()

darkreider

Keby bol tento film aspoň tak zábavný, ako je priehľadný. Nalejme si čistého vína, 90 percent vtipu za nič nestálo, alebo bolo amatérsky podané. Nia Vardalos sa mi bohužiaľ nepáči a teda sa nebolo ani na čo pozerať. Nuda, ale pár krát som sa pousmial. To je ale málo. ()

guri

Ucastnici zajazdu na grecky sposob. Postavy su napisane presne podla sablony a dej neprekvapi absolutne nicim, no aj tak si dovolim povedat, ze to bolo celkom prijemne stravenych 95 minut. ()

Achlastajda

Jak už tu zaznělo je to až velice podobné filmu učastníci zájezdu jen se zaměnila země. Celý film byla fajn oddechovka, byla tam i nějaká sem tam zápletka a fajn lidé i fajn příběh, pokud chce člověk jen u filmu relaxovat tak ideální. 3 hvězdičky sou oprávněné. Do Řecka díky téhle prohlídce po památkách už ani nemusí. ()

Helmut02

Pochopitelně se nejedná o žádné veledílo, ale na zabití času v autobuse vcelku příjemné. Takový průměr, který ani nenadchne ani neurazí. ()

E lan

Velmi, ale opravdu velmi příjemný film. Jsou to řečtí účastníci zájezdu:-) Neokoukané tváře, příjemné postavy, vtipné dialogy (většinou) a slušná atmosféra. Opravdu velmi povedený film (na dovolenou a video)... ()

MELODY

Mne osobně to příjemně překvapilo. Po Nenávidím den svatého Valentýna zůstala laťka tak nízko, že mi tohle přišlo skoro sympatický. ()

Lasombra

Taková řecká verze Účastníků zájezdu. Pokud máte chuť na velice nenáročnou komedii s chuťí moře a řeka Zorby, je to dobrá volba. ()

Psycho.R

Krásné prostředí Řecka, bohužel příliš nenavrší kvalitě filmu. Těžko se mi hodnotí, protože si nejsem jistej, jestli hodnotím správně. Myslím, že průměr bude odpovídat mým pocitům a jak tak koukám, tak většina uživatelů je na tom stejně. ()

crjules

Napadlo me -obdoba Ucastniku zajezdu , pak jsem to tu i nekde cetl. Ale splachnout do zumpy - jako prvne jmenovany , si film nezaslouzi! Pro me pohodova.letni komedie, co pobavi a neurazi.. ()

TommyDiamond odpad!

Už jsem si zvykl dívat se na béčkový horory,ale dívat se na bečkový romantický filmy? No to je síla. Přišlo mě to jak o mnoho horší Účastníci zájezdu. Navíc to na mě působilo strašně lacině. Památky Řecka byly opravdu hodně v pozadí. A příběh, který nám byl servírován byl ohraný,hloupý a nekoukatelný. A největší šílenost na tomto snímku je to,že ve fanklubu tohoto filmu je pět lidí. Nechápu. Celkově 5% ()

Jozka7

Slušný film například pro cestování se Student Agency. Pokud divák někdy pracoval jako turistický průvodce, pobaví se ještě víc. Jen z určitých rysů řeckého (ne)řešení problémů - při vědomí jejich současné situace - trošku mrazí. ()

DadysGirl

Kolem tohohle filmu už jsem kroužila dlouho... Nemám ráda Řecko... Ale nakonec jsem při zoufalém brouzdání na voyu a hledáním nějaké romantické blbosti před usnutím už nebylo zbytí... A přišlo milé překvapení! Oblíbená varianta - chlap miluje ženu a snaží se jí to dát najevo... + linie z outsidera oblíbencem a jako bonus moudrý a zábavný dědeček... Splácanina, která splnila svůj účel odpočinkové jednohubky... ()

Pan_Bacik odpad!

Zo zmiešaniny Moja tučná grécka svadba a Účastníci zájazdu vzniká grécky šalát tsasiki, ktorý nechal niekdo v autobuse na rozpálenom slnku. ()

alpeew

Příjemná komedie u účastnících zájezdu v Aténách, o jejímž obsahu a zpracováníjsem si nedělala iluze, a která přesto velmi příjemně překvapila a pobavila. Vykreslení národnosti jednotlivých turistů v lehké karikatuře dohromady s nádhernými exteriéry Atén-kam se většinou nejezdí, (moře je pro nás holt moře), příjemnou lehkostí řecké hudby a až na výjimky neznámými hereckými tvářemi mne pobavily, potěšily a zejména příjemně překvapily. Onou výjimkou byl Richard Dreyfuss, kterému to sekne i jako seniorovi a Nia Vardalos, která je od doby své řecké a tlusté svatby čím dál pohlednější a lepší. ()