Keď jedno z vyšetrovaní zavedie priamočiareho agenta FBI Roya Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného medzinárodného sprisahania, zdá sa, že všetky nitky vedú k bývalému veliteľovi amerických špeciálnych operácií, dôstojníkovi Samirovi Hornovi (Don Cheadle). Horn, ktorý bol ako dvanásťročný chlapec svedkom násilnej smrti svojho otca, sudánskeho moslimského duchovného, neskôr ako americký občan pôsobil v špeciálnych jednotkách a školil afganistanských bojovníkov. Je to tajuplný muž s množstvo kontaktov na teroristické organizácie. A má tiež zvláštny dar objaviť sa na mieste činu vždy, keď sa zrúti nejaká veľká operácia. Jednotka, ktorá celú záležitosť vyšetruje, sa spojí s Carterom (Jeff Daniels), dlhoročným spolupracovníkom CIA, ktorý, ako sa zdá, nehovorí zďaleka všetko, a s ďalším agentom FBI Maxom Archerom (Neal McDonough). Podarí sa im nájsť spojitosť medzi Hornom, útekom z väzenia v Jemene, bombovým útokom v Nice a lúpežou v Londýne? Súčasne sa totiž vynára aj celý rad protichodných dôkazov, ktoré nútia Claytona zamyslieť sa nad tým, či je Horn skutočne tým, za koho ho považuje... (TV JOJ)

keane

6/10 Filmu by prospěla kratší délka a alespoň rychlejší temto. Na to, že se má jednat o napínavé drama je to chvílemi zívačka. A hlavní hrdina taky není vybrán nejlépe - role padoucha se mu dá jen těžko uvěřit. ()

TSZ

Jako pilot k nové řadě 24 hodin by to bylo optimální, ale jako film pro kina???Ani náhodou, kromě ucházejících hereckých výkonů některých zúčastněných mi tak nějak nebylo příliš jasné, z čeho že bych měl být na větvi. Zpracování opravdu spíše televizní, scénář slaboučký jak čaj a napětí taky téměř žádné... nebýt ucházejícího závěru, který mě vcelku pobavil a zaujal, bych dal klidně dva body,protože mi to opravdu zavánělo až béčkově. Takhle je to za tři. ()

SKreyn

Tento film patrí medzi americké "klasiky" o teroristoch, útokoch na USA, o FBI, CIA a podobne. Nebola to žiadna extra trieda, ale dalo sa to pozrieť. 3* ()

polonius

Celkem dobře odvedené řemeslo. Film vás udrží v napětí až do úplného konce, i když už asi tušíte , co ten starej lišák Don ušil... ()

sWONDER

Nie zlý film, ale ani ničím nenadchne. Malý problém je že vznikol trochu neskoro a tak už nemá takú silu či efekt. Hrozba terorizmu v roku 2008 už trošku vyprchala a čo potom v 2014. ()

Shitonit

Samo že všude vládne teror a cpát to do filmů je humus, ale asi se to požaduje, a má-li to trochu hlavu a patu, tak to umí i bavit. A Zrádce mě vyloženě nezradil, film táhne a baví, napíná, a nijak zvlášť nesere, tzn, těsně po skončení dávám pět hvězd, teď s odstupem bych mu i nějakou šlohnul, páč to zapadlo tak nějak už netuším přesně vo čem to, ale kladný pocit zůstává,a posrat to a poslat do hlubin filmové řiti to fak nechci, takže těch pět nechám, hlavně asi proto, bych tomu zvednul sledovanost, páč si to zaslouží. ..Jsem nikdy netušil, jak psát o hovně je namáhavý.. ()

RobbieM@N

Velké překvapení v podobě hodně dobrého scénáře a plavání Zrádce proti hollywoodskému proudu. Traitor na scénáři a hereckých výkonech prostě staví, výborný Guy Pearce a Don Cheadle, snímek se nesnaží divákovi cokoli cpát před hubu a je protipolem ke všemu, co za poslední roky vypadlo z hollywoodu. Na druhé straně vizuál hodný televizního filmu někde z BBC a režie bez jakéhokoli otisku režiséra, plus hudební motiv vykrádající vše možné, škoda, že díky režii tenhle výborný film zapadne. Slabší 4* ()

MarkHoppus

Guy Pearce v roli agenta FBI je ve své kůži a Cheadle jako ortodoxní muslim předvádí velice kvalitní výkon. I přes puze průměrnou odezvu si myslím, že je to výborný thriller, který skvěle nastínil americký boj proti terosrismu. ()

Bigfuckman

Skvěle zpracované téma z oblasti islamistických uctívačů trhavin. Jen herecký výkon Dona Cheadle nepůsobil místama 100% věrohodně jak by měl. Jinak film má temto, akci a jede. Tak salám "herkules" alejkum. ()

DJ Kritik

I keď nič nové, ale výborne podané. To, že je celý príbeh veľmi ľahko predvídateľný neuberá na jeho celkovom dojme. Ku koncu je pomerne dosť výrazne slabších miest, ale i tak ma film potešil. Akcia: *** Napätie: *** Vtiahnutie do deja: **** Realita: *** ()

zly.dvojce

Příjemný, dobře zahraný a vyprávěný thriller o současných problémech, nestavějící se ostentativně na jednu stranuj. Nebejt té obezličky v garážích a zbytečně laciného happy endu, šel bych výše. I tak se ale jedná o pocitvě natočený film za poctivé 3 hvězdy. ()

Ferenzo

Zrádce je velice napínavý film s neokoukanými herci, který překvapí jak v začátku, tak v závěru. Velice dobrý krimi thriller z teroristického prostředí. 80%. ()

Pitryx

Nenápadný filmík o teroristech a jejich praktikách. Nic moc zvláštního, je to koukatelné i když kapánek nudné. Nedonutilo mne to po zhlédnutí o něčem přemýšlet. 201401010/0 ()