Ceny Britské akademie filmového a televizního umění - BAFTA jsou nejprestižnějším oceněním ve Velké Británii. Do kategorií, které jsou ve hře, patří nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší ženský a mužský herecký výkon, nejlepší scénář a další. Cílem poroty, sestavené z profesionálů, kteří patří k významným odborníkům ve filmových a televizních profesích, je vybrat a ocenit nejlepší umělecká díla předchozího roku. (oficiálny text distribútora)

Splasher

Díky BAFTAs za oprášení britského národního klenotu. Meryl ty trapasy snad přitahuje. John Hurt a Martin Scorsese určitě zaslouženě a další důvod proč zajít na The Artist. ()

StarsFan

Ceremoniál, které nepostrádá vtip (zásluha moderátora Stephena Frye), kultivované vystupování (Colin Firth obouvající Meryl Streep) a dojímavé momenty (ocenění Martyho Scorseseho)? Ano, Britové zkrátka umí. A pokud bych měla jejich letošní výkon srovnávat se zaoceánskou konkurencí v podobě Zlatých glóbů a Oscarů nebo s kontinentální obdobou typu Českých lvů, musím říct, že se jednalo o nejpohodovější a nejsympatičtější předávání filmových cen, jaké jsem v roce 2012 na televizních obrazovkách viděla. ()