Bestie musí zemřít

všetky plagáty

Americká modelka Celine je unesena záhadným mužem přímo na ulici v průběhu módního týdne v Miláně. Když se probere z omámení, zjistí, že není jediná oběť tohoto šílence. Vedle ní leží zakrvácená dívka, která je zjevně již delší dobu mučena... Jedinou nadějí na záchranu je Celinina sestra Linda. Ta kontaktuje přímo inspektora Avolfiho, který okamžitě ví, s jakým zločincem má tu čest. Jedná se o sériového vraha, zvaného „Yellow“, který vraždí krásné mladé dívky. Nejdřív si s nimi ale zvráceně hraje a krutě je mučí. Když ho to omrzí, dívku zabije a vyhlédne si jinou oběť. Další krásku, kterou může zohavit a zabít. (oficiálny text distribútora)

hous.enka

Cekala jsem asi neco vic. Takhle se tenhle thriller pohybuje v sedem prumeru a nijak nevybocuje. Adrien Brody s podivnyma vousama pali jednu od druhe a Emanuelle Seigner neustale prudi svym chovanim nejen detektiva, ale i divaka. Za zminku snad stoji posledni scena, na jejimz konci zacinaji titulky. Jop, ta se mi libila. Policajti jsou macha. I ty italsky a je proste lepsi, kdyz zakon vezme do ruky newyorsky policista Avolfi. Zaver: film napinavej je, ale nic novatorskeho neprinasi. ()

EdaS

Starého Argenta novým kouskům nenaučíš, ale bohužel Mistr už nadává ani ty kousky staré. Nanápaditý scénář, divné obsazení (špatný padouch, pořád docela pěkná Seigner - hrát se ale ještě stále nenaučila - a dobrý Brody). Závěr k smíchu nebo pláči, podle založení diváka. Dívat se na to pořád ještě dalo, ale od filmu s takovým názvem a od takového režiséra jsem prostě čekal mnohem víc. ()

K.I.N.G.

Tento thriller s prvky hororu (záměrně nepíšu giallo, protože to není) má stejně prostý děj, jako většina TV filmů na podobné téma, které běžně vysílají naše komerční televizní stanice, avšak s podstatně větším důrazem na brutalitu. Jedná se ale o velmi příjemnou záležitost a klidně bych si někdy v budoucnu dal drsňáckého inspektora s vázankou a nasranou bloncku ještě jednou. Jako fanoušek Dariovy tvorby a Itálií vonících hororů si hádám tříhvězdičkové hodnocení i u tohoto naivního snímku můžu dovolit. 50% ()

Morholt

Moje první srážka s Argentem dopadla blbě. Dostal jsem klišovitý scénář "vylepšený" nulovou atmosférou a debilními herci. Zejména vrchní řezník byl neuvěřitelný. Ovšem Emmanuelle Seigner mu zdařile šlapala na paty a v některých momentech se mu i vyrovnala. Fakt nevim, kdy se mi stalo naposledy, abych viděl dvě takové perly v jednom filmu. Brodymu bych pak doporučil, aby na tohle hodně rychle zapoměl. 15% ()

corpsy

Dario Argento sa vracia ku koreňom. Ale svoje majstrovstvo niekde nechal. Kým ARMÁDA DÉMONOV : MATKA SĹZ dopadla nad očakávania dobre, tento návrat, tentokrát nie k mystickému hororu, ale k obľúbenému giallu, sa až tak nevydaril. Absentujú tu krvavejšie scény a temnejšia atmosféra, hoci herci si svoje odviedli, to sa uprieť nedá. Takisto ma znepokojil záver v štýle ´´what the f...´´. Dario, na teraz odpúšťam, druhýkrát už budem prísnejší. ()

• Tento Argentův film je první, pro který si Dario nenapsal scénář sám. (Chatterer)
  • Role zabijáka jménem Yellow se měl chopit Vincent Gallo, ale z role vycouval, poté co zjistil, že ve filmu bude hrát jeho exsnoubenka Asia Argento. Ta však později roli odmítla a její postavu převzala Emmanuelle Seigner. (Chatterer)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (viac)