Tajemství domu Usherů

(TV film)
  • USA House of Usher

Mnoho jich přijelo, ale jen někteří přežili.
Sexy horror na motivy povídky E. A. Poe Mladý Victor přijíždí navštívit svého dávného přítele Rodericka Ushera, do jeho rodinného sídla. Victor má z domu podivné pocity a časem odhaluje děsivé tajemství, které drží celý rod Usherů naživu. Rázem se ocitá ve smrtelném nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

IvcaSammet

Film je celkově hodně dobrý, bohužel je ale docela špatně natočený a scénář by napsalo líp i malé dítě. Každopádně mě se film opravdu líbil. Herecké výkony nebyly nijak hrozné a příběh byl vynikající. Opravdu mě ale moc mrzí ten příšerný scénář, mohl to být opravdu dobrý film, kterému bych moc ráda dala třeba i pět hvězdiček, ale bohužel, pokud je příšerný scénář, film, herci ani nic jiného už to nedokážou zachránit. Je to velká škoda, hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí a fakt, že jsou gayové, dělá film ještě lepším. Každopádně to není tak hrozný film, aby si zasloužil pouze 15% a já si ho s radostí, i když s přivřenýma ušima, pustím klidně znovu. ()

andaa odpad!

chápu, špatný filmy se točí, aby vynikly ty dobrý, ale takovej odpad jak vyšitej jsem vážně ještě neviděla... ()

Mania

Zase tak hrozné to není. Nejvíc mi asi vadila ta ženská, která mi nestála ani za to, abych si zapamatovala její jméno. Postava Rodericka byla úžasná, takový sladký chlapec. Jen za sladkého gay chlapce dostane film po hvězdičce, ať je jakkoliv nablblý. Konec, no, hm. Povídku jsem nečetla, takže jsem ho defacto nečekala. Film jako horor strašidelný není a ani se jako horor brát nedá, ovšem to, co nakonci zjistíme, že se hlavnímu 'hrdinovi' děje, je pro mě děsivá představa... ()

drankeryth odpad!

Po pozreti tohoto filmu sa mi urobilo zle. Uz davno som nevidel takuto sracku. A vraj ze horor. To dufam nemyslia vazne. Ved aj co ine sa dalo cakat od rezisera Davida DeCoteau. V kazdom jeho filme su homosexualne zabery, co je taka jeho poznavacia znacka nekvality:) Film zavana amaterizmom vo vsetkych ohladoch a nic pozitivne som nepostrehol pocas plynutia filmu do konecneho finale, ktoreho som sa ani nemohol dockat. Film sa mi strasne pomaly vliekol a nie a nie prist vytuzeny koniec. A akoze hustnuca atmosfera mi skor urobila usmev na tvari, ako by som sa mal tohoto filmu bat:) Tento prepadak vrelo neodporucam a najlepsie by bolo sa mu vyhnut co najvacsim oblukom. ()

Adiemus odpad!

Chechtala jsem se víc než u filmů označených jako komedie. Kdyby Madeleine hrála dejme tomu Agáta Hanychová, možná bych hvězdičku vydolovala. ()

Slimakovec odpad!

Absolutní megasračka. Herecký výkony někde hluboko pod měřitelnou hranicí a korunu tomu nasadil hned první WTF moment, kterej přišel poměrně brzo, někdy kolem 8. minuty, kdy se na sebe jen tak z ničeho nic vrhli 2 hošani a u objímání to nezustalo. Vydržel jsem to s přeskakováním scén až do 30. minuty "filmu", pak jsem DVDčko vzal a vyhodil. A pro jistotu jsem do mechaniky vložil čistící cd a spustil, protože tohle muselo bejt moc i pro tu čočku v mechanice. Jo, mohl mi bejt varováním obal levnýho DVDčka z novin, ale na obaly jsem se nikdy moc nekoukal. Od teď budu. ()

Hejsa odpad!

