Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

pekas

No tak špatný to rozhodně nebylo. Taková jednodušší fantasy pro mladší publikum. Akční scény samá tma a nic vidět, ale jinak děj zábavnej, postavy originální. Opičí dívka sympaťačka, já dávám 80% a na případný další díl (který rozhodně po konci tohoto být musí) se rád podívám. Srovnání se Zlatým kompasem - Upírův pomocník u mne vyhrává. ()

Vämpiriüs

Relativně příjemná oddychovka pro nenáročné diváky, která má místy dětinský děj. I tak je můj celkový dojem z tohoto filmu dobrý jen škoda nedotaženého konce. pan režisér si nechal nejspíš otevřená vrátka na druhý díl. ()

Jara_II

Docela zajímavé upíří béčko, určitě daleko zajímavější než dnes populární Stmívání. Bohužel oproti Stmívání se pravděpodobně pokračování nedočkáme (odhaduju jen podle údajů o rozpočtech - bohužel i při rozpočtu $40M je Cirque du Freak prodělečný..což je prostě škoda). Cirque du Freak nabízí opravdu zajímavý svět, který by stálo za to dále rozvíjet - u podobných panoptik divnolidí se vždycky pobavím, Paula Weitze uznávám a tak mi zbývá jen čekat.. toto byl opravdu jen úvod, to hlavní mělo teprve přijít.. ()

jafuska odpad!

ach jo, co to mělo znamenat? to měl být jako film pro dospělý? takový blábol, který je škoda času, aby se na to člověk dodíval, to je snad nejhorší film, který jsem viděla, nedoporučuji, tohle je výsměch na diváka, a snad si režisér myslel, že diváky to zaujme, ale spíš znechutí., tohle je nad moje chápání, a to si myslím, že jsem inteligentní, ()

obscurite

Škoda. Vše, co funguje v knihách (budování atmosféry, tajemno, emocionální pasáže) je zničeno rychlým střihem, postavami, které by se lépe hodily do parodie. Darren Shan napsal opravdu povedenou ságu o upíří maličkosti, kde se zajímavým způsobem snoubí horor s černým humorem. To filmu chybí a nezbývá mu toho mnoho. Musím však přiznat, že alespoň něco se filmařům podařilo - Pan Hroozley je přesně takový týpek, kterého jsem si představoval. Sympaťák s charakterem. Doufám, že jestli se dočkáme pokračování, naservírůjí nám něco temnějšího... ()

Kubi21

Tak Vám nevím, proč tohle neprošlo. Peníze na Twilight ságu se našly, ale na tohle už ne, a myslím si, že to má mnohem větší potenciál. Předlohu neznám, ale film mne navnadil tak, že si tu dvanáctidílnou ságu rád přečtu. Film je pěkně vystavěný, má sice své mouchy v podobě typického rozdělení teenagerů, ale to nevadí. Příběh má svou logiku a i to tajemno a mystično je natočeno s humorem a citlivým přístupem. Skoro se mi chce říct, že je to nejlepší Burton bez Burtona a Elfmana, včetně úvodních titulků. Herci jsou dobře vybraní, je jen škoda, že dost postav nedostalo větší prostor, ale John C. Reilly je naprosto dokonalý. Podtrženo sečteno, velice povedený filmeček, který není úplně pro děti, ale dospělého krásně pobaví. Je to povedený rozjezd série, která bohužel neuspěla. ()

Utrinos

Moje hodnocení je asi z části ovlivněné tím, že jsem celou sérii knih Darrena Shana přečetla a z velké části tím, že tenhle film je prostě špatný. Asi prvních třicet minut mi trvalo než jsem se od sebe naučila rozeznat Steva a Darrena, což je pro film docela rušivé. Nejenže jsou si podobní, ale ani jeden z nich nedokázal ve své roli zrovna oslnit. Nelíbily se mi ani použité efekty a celkově mi přišlo, že po technické stránce je film trochu pozadu. Musím ale uznat, že Johnu Reillymu jeho role seděla pěkně. Pak se mi líbily některé pasáže bojových scén a asi bych se přiklonila k celým dvěma hvězdám. Ale scéna: "Můžu tě políbit?" "No tak, Darrene, vždyť si pil mou krev, jistěže mě můžeš políbit." to celé odrovnala takovým způsobem, že se mi chtělo plakat z toho, co se dá vytvořit z mojí oblíbené knižní série. ()

