Sky Kids

• Slovensko Malí letci (viac)

Jason nie je v škole obľúbený a partia silnejších chalanov ho šikanuje. Keď nastúpi nový spolužiak Kyle, Jason sa s ním skamaráti a zoznámi ho so svojím strýkom - pilotom, ktorý im sľúbi letecký výlet. Keď na schôdzku neprichádza, chlapci obdivujú lietadlo pána Esposita. Zrazu sa objavia neznámi muži, s lietadlom aj s chlapcami na palube vzlietnu, nastražia bombu a vyskočia. Chlapci zostanú uväznení vo vzduchu, v lietadle letiacom bez pilota, s bombou na palube a poloprázdnou benzínovou nádržou. Ako si s tým všetkým poradia? (TV JOJ)

Mrkvič

Na dětský dobrodružný film to tu má zatím hodně slušné hodnocení (78%). Vůbec se tomu ale nedivím, protože Flyboys je složený ze spousty skvělých věcí. První půlhodinka je příběhem o dvou malýh klucích, jak se spřátelí a jak se vypořádají se staršími a většími grázly. Potom jsou chvilky, které jsou spíš trapné, a které se najdou snad v každém dětském filmu. Dál to nechci moc prozrazovat, protože v kontrastu s jasně čitelným dějem pak působí několik nečekaných a skvěle natočených scén hodně příjemně. V druhé půlce se navíc objeví mafiáni, kde mě hlavně dostal Stephen Baldwin. Takhle vnitřně rozervaný nikdo z Baldwinů snad nikdy nebyl. Konec je zase dost pokažený různýma ponaučeníma a moralizováním pro děti, takže je dospělejší divák vrácen zase do reality, ikdyž se předtím rozplýval nad další fantastickou akční scénou. ()

BradleyT

Klukovsky sen a dobrodruzstvi. Film má tempo a dobrý pohodový příběh spíše určený pro mladší generaci. Vyzvednout se dají i herecké výkony, taky hudba je velice příjemná. Vlastně tomu není ani moc co vytknout, snad krom všetečné americké propagandy, ale to už je spíš takový stereotyp. Rozhodně nezklamal a pobavil. ()

route60

Taky bych bral kdyby mě dal někdo letadlo třeba i mafián Tom Sizenmore výborný jako vždy, Malí letci je konečně dětský film který není trapný a nadsázka v podobě skok padákem ve třech no a co je to dobrodružný film právě pro děti ale i dospělé nemusí nudit, krásna letadla slušné herecké výkony opravdu jsem se dobře bavil. ()

Ryuuhei

Kluci se dokážou účinně vyhnout střelám, provádět prakticky nadlidské výkony a dokonce se i skrýt před ušima padouchů, kteří zjevně neslyší jejich hlasité rozhovory v nákladním prostoru letadla. Mafiáni jsou tu za ty hodné, až na jednoho jediného záporáka představujícího typický archetyp psychopatického tupce. Celé je to nicméně takové fíl gůd dobrodružství o přátelství, bratrství, solidaritě, zkrátka samých hezkých a pozitivních věcech. Scéna při seskoku padákem působivá a zatraceně napínavá. A mně se to tak sakra líbilo! Příjemný, akčnější dětský film ideální na nedělní odpoledne. I když já ho viděl o tom středečním. ()

J.J.1972

akoze zacat tinedzersky film tym ako spoluziak spoluziakovi rozmlati do krvi cifernik, tak to je skvely navod na riesenie vztahov v skole ... sa potom cudujeme nasiliu v realite ... este dobre ze niekto z nich nemal vo vrecku deviatku... tooo by bolo krviiiii 👌👏👏👏 sorry, zvysok filmu neviem ohodnotit, kedze som to prepol ... ✌ ()

• Film byl filmován v částech jihozápadního Utahu, hlavně ve městech Hurricane, St. George a Nevadě – město Mesquite. Natáčelo se také v Národním parku Zion. (Piercee)