Důstojník Tom Farrell pracuje v Pentagonu. Na večírku se seznámí s přitažlivou Susan Atwelovou. Po vášnivé noci se však dlouhou dobu nesetkají. Až o několik měsíců Farrell zjistí, že je milenkou jeho nadřízeného, tajemníka ministerstva obrany Davida Birce. Ten po hádce Susan zabije. Jeho oddaný pobočník Pritchard nastraží falešné stopy. Obavy má však i Farrell, policii se dostaly do rukou negativy, na kterých je spolu se Susan. Podaří se mu odhalit vraha dříve než ho zatknou? (oficiálny text distribútora)

Kaka

Na malém prostoru překvapivě dobře konstruovaný thriller, který se sice z počátku tváři jako nudná milostná story, ale postupem času se opasek utahuje a Kevin Costner v hlavní roli čelí nepříjemnému spiknutí přímo v budově pentagonu, která se každou další minutou mění v past, ve které se nahání kočka s myší. Sean Young je velice charizmatická dáma a Costner s Hackmanem podávájí svůj standart. Konec mohl být možná mírnější, ale v polovině filmu byly některé situace přímo infarktové. Donaldson je dobrý řemeslník a ačkoliv není film ničím vyjmečný, pokoukání je to kvalitní. Především se tomu nedá upřít fakt, že to má hlavu a patu, což je v dnešní době stále méně vídaný prvek. ()

pipapa

Napínák na jedno zkouknutí, podruhé už bych to nedala. První polovina filmu pouze neustálé až otravné sex-techtle-mechtle mezi Costnerem a Youngovou, až na "kozičky" samozřejmě haulywůdsky cenzurované, často s pocitem jako by Costner ani o ni neměl valný zájem, zatímco ona by ho sežrala. Costner, lamač ženských srdcí (mého určitě ne!), vypadá jak po tyfu, takové "mužské" nic. Uniforma mu sice sluší, ale občas v ní vypadá jako člen disco-group Vilidž Pípl...Velmi lajdácké zakončení/rozuzlení této "fikce" o US-americké politické realitě. ()

Gilmour93

Kevine, máš ty vůbec představu, kolik dá práce vyčistit koženou sedačku limuzíny od zaschlého ejakulátu..? Costner jako "Insider" nejen v klíně S.Young lítá po budově Pentagonu jako hadr na holi, hraje si tam s kolegy na schovávanou a nechá si tisknout haldy papírů podobně jako Ing.Zachariáš variace Hubero Kororo v Rumburakovi. Podle toho, co jsem napsal, to asi bude znít divně, ale Donaldsonův No Way Out je docela obstojný thriller dle pravidel staré školy a stahováním smyčky kolem hlavního hrdiny předvádí zdatnou práci se stupňováním napětí. Samotný závěr sice svádí třeba Faidru k myšlence, že se měl před scénáristou zamykat alkohol, ale já si naopak myslím, že to byl právě zavřený bar a abstinenční příznaky po rodné Stolichnaje, co vedlo jeho psací brk tímhle směrem. Mimochodem, dvojice náměstek Hackman a 4% poradce Patton mi velmi připomínala duo správců springfieldského jádra Burns & Smithers, kdy ten druhý jmenovaný má rozpracovaného šéfa na 50 %, tzn., že on ho chce a Monty ho ne.. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $35,509,515Tržby Celosvetovo $36,300,000Kevin Costner už na začiatku svojej kariéry dokázal herecky naplno zaujať a v tomto gradujúcom thrillery to len potvrdzuje, napätie a hustá atmosféra veru nechýbajú, taktiež protivníci z vlastných radov z Pentagónu v podobe Gene Hackmana a démonického neoblomného Willa Pattona, miestamy nechýba ani úzkosť vďaka nadobudnutej rovine o zbesilej hre o ubiehajúci čas, vyvodení kvôli dôkazom na oboch stranách tajných milencov zavraždenej milenky. Naháňačky sú takpovediac skoro len po chodbách tejto najväčšej budovy ale aj tak majú svoju váhu, ...a na koniec vypätého dramatu nás čaká obrat aký by nikto nečakal. "Tajný agent KGB Jurij nie je nakoniec len imaginárnosť ale reálnosť v podobe skutočného Jevgenija!" U širokého publika neznámy režisér Roger Donaldson je skoro nenápadný na tomto poste medzi svojimi kolegami ale keď ma dobrý námet tak ho vie aj zákonite dobre spracovať. "Studená vojna zo zákulisia Pentagonu sa môže začať! Konečne film z obdobia 80.rokov bez povrchného pátosu!" /80%/ ()

petaspur

Tom Farrell si se Susan Atwellovou vyměnil nějaké tělesné tekutiny při postelovém skotačení a po pozdějším násilném ukončení jejího života dostal za úkol odhalit totožnost neznámého pachatele. Tom je jistě schopný vyšetřovatel, ale situaci mu trochu komplikuje drobnost, že pravé i falešné stopy neomylně směřují k jeho osobě a s tím bude potřeba něco udělat. Sledovat Toma, jak se popere s koncovkou špatně rozehrané partie, rozhodně není ztrátou času, neboť mezi provařenými klišé se skrývá i několik zajímavých originalit. ()

• Kevin Costner (Tom Farrell) na väčšinu nebezpečných scén nepotreboval dabléra. Na zdesenie poisťovne, u ktorej boli predstavitelia poistení, Costner natáčal scény, pri ktorých šoféroval, bez predpísaných okuliarov. (beso74)
  • Námořníci v baru v Manile popíjejí filipínské pivo San Miguel Pale Pilsen. (Chicharron)
  • Filmári nedostali povolenie natáčať vo vnútri Pentagónu, ale len vo vstupnej hale a aj to pod podmienkou, že to bude natočené rýchlo. Preto sa na zábere Tom Farrell (Kevin Costner) tak veľmi ponáhľa. (beso74)