ac1976

Čakal som ďalšiu tinedžerskú upírsku sračku, ale toto dielko je zábavné. Monštrá v čudnom cirkuse podarené, Salmyn dekolt (ako vždy) úžasný, dokonca si tým zarastaním vystrelila sama zo seba a z rečí o jej ochlpení. Romantická zápletka nie je príliš persladená a všetko to na konci korunuje  vtipná chvostová erekcia. ()

B!rkof99

Nedovolil bych si tvrdit, že je knižní předloha srovnatelná např. s Harry Potterem, nicméně je to sakra čtivé a strašně rád se k sáze Darrena Shana vracím. Každopádně je tento film strašně smutná parodie, do které je zplácáno všech 12 knížek a zvraty, které jsou v knize na denním pořádku, tady nenajdeme. Postavy jsou směšné až trapné a přitom to tak vlastně být absolutně nemá... Z víc jak dvou tisíc stran knihy se jednoduše film na hodinu a půl udělat nedá. Kdyby se toho někdo ale chtěl chopit, tak jako seriál by to vůbec nebylo špatné a konkurovat by to mohlo i debilní Hře o trůny. ()

vejfukCZ

Knižní předlohu jsem prečet, všech 12 knih. Je to naprosto skvělá ( i když dětská ) sága která má své kouzlo a právoplatné postavení ve světě fantasy. A teď k filmu. Absolutně v něm nic nefunguje tak jak by mělo. Postavy sou naprosto plochý bez jakékoliv hloubky a citů a filmaři nás nima vůbec neseznámí. Film nemá absolutně žádnou logickou posloupnost, a scény se za sebou odehrávaj bez jakékoliv logicky a smysluplnosti. Navíc představitel hlavního hrdiny je naprostá nula a herecký poleno, že vám od začátku bude u zadku co se s ním stane. Od tý doby co se z něj stane upír řekne asi 5 slov jako by mu to všechno bylo u řiti co se kolem něj děje. Ani neví že ňáky vampýři existujou, nikdo mu nic nevysvětlil a už proti nim "bojuje". Přitom v knize to je dost zásadní věc. Eště by mě zajmalo jak chtěj udělat pokračování ( 4 filmy, každej obsahuje 3 knihy) když si ten příběh naprosto zazdily a klíčový události úplně překopali nebo je ukázali hned na začátku, přitom knihy stojej na tom, že v každé dojde k nějakému zvratu nebo odhalení. Přijde mi, že od dob co začali točit úspěšnou knižní ságu Harry Potter s dětskými neherci a kde filmy dopadli na výbornou, se teď pokoušej napodobit úspěch zfilmováním jiných knížních adaptací s podobným námětem (Stmívání, Percy Jackson, Darren Shan) a taky s dětskými neherci ale vůůbec jim to nefunguje. Naprosto ztroskotaj a zrujnujou knižní předlohy. Už by toho vážně chtělo nechat. ()

Anitaa

Paul Weitz nezklamal. Neotřelý námět, vtipný děj, barvité prostředí, herecké obsazení šité na míru - prostě velmi POVEDENÝ snímek. I když je hodnocení nevypočitatelné, tak za mě je to bez debat pět hvězd. Snad nebudu muset dlouho čekat na druhý díl. ()

AdrianaLarman

Možná se někomu budou ty 4* zdát moc, ale já si myslím, že film si je zaslouží. Sice jsem četla knihy a ty jsou skoro ve všech případech zfilmovaných knih lepší a Darren Shan vás opravdu dokáže dokonalým způsobem vtáhnout do děje, ale musím brát v potaz, že do jednoho dílu se musely nějak vtěsnat tři knižní díly a tak je jasné, že vše, co je v