Vedoucí kybernetického oddělení výzkumného ústavu doktor Marshall Cahill se dozvídá o vědeckém úspěchu svého syna. Avšak stárnoucí profesor chemie Howard Nicholson může dokázat, že Neilsova teorie je plagiátem a s tímto tvrzením chce vystoupit před veřejností. To Marshall Cahill nemůže připustit a rozhodne se Nicholsona zabít. Když je nalezeno profesorovo mrtvé tělo, vše svědčí o loupežném přepadení, ale poručík Columbo brzy tuší, kde hledat skutečného pachatele. (oficiálny text distribútora)

majky19

Tento díl mě příliš nezaujal a řadím ho tentokrát k jednomu z těch slabších. Je to strašně zdlouhavé, snadno čitelné a místy až nudné. Jediné co lze v této epizodě považovat za pozitivní je robot MM7, geniální chlapec v institutu a Columbův nový společník - pes. ()

PeteBuck

Jedna z častí, kde Columbo vraha proste nachytá a donúti ho priznať sa. Veľmi zaujímavá časť. Hlavne, keď sa zamyslíme na výskumný ústav v sedemdesiatych rokoch, kde to vtedy bolo (oficiálne). Columbo tu hneď na začiatku má milión stôp a podozrivého má hneď po pár minútach. Vrah, na to, že bol profesor, nechal veľa stôp. ()

Lukke32

"Syn doutníky nekouří. Doutníky kouří otec. Otec miluje syna." Nádherný závěr... a za ten, stejně jako za Jessicu Walter, dávám - pravděpodobně navzdory názoru většiny hodnotících členů CSFD - plný počet hvězd. Kvalitní scénář, pár komických situací a poručíkův basset jménem Pes = výborný díl. Není to nejlepší díl seriálu, ale patří mezi mé oblíbené. ()