Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

minet

Nevím, co od takového filmu čekáte, ale mrkneme na to spravedlivě. Není to nijak převratný nápad, to je pravda, ale dobře zahraný film, plný atmosféry, to se počítá. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale kolik závěrů a kolik postupů asi tak můžete vymyslet, něž se dostanete opět na začátek? Říkám, že je to příjemný film, s dobře ubíhajícím dějem. Po první čtvrtině už asi většina lidí bude tušit téma, zápletku i samotnou pointu, ale stojí za to si ho dokoukat. Za sebe říkám, že je to milý horor pro, ty, kteří nehledají litry krve a novinky na poli mučení sadistickým maniakem. ()

tommco

Veľmi dobrý mystery thriller (horor) s debilnou pointou. Keby som si vopred prečítal komentáre na csfd, tak sa mu určite oblúkom vyhnem, pretože viacerí tu jasne naznačujú o čo pôjde. Film to bol však nakoniec v sumáre pútavý a bavil ma. Nechápem, alebo nezachytil som, prečo sa dej točil akurát len okolo rodiny hlavnej hrdinky, ale nad tým už len mávnem rukou. Nebyť spomenutých výhrad dám aj 5, takto slabé 4* ()

madline24

Kdyby film zůstal u toho, čím se zdál na začátku, tj.u psychologického dramatu, tak jsem byla asi spokojenější než z těch pokusů o mysteriózní snímek, který si hraje na něco, co nemá. Kdyby mě nebavilo sledovat herectví Jonathana Rhys Meyerse, vypla jsem to už před polovinou. ()

missteeque

Dost dobrý thriller, který mě bavil a klidně si ho pustím i víckrát, dobrá atmosféra i lekačky, bojíte se co uvidíte a pak se jen divíte jak to vlastně všechno bylo. ()

Audrina

Výborné,výborné,tleskám...už dlouho jsem u filmu nezadržela dech abych si řekla...Ty jo,tak ono je to takhle...film nenudí ani vteřinu,vše je dokonale poskládané a logické...ve finále už mě trošku popuzovala vším prokládaná víra v Boha,ale to je jen flíček na zážitku z tohoto filmu.Výborné. ()

Adina

Na tenhle film jsem se hodně těšila, protože mě mrazilo už při sledování traileru. A nezklamal. Jonathan je pro tuhle roli geniální. Shlédnuto jedním dechem. Nebo spíš úplně bez dechu. ()

ev001

herecké obsazení výborné, řekla bych, že tento fakt hodně ovlivnil moji pozornost i hodnocení. celý film a příběh patří spíš k průměru a snad i proto mě natolik překvapil konec, co překvapil, nas*al! protože celý příběh se odehrává v tuctovém tonu, u ktereho si podřimujete, máte pohodičku a najednou bum! úžasné zakončení-má to nápad, trefí vás to jak facka a pic už jedou titulky! a vy jen koukáte s otevřenou pusou, a chcete ještě něco podobného, chcete opět zažít to překvapení, emoce a film na úrovni.... ()

Edge_666 odpad!

Nábožensky fanatická pitomost, která je natahovaná jak malé gatě. A k tomu naprosto hloupý závěr a rozuzlení. Nenašel jsem nic ani na jednu hvězdičku. ()

Gomez518

Filmy s mysteriozním námětem, a námětem boha a dábla se mi líbí, upřímně jde mi husí kůže po těhle filmech víc než u klasických lekaček typu vraždící obluda. Nápad to neni špatný a tenhle horor se rozhodně nejeví jako béčková rychlokvaška hodnotim to jako lepší průměr, ale na 4 hvězdy to není ()

Mischak

Něco málo ještě chybělo. Nicméně Julianne Moore mi tentokrát v roli psychiatričky sedla. No a Rhys Meyers je prostě fenomén, to jsme věděli, ještě než dostal hlavní roli v Tudorovcích. Atmoška filmu je mrazivá, sice v půlce už asi tušíte jak to dopadne, i tak výborný film. ()

Critical

Mohl to být fajn film, kdyby z toho nakonec nebyla náboženská propaganda. Ztratila jsi víru v Boha, musíš zemřít... Tak si tak říkám... ještě, že jsem ateista :-D Celý mi to spíš přišlo jako parodie a ne horor, asi je to tím, že u některých scén jsem se smál :-D Vždycky se mi hrozně líbí, jak v USA filmech umí všichni tak perfektně s počítačem, že něco naťukaj na klávesnici a hned mají to, co zrovna potřebují udělat :-D ()

Pollini

Jsem velký fanda hororu. Viděla jsem hodně blbosti, dobrých hororů není mnoho, proto hodnotil tento poměrně vysoko. Dej sice není extra originální, ale líbilo se mi to zpracování. Celou dvou jsem řešila otázku, jestli schizofrenie nebo posednuti. Atmosféra byla strašidelná a herecké výkony výborné. A konec super! Doporučuji. ()

LeaFF

první, co bych vytkla je samotná Julianne a hned po ní následuje její postava Cary, jakožto silně v Boha věřící ženu, která se modlí, ale už v žádným případě nevěřící v možnost, !SPOILER! že Adam není schizofrenik, ale má v sobě další duše mrtvých nevěřících. !KONEC SPOILERU! taky se mi nelíbí jakási nucená vlezlost co se víry týče - nevěříš, budeš potrestán. dále převedení obrazu na zvukovou stopu??? wtf?! jinak ten námět celkem ujde, dala bych 2*, ale pro ty krásný oči a hereckej výkon Jonathana 3* ()

Bruce0659

Mysteriózny dej pekne pomaly graduje, thriller sa po prvej pol hodine postupne mení na horor. Julianne Moore si zásluži za svoju snahu a predvedený výkon pochvalu. Shelter je obstojne spracovaný, no keďže filmov s podobným scenárom som videl hromadu, ničoho prevratného som sa nedočkal. Dej ma strhol až niekedy v poslednej polhodine, kedy som sa naozaj začal trochu báť. Keby som mal tak 15 rokov, nepochybne tento snímok žeriem, ale dnes na čarodejnice, duchov, či reinkarnáciu už neverím. No i tak sa budem báť pred spaním pozrieť pod posteľ... Fakt je, že som videl jeden z tých lepších hororov. 65% ()

aneta105

Nemusím herečku Julianne Moore, a taky mě filmy s ní neberou, a taky v tomto filmi potvrdila, že je to podprůměrná herečka, ale to, co dalo tomuto filmu dobrý nádech je herecký výkon Jonathana R. Meyerse, díky tomu se film jevil jako pěkný lehce strašidelný thriller. Ale dějem se to právě tomu výkonu zmiňovaného Meyera nevyrovnalo, 60%. ()

CampaHD

Ono už Moorka je strasidelna , tak sa tam aj hodí . Nechcel by som ju mať po 22hej vedľa seba. Film ma ale slušnú stavbu i keď je to motanica. Ale asi chceš veriť........65% ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)