Oj, to byl zase po dlouhé době majstrštyk..... tak si povězme ,co na tomhle filmu bylo špatně....vydržte..... už vím.....byl to neskutečnej amatérskej brak!!!! Jak tohle může někdo natočit v roce 2008 , obvzláště s tím mega hororo-oldchoolovým hudebním doprovedem mi hlava nebere.... celá ta gay kulisa působí taky komicky... jediný, co chápu je jakýsi pokus o avantgardu, navíc jsem skutečně nepřišel :) ()

lokol odpad!

takto...na zaciatok...spoilery...vsetky gay sceny chapem z hladiska toho ze dotycny bol chory a predstavoval si cokolvek...z tohto hladiska by som to chapal...sice nechapem preco si ten kto to tvoril vybral zrovna tento prvok predstav. nebyt otrasnej kamery, pri ktorej som mal pocit ze pada kameraman a nie dom, nebyt pocitu ze herci hraju ako male deti, snazia sa tvarit vazne, zufalo, hocijako...nebyt nehorazne zostrihanych a pre mna nedotiahnutych veci, zahratych a nafilmovanych naprd..povedal by som ze chory clovek si predstavuje svoju liecebnu ako nieco odkial sa snazi ujst podla seba, hlada si dovod...keby to bolo domyslene, lepsie zahrate, lepsia hudba mimochodom, taka hudba bola naposledy v scooby doo kreslenom...lepsie vsetko...tak by to bol dobry film...neviem o co islo reziserovi, neviem o com je kniha, reziser je bud z radu homosexualov, alebo tocil pre radu homosexualov...alebo sa snazil urobit nieco zaujimave pre zeny aby pritiahol ich...neviem co to bolo...ako vravim chapem ze by to bol naruseny clkovek ktoremu sa pacia doktory a "sestricky" okolo tak si ich zakomponuje do svojho pribehu...ale preco to az tak prehanal...neviem...hudba bola umela, kamera umela, herci umeli, pribeh umely pozliepany dokopy...nula bodov, sklamanie...a ze rok 2008 herecky 1964 aj to prehanam, hudobne 1959 kamera 1978 pribeh 875 p.n.l. sorry ludia, k tomuto sa nevratim... ()

beso74

No paráda, ja som si ten film nepozrel a požičal ho ako horror. Hmm, ten čo mi ho vracial sa na mňa dosť divne pozeral, a sa ma spýtal či mám takéto filmy rád, samozrejme že som myslel na horory a tak som odpovedal že raz za čas si pozriem, len prekvapene prikývol že aha, rýchlo mi ho vrátil, zamrmlal ešte niečo popod nos a vypadol... a teraz som sa ho pokusil pozrieť, hmm ten kamoš si musí o mne myslieť veci... 1. že som gay, 2. že pozerám strašné sračky, 3. že propagujem onakejšiu lásku... Ale odvtedy ma neotravuje že chcen nejaký film, a preto dám tu jednu hviezdičku, že takáto sračka dokáže na diváka za istých okolností zapôsobiť pri vytváraní mienky silnejšie ako dokument istého pána Michaela Moora...:D ()

megan017

Vezmeme to hezky popořadě. Herci jsou amatéři! Nemastní neslaní, měli jen hezké tvářičky. Nemohu to ani nazvat gay pornem, protože se zmohli jen na půlhodinovou předehru. Scénář by celkem ušel, jen kdyby nebyl tak suchý, i já bych napsala lepší dialogy. Atmosféra, jak se to vezme. Musím uznat, že hudební doprovod se mi líbil, ladilo to ke stylu Poa, ale jinak. Ruce ve vaně, či jeblá sestřička mě opravdu nevyděsí. Postavy byly stejně jako herci, nemastné neslané, nevěrohodné. Kamera vlastně tolik hrozná nebyla, jen ta lacinost z toho čpěla. Není to sexy, není to horor, není tam krev, sex, mrtvoly, ani napětí. Nebudu plýtvat odpadem a dám přeci jen tu jednu hvězdičku, přeci jen na svalovce v boxerkách si nemohu stěžovat. ()

CrazymanM odpad!

Ježíši Kriste,za co mě trestáš!!!Včera jsem po 25 minutách vypnul Bratrstvo-Společenství zla,tady "to" po 9 minutách!Blahopřeju MIMICovi k jeho nadšení filmem,já říkám ne!Kdybych za to měl dát 50 korun,tak mě snad praskne č u . . k! ()

Citera_Mor

Narozdíl od většiny dosavadních přispěvatelů se mi film celkem líbil. Lépe řečeno se mi líbili hlavní představitelé a také jsem se tak dlouho dobře nezasmála. Mladý Usher v dlouhém kabátu a s černými brýlemi sedící sám u stolu a čtoucí tři měsíce staré noviny, tři vypracovaní chlapi v trenkách s velice dramatickým výrazem varující před nebezpečím, tři páry chlapskýc rukou šmátralek ve vaně... No kde tohle jinde lze najít? Ten konec byl sic trochu přehnaný, ale nepřišlo mi to přímo katastrofální. Za již zmiňované pokochání se a zasmání uděluji 4 hvězdy. ()

Katy19 odpad!

