Mladá Tiana sníva o tom, že raz bude mať vlastnú reštauráciu a usiluje sa čo najskôr si na ňu zarobiť. Keď ju jej priateľka z detstva, bohatá Charlotte La Bouffová požiada, aby pripravila občerstvenie na výročný ples, Tiana ctíi, že je neďaleko svojho cieľa. Charlottin otec chce na plese dcére predstaviť princa Naveena, za ktorého by ju rád vydal. Chudobný rozmaznaný mladík ešte predtým zájde za čarodejníkom Facilierom, ktorý mu sľúbi, že svojimi čarami mu zlepší život. Namiesto toho princa zmení na žabiaka. Kúzlo môže zmeniť jedine žena, ktorá princa pobozká z čistej lásky... (TV JOJ)

Imune

Pěkná pohádka, ale nemůžu přijít na chuť Disneyho studiu. Trošku nadprůměrný děj, ale když srovnám animaci Disneyho s DreamWorks nebo Pixarem, nemůžu si pomoct, tohle je vyloženě pro hodně malé děti, takže 4 nedám. 70% ()

zigíš

pod dohladom pixaru vzniklo príjemné dielko plné chytlavých pesničiek, jednoducho klasický disney ..tragický osud jednej postavičky v závere filmu zvyšuje hodnotenie ()

vyfuk

Opět ze sekce filmů dětství. Opět pracuje nostalgie. Jde však o ojedinělé dílo, kdy se Disney rozhodl udělat plně animovaný film jako za starých časů. A ono se to skoro všech stránkách povedlo. Není to stará dobrá prácička, ale myslím, že za zahřátí dětských srdcí, to plně stačí. ()

HomeAlone

Klasicka pekna disneyovka , ktora prevysuje nad väcsinu dnesnych animakov hlavne svojim carom starsich rozpravok a vobec jej neublizilo ze je kreslena , no prave naopak to potesilo . ()

spikey1

Převyprávěná pohádka o žabím princi, se v rukou Disney mění na příběh z New Orleans plný Jazzu, woodoo magie a milé zábavy.Při sledování jsem musel prohlásit, že nechci už sledovat žádné jiné filmy, než Disneyovky. ()

IMPAIRED

Pustil jsem to trochu potišeji, nechal hrát skvělou speedgarage... a hodně se mi to líbilo! Jen na písničky jsem to musel tlumit... Pohoda na libovolný den v týdnu. ()

Josefin

Moc jsem nad tím nepřemýšlela a užívala si fantastický příběh plný úžasných barviček.Walt Disney mi přinesl animák s příchutí jazzu: Princeznu a žabáka. Krásná animace postaviček žabák, vtipný krokodýl Louis z bažin. Vzpomínka na to jak jsme byly já a má nejlepší kamarádka malé a dávaly pusu žabákovi /skokanovi/ mi vykouzlil úsměv na tváři. Odpočinková záležitost. ()

tommmy89

Milá rozprávka z dielne Walt Disney, ktorá je pozerateľná ale bohužiaľ už pre moju vekovú kategóriu prehnané "ospievaná". V poslednom čase dávam prednosť animákom bez hudobného sprievodu, no námet, scenár a celkové spracovanie je krásne. 3* ()

ZkuKol

Disney to znovu zkouší 2D a jde mu to! Animace je kouzelná a ukazuje, že pc prostě všechno nezvládne. Škoda že scénář s kreslíři nejde ruku v ruce, protože atmosféra New Orleans a jazzová hudba by si zasloužila lepší příběh, větší spád a více písní! Ale třeba příště, první krok byl učiněn, tak snad se toho studio nelekne a dočkáme se zlatých časů jako v 90. letech. Princ je proměněn v žabáka a potřebuje rychle sehnat princeznu, jenž by mu polibkem zpět navrátila lidskou podobu - a nebo to bylo jinak... 55% ()

Mr.Jackass

První co vás zarazí je barva princezny, jsem sice do určité míry pro politickou korektnost ve filmech a seriálech, ale co je moc je moc. černoši jako šlechta a královská rodina? to snad ne :) ale jinak klasický Disneyovský příběh od počátku do konce, neurazí a nenadchne, ale že by na místo 3D technologií Disney prorazil s tímto formátem se do budoucna počítat nedá. ()

mikulíšek

Klasická disneyovka - vizuálně dokonalá, příběhově pohádková a jak se patří propletená písničkami. Jednotlivé postavy jsou sami o sobě supr, krokodýl, černošská uklízečka, voodoo šarlatán, světlušák a zasazení příběhu do New Orleans první poloviny dvacátého století je prostě šmrncovní. Na druhou stranu princování a princeznování působí v té době už trochu divně, ale zase to nemůže být předmětem humoru jako v Kouzelné romanci, ale většina příběhu se stejně odehrává v bažinách, takže je to vlastně fuk. ()

Babous

New Orleans, jazz, bažiny, světlušky a krásná jižanská sídla. Krásně udělaný animák s jazzovým soundtrackem a příběhem o tom, že když se člověk snaží a tvrdě pracuje, jeho sny se mu splní. Disneyovo kouzlo pořád ještě funguje! ()

Sdoom

Tak nadějný začátek - originální prostředí New Orleans, zajímavá expozice slibující malinko dospělejší téma...ale pak se to zvrhlo k exhibování retardovaných zvířátek, která snad musí být otravná i pro malé děti. Animace celkem dobrá, ale opět jen u lidských postav, zvířátka jsou nejen retardovaná, ale i krajně nesympatická. Příběh taky nakonec nic moc, závěrečný twist se tedy docela podařil. Nedá se nic dělat, jedna z nejhorších disneyovek, co jsem měl zatím možnost vidět. (Blu-ray, orig) ()

Maynard.

jo, tak tenhle animák bude jeden z mejch hodně oblíbenejch. Nejvíc asi tou hudbou, po celou dobu tady zní blueso jazz, né že bych byl uplnej fanda, ale tady to sedí. Ani mi vlastně vůbec nevadí, že se už "tenkrát" (2009) myslelo na rasovou vyváženost :o). A tím teď nemyslím žáby :o). Příběhově je to krásnej originál jako téměř všechny disneyovky. Ale s tím, že když sme na to čučeli s Elišákem, tak sme ke konci oba brečeli jako malí, fakt doják uplně beze srandy... ()

Han22

První půlhodina se mi těžce nelíbila, klasická 2D animace mi příliš nesedla, příběh o chudé dívence a bohatém princi mi přišel v době dnešních animáků jako vtip a hudební čísla každých pět minut byly otřesné. Skoro na odpad. Ale tenhle film se zázračně zvedne - když se s obou hrdinů stávají žaby, potkávají úžasného jazzového krokodýla a světlušku a vydávají se na dobrodružnou cestu bažinami. Najednou to začíná být vtipné, najednou i ty muzikálový čísla jsou celkem fajn a začíná se mi líbit i ten všudypřítomný jazz (který teda osobně moc nemusím). Ke konci jsem fandil i byl mírně dojat... ale stále si nemůžu pomoc. Stále je to přes všechnu modernizaci klasická Disneyovka se všemi těmi otravnými ponaučeními, morálními lekcemi a bombastickými happyendy. A navíc vlastně docela obyčejná pohádka. Je to možná hlopoust to kritizovat, ale dneska už jsou animáky prostě někde jinde. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)