Všetko začína dňom, kedy sa chudobnému uhliarovi narodí syn a na zámku kráľovská dcéra. Veštba určí, že sú si súdení, čomu sa kráľ pokúša niekoľkokrát zabrániť. Aby sa nevhodného následníka trónu zbavil, pošle ho do sveta splniť nesplniteľnú úlohu. Má nájsť a doniesť tri Vratkove zlaté vlasy. Mladý muž sa vyberá na cestu so svojim kamarátom, postupne prechádza mnohými krajinami zaťaženými čudnými kliatbami a všetkým sľubuje pomoc... (TV Markíza)

Pan.Antonin

Průměrná pohádka z doby, kdy ještě děd Vševěd měl zlaté vlasy, neměl sklerózu, nemuselo se na něj mluvit ve verších a nechytal trpaslíky na kus špeku. Herecké obsazení vypadá zajímavě, ale film to příliš nevyužívá. Nejvýraznější je asi Lasica jako kouzelník. ()

Jard

Námetovo aj scenárovo veľmi dobre zvládnutá rozprávka, taktiež herci boli veľmi dobrí. Veľmi mi ale vadilo to, že veľa hercov bolo predabovaných inými. 60% ()

Hombre8

Ťapák dal šanci neokoukaným hercům a moc to nedopadlo. Televizní efekty taky spíše k smíchu. Snad jen že pěkný pohled na mladinkou Terezu... Viděno navíc ve verzi předabované do češtiny, což byla hrůza. ()

Baroque

celé nejaké strnulé. dočko sa príliš nevytiahol, pokorná taká nejaká celá dementná a zhulená, skrúcaný tiež nezabodoval, mať pekné modré (a škuľavé) oči nestačí. ešteže to ťapák trocha potiahol. vášáryová sa vyznamenala dôstojným ničím. zámer dobrý, výsledok priemerný. body za nostalgiu. polónyi asi jeden z najhorších šašov v histórii rozprávok. to nie je ako króner v soľ nad zlato. skrátka, priemer. príjemné znovuzjavenie geniálneho dua L+S, ale tu nedostali príležitosť. nič extra. natočilo sa x lepších kúskov. ()

mrkvicka33 odpad!

NEMAM RAD SLOVENSKE ROZPRAVKY .... su ubohe ide znich chudoba hroza a depresia (preco musia slovensky tvorcovia šetrit kazdov korunov ved to je vidiet a hlavne citit ) ()

honza.g

Klasická pohádka, bezproblémový film. Ničím nenadchne, ničím neurazí ani nerozčílí. A herecké výkony potěší. Vzhledem k době natáčení mi přišel český dabing nečekaný, a možná bych si to v originálním znění užil aj trochu víc. ()