Tak tam snad hráli jen pornoherci, ne? Nemělo to hlavu ani patu! Pokud nejste homosexuál nebo dívka, která se ráda podívá na pěkný vypracovaný chlapy ve filmu bez nějaké smysluplné hloubky, vyhněte se tomu!!! A tohle byl asi zahradník, že? Prozradily ho ty hrábě! Ano, pane, jmenoval se Samuel. Střih - a hned nato už pán domu nabušenému Samuelovi sundává košili a rozepíná kalhoty. A zhruba ve stejném duchu pokračuje celý film. Síla! ()

numan odpad!

Hlavním nedostatkem Tajemství domu Usherů je prostý fakt, že je to po všech stránkách mizerný film. Pokud to není jenom příšerně dlouhá reklama na pánské spodní prádlo nebo nějaký fitness. Připadá mi, že se nějaká "tvůrčí skupina", co jinak točí bisexuální porno, rozhodla vyrobit pro změnu VELKÉ UMĚNÍ. Výsledek tomu přesně odpovídá - chvíli se to dá brát jako nechtěná komedie (pokud přeskočíte dlouhé jakože erotické scény, ve kterých není nic vidět), ale pak už jenom nuda k uzívání. Pozornost jsem jakž takž udržel do třicáté minuty, kdy krásný vyrýsovaný Viktor, který "vidí mrtvé lidi", spatří za vlající záclonou duchy tří krásných námezdních dělníků v luxusních značkových boxerkách, jak mu jedním hlasem sdělují: "Dům je prokletý, není úniku." :o)))) Autoři a herci měli zůstat u porna, tohle je fakt vo ničem. A tááák hloupoučkýýýý.... Jako videoklipy s čokoládovejma buchtama, co kroutěj zadkama a sedaj si na vytuněný káry. Jo, a jestli jste se u tohohle "horroru" někdo bál, tak mi určitě dejde vědět. ;o) ()

jiziczek odpad!

Tomu, kdo mi tento "film" podstrčil jakožto novější verzi klasického příběhu, mám sto chutí provést něco velmi, ale opravdu velmi oškivého. Nerad hodnotím něco, co jsem neviděl celé, ovšem silně pochybuji, že někdo měl dost sil (nehledě na orientaci) tuto slátaninu shléhnout až do konce. Nebo že bych si špatně přečetl předlohu? Vzorový příklad Odpadu! Ale o to lepší jsou zdejší komentáře. Jen lituji, že jsem o ně nezavadil dříve...;) ()

uprchlice

SEXY HORROR MAN Začalo to vraždou, ze které se ozval jen výkřik. Pak následovalo dvouminutové vožužlávání dvou kluků. To nebylo tak nudné, spíš zábavné. Nudil mě spíš děj, ve kterém se nic nedělo. Duchové, kterých by se nikdo nebál. Hlavní hrdina - gay - jede za svým kamarádem a začnou ho obtěžovat duchové zavražděných kluků. Z nic má noční můry a v jednu chvíli to už vypadalo, že ho znásilní (WOW!). No a pak mu dojde, co se v tom domě děje (no řeknu vám, to jsem teda koukala). Cihly, ve kterých je krev (živá historie domu). Konec mě teda šokoval (až tam se totiž začalo něco dít) ()

antragus

Well, Poe to opravdu napsal trochu jinak... :-D Ale proč ne, gay nádech mi nevadí, jednak mezi nimi mám pár známých, jednak je zajímavé, že když po sobě kdekoli lezou dvě holky, nikomu to nevadí, přičemž je to z biologického hlediska ta samá populační past... :-D Lidi, kteří si přečetli povídku by si měli být vědomi toho, jak mistr Poe psal. Atmosféra na papíře ani zdaleka není ta samá jako na plátně a dějově - čistou akcí - by tato povídka vydala tak na 10 - 15 minut filmu. Takže - koukatelný to bylo a když odmyslím několik plazících scén, ani zdaleka to není nejhorší adaptace klasiků, jakou jsem kdy viděl. ()