Newyorský reklamní agent Jim Blandings žije s ženou Muriel, dvěma dospívajícími dcerami a služebnou v bytě na Manhattanu. Už delší dobu se každý den ráno probouzí s pocitem, že by měl něco ve svém životě změnit. A najednou má jasno, k dokonalému štěstí mu chybí větší byt. Už nechce doma bojovat o každý volný centimetr a znovu přemýšlet kam dát nové věci. Když Blandings v novinách najde inzerát na zajímavý, nepříliš drahý rodinný dům na venkově v Connecticutu, zdá se mu, že má vyhráno. S realitním agentem pak bez dlouhého přemýšlení dohodne jeho koupi a pak tuto radostnou novinu oznámí manželce. Teprve později oba zjišťují, že všechno je trochu jinak, než si představovali...

Příjemnou komedii, která s půvabem zesměšňuje naivitu mnohých rodinných plánů, jak "levně a jednoduše" přebudovat či postavit vlastní dům, natočil hollywoodský režisér H. C. Potter, jehož známe jako tvůrce filmů Milovaný nepřítel, Kovboj a dáma, Hellzapoppin. Ten položil důraz především na hlavní herecké obsazení. Postavu Jima Blandingse vytvořil Cary Grant (Leopardí žena, Moje nejmilejší žena, Jezinky a bezinky, Šaráda), úlohu jeho manželky Muriel ztvárnila Myrna Loyová (Dostihy smrti, Nejlepší léta našeho života). (oficiálny text distribútora)

Radek99

Takhle si představuji klasický Hollywood! Americký sen ještě fungoval bez sebemenšího zaskřípění (modelový příběh mladého úspěšného muže zaměstnaného v reklamním průmyslu, který si doslova hravě pomůže k domu - jak příznačně - hypotékou...), válka znamenala za oceánem ekonomický boom, takže se může vesele stavět - to přináší i některá nadčasová témata, především prvky sociální satiry ve vztahu k práci řemeslníků...(ta je asi všude a v každé době stejná...) Cary Grant coby skutečná hollywoodská star. Oproti třeba Leopardí ženě mne ale jeho role oslovila podstatně více - jsem rád, že se během války z mainstreamového filmu vytratily prvky crazy komedie (odkazující ještě k éře němé grotesky) a obsahově je tu cítit příklon k většímu sepětí s realitou, navíc herci se mohou spolehnout na dobrý a kvalitní scénář (byť příběh samotný je docela prostoduchý). To všechno přináší tahle hodně povedená černobílá komedie, které by asi nejlépe slušel přídomek rodinná... ()

Boogeyman

Vzhledem k tomu, že jsem s partnerkou nedávno koupil NÁŠ vysněný dům a po konečném předání se na nás začaly valit hromady závad a nedostatků, nesmírně jsem si tuto komedii užil. Cary Grant je famózní a svou zbrklou blbostí a bezhlavým nadšením pro nově koupený vlastní dům, přitom naprostou řemeslnickou negramotností mi mě velmi často připomínal. Například ve scéně, kdy se ho dělník na stavbě ptá, jestli chce ty překlady mezi nosníky zadlábnout, on absolutně neví o čem je řeč, přesto suverénně odpoví že ne, jsem se přes slzy v očích smíchem úplně viděl! Výtečná komedie, která mi velmi nečekaně zpříjemnila nedělní večer! ()

Wiliem

Čtyřčlenná rodinka žijící v malém bytečku v New Yorku se rozhodne koupit značně schátralý rodinný dům nedaleko za městem. Natěšeni představou vlastního místečka a možností přetvořit si dům dle vlastních představ, nerozvážně souhlasí s koupí i když vlastně neví v jakém stavu dům je. Inteligentní a vtipná rodinná komedie. 75% ()

rikitiki

Kdo někdy stavěl dům, ví, že se od doby vzniku snímku nic nezměnilo. Řemeslníci jsou drazí, pomalí, dělají zásadní chyby. Nikdy není nic na čas nebo podle plánu. Vždycky zaplatíte víc, než byl původní rozpočet. No, jo, ale vidět o tom celý film? Trampoty rodiny, která si staví vlastní domov, jsou ozvláštněny jen lehkou žárlivostí. Kdyby v tom nehrál Grant a Loy, už se na snímek dávno zapomnělo. ()

EdaS

Jen silné tři hvězdičky kvůli pomalému rozjezdu a zbytečné podzápletce s žárlivostí hlavního hrdiny, jinak jde o velmi slušnou komedii s nadčasovým tématem problémů, které se nakupí při stavbě domu. Grant je standardně fajn, ale měl taky mnohem šťavnatější komediální role. Potěší krátký výstup "Old Shatterhanda". ()

• Doboví kritici mali pocit, že Cary Grant a Myrna Loy sú príliš starí na to, aby hrali mladý naivný pár, ktorý nevie nič o stavaní domu. (Real Tom Hardy)
  • Štúdio nechalo pre propagačné účely postaviť 73 replík domu pána Blandingsa po celých Spojených štátoch, kde mnohé z nich mali spoplatnenú prehliadku a niektoré z nich boli predané. Zárobky išli pre charitu. (Real Tom Hardy)