Walter Fielding Jr. (Tom Hanks) je úspešný právnik a daňový poradca. Všetko, čo zarobí, však dokáže prehýriť jeho rozmarný otec (Douglass Watson). A tak Walter žije s čerstvo rozvedenou huslistkou Annou Crowley-Beissartovou (Shelley Longová) v dome jej bývalého manžela – dirigenta Maxa Beissarta (Alexander Godunov). Max sa vracia z turné a Walterovi s Annou nezostane nič iné, ako si hľadať nový domov. Vďaka „výhodnej“ kúpe, sprostredkovanej priateľom Jackom Schnittmanom (Josh Mostel), kúpia na prvý pohľad krásny a priestranný dom. Opak je však pravda. Na čokoľvek siahnu, exploduje, zrúti sa, v najlepšom prípade iba nefunguje. Pôvodne zamýšľané drobné úpravy sa menia na väčšie, až nakoniec musia urobiť generálnu rekonštrukciu. Skrátka – dom za všetky peniaze. Po štyroch mesiacoch je parta budovateľov – dohodená po známosti – v najlepšom. Obom hrdinom už tečú nervy a ich pôvodne nežný vzťah sa mení na utrpenie. Situácia sa skomplikuje, keď Anna hľadá útechu u svojho ex manžela, ktorý si ju chce silou-mocou získať späť... (TV JOJ)

freddy

Já si myslím, že tohle byla velmi originální komedie, u které jsem se nesčetněkrát zasmál a velmi mne tahle komedie pobavila. A to ani ne snad díky svému námětu. Přece jen, námět je velmi triviální. Mladí snoubenci koupí dům, který se jim rozpadá pod rukama. Naprosto triviální zápletka. Ovšem bylo to natolik vtipně podáno, že jsem se naprosto bavil a byl jsem nadšený. Úžasné bylo, jak Toma Hankse téměř "spolkl koberec" či jak spadl krb a ze sutin vylezl mýval. Takové a mnohé další scénky udělaly z průměrného námětu nadprůměrně vtipné představení. Prostě zábavný film, který je určitě kvalitním výběrem pro chvíle odpočinku a relaxace. Já jsem spokojený a dávám čtyři hvězdičky. ()

psajko

Kdo by netoužil mít vlastní dům? Jenže s koupí vysněného domu to není jednoduché. Proto by tento film měl být takovým návodem pro všechny, co si takový domeček chtějí koupit. Zábavná komedie aneb„co všechno musím opravit, abych mohl bydlet“. Tom Hanks nezklamal, a už v této době byl vynikajícím hercem (např. scéna s propadnutou vanou). Ke konci už to není zábavná komedie, ale romantická komedie – i tak je to průměrná až nadprůměrná komedie. ()

ostravak30

To ještě byla doba, kdy Tom Hanks byl pouze vycházející hvězda. Ovšem Dům za všechny peníze je vynikající komedie, která samozřejmě nejvíc funguje ve chvíli, kdy se Water Fielding a Anna Crowley přestěhují do rozpadajícího se domu. Padá prakticky všechno. A tím komediálnější jsou situace, čím normálnější T. Hanks a  Shelley Long působí. Tím víc je totiž divák schopen se s nimi ztotožnit, protože to nejsou žádní zbohatlíci, makléři nebo hrdinové odtrženi od reality běžného konzumenta filmu. Já se skvěle bavil a řada scén je skvěle poskládaných i trikově dobře vypadajících. ()

castor

Advokát a houslistka mají nakročeno k úspěšnému společnému životu. Jenže její ex ji vystrnadí z bytu, takže dvojice hledá něco nového. Prostorný dům za (podezřele) výhodnou cenu se zdá být ideální volbou. Stačí jen „pár“ úprav, které zaberou tak zhruba „dva týdny“. Samozřejmě řada momentů je vyhnaných do extrémů a absurdna, naštěstí herci tu nejsou jen od toho, aby v reálných interiérech velkého domu vypadali legračně. Pointy některých vtipů jsou zbytečně natahované, velmi často se ale tým kolem producenta Stevena Spielberga trefí do černého (pád vany, pád schodiště, rezignace při dalších karambolech). Celé je to energické a docela nápadité, gagy a slovní přestřelky solidně odsýpají a divák tudíž nemá čas postřehnout, že se jedná o prostinkou story, která přesně zapadá do osmdesátých let, ve kterých Tom Hanks tradičně sahal po komediálním žánru. Velmi milá oddechovka. ()

MRPitivier

Komedie s vtipným nádechem, který exploduje na začátku a pak pomalu vyprchává do konce filmu! Trochu škoda, protože kdyby filmařům nedošli nápady na vtipné scény, film by neupadal a nestal by se z něj normální průměrný snímek! Kdo ale určitě hraje nadstandardně je Tom Hanks, asi nejlepší scéna s propadlou vanou, kde doopravdy neměl chybu! Klasická rodinná komedie, škoda toho konce, který se strhne v citové vydírání diváka, ale jinak povedený filmový zážitek! ()

• Dům, který Walter Fielding, Jr. (Tom Hanks) a Anna Fielding (Shelley Long) zakoupí, byl ve skutečnosti dřívější obchod. (SONY_)
  • Natáčelo se od 23. dubna do 11. července 1985 na Floridě a v New Yorku. (Varan)
  • V roce 2016 byl dům, který sloužil štábu k natáčení, ke koupi za přibližně 6 milionů amerických dolarů. (SONY_)