David Buckner je šéfem firmy Stanford Chemical. Podnik chce prodat, a stát se tak prezidentem velkého koncernu. Jeho žena Doris a synovec Roger však vlastní rozhodující podíl akcií a s prodejem v žádném případě nesouhlasí. David se nezastaví před žádným prostředkem, jak dosáhnout svého cíle. Columbo začíná vyšetřování sérií zdánlivě naivních otázek. Roger si však stihl obstarat alibi a tvrdí, že strávil noc se svou sekretářkou paní Bishoffovou. Columbovi se podaří zjistit, že bomba byla do automobilu dopravena v krabici od doutníků, čímž se dostává již velice blízko k objasnění případu. (oficiálny text distribútora)

Tominni

Tak jak jen usvědčit toho synovce, že tam dal to krabici doutníků? Columbo v takovém spíše průměrném díle, kde mu pachatel tentokrát není příliš zdatným protivníkem, ale závěr v lanovce je za dodatečnou *. ()

Bbbulanek

Jedná se o jeden z nejslabších dílů poručíka Columba. Z mé strany je to hlavně díky nevýraznému hrdinovi, kterému to tzv. vůbec "nežeru". Zkrátka se nejedná o nadpozemský zážitek s antihrdinou typu Cassidy, Culp, Vaughn či Hamilton. Perfektním momentem je však závěrečná scéna. Kvůli ní stojí za to se na epizodu podívat. 65% ()

PeteBuck

Mne sa táto časť veľmi páčila. Roddy McDowall tu hrá neskutočne otravného a podrazáckeho fracka. Až na konci vidíme úplnú pravučinu Rogerových intríg. A to, ako ho Columbo dostal, patrí do zlatého fondu Columbových chytákov. ()

quokam

Columba (opet) reprizuji, jupi! Takze zacinam - od sesteho dilu. Oki. Dil srazi prehravani hlavniho padoucha a spatny dabing (padoucha a jeho tety) Ale hvezdicku nahoru si zasluhuje zaver. Jo, jasne, je to pohadka a reziser neuhlidal dvere. Ale (pro mne) na zacatek slusnych 70 pro. ()

LukasCL

Columbo vs nejslavnější opičák z Planety opic Roddy McDowall. Díl má spoustu hluchých míst, ale kvůli excelentnímu závěrečnému odhalení a zmagoření záporáka přidávám 4. hvězdičku. ()

Maidenhead

I napriek tomu ze sa v jednom dieli stretne Roddy McDowall (Planeta opic), Ida Lupino a Eddie Quillan (Bounty s Clarkom Gablom) tak si myslim ze trochu premrhana prilezitost urobit vynikajucu epizodu. Dejovo mi to pripadalo trochu naivne, posledna scena na lanovke tak isto sa mi tazko chce uverit ze by takto naivna finta zabrala. No kedze si myslim ze serial a jednotlive diely su velmi kvalitne a hodnotenie 3 hviezdy by inde boli mozno 4. ()

Lukke32

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy. ()