David Buckner je šéfem firmy Stanford Chemical. Podnik chce prodat, a stát se tak prezidentem velkého koncernu. Jeho žena Doris a synovec Roger však vlastní rozhodující podíl akcií a s prodejem v žádném případě nesouhlasí. David se nezastaví před žádným prostředkem, jak dosáhnout svého cíle. Columbo začíná vyšetřování sérií zdánlivě naivních otázek. Roger si však stihl obstarat alibi a tvrdí, že strávil noc se svou sekretářkou paní Bishoffovou. Columbovi se podaří zjistit, že bomba byla do automobilu dopravena v krabici od doutníků, čímž se dostává již velice blízko k objasnění případu. (oficiálny text distribútora)

Tominni

Tak jak jen usvědčit toho synovce, že tam dal to krabici doutníků? Columbo v takovém spíše průměrném díle, kde mu pachatel tentokrát není příliš zdatným protivníkem, ale závěr v lanovce je za dodatečnou *. ()

Bbbulanek

Jedná se o jeden z nejslabších dílů poručíka Columba. Z mé strany je to hlavně díky nevýraznému hrdinovi, kterému to tzv. vůbec "nežeru". Zkrátka se nejedná o nadpozemský zážitek s antihrdinou typu Cassidy, Culp, Vaughn či Hamilton. Perfektním momentem je však závěrečná scéna. Kvůli ní stojí za to se na epizodu podívat. 65% ()

PeteBuck

Mne sa táto časť veľmi páčila. Roddy McDowall tu hrá neskutočne otravného a podrazáckeho fracka. Až na konci vidíme úplnú pravučinu Rogerových intríg. A to, ako ho Columbo dostal, patrí do zlatého fondu Columbových chytákov. ()

quokam

Columba (opet) reprizuji, jupi! Takze zacinam - od sesteho dilu. Oki. Dil srazi prehravani hlavniho padoucha a spatny dabing (padoucha a jeho tety) Ale hvezdicku nahoru si zasluhuje zaver. Jo, jasne, je to pohadka a reziser neuhlidal dvere. Ale (pro mne) na zacatek slusnych 70 pro. ()

LukasCL

Columbo vs nejslavnější opičák z Planety opic Roddy McDowall. Díl má spoustu hluchých míst, ale kvůli excelentnímu závěrečnému odhalení a zmagoření záporáka přidávám 4. hvězdičku. ()

Lukke32

Poměrně nudný díl s naprosto nesympatickým šaškem (Roddy McDowall) v záporné roli, kterému jsem měl v průběhu filmu několikrát velkou chuť nafackovat... ale protože tento díl obsahuje asi nejgeniálnější a naprosto skvostné finále v historii seriálu, dávám čtyři hvězdy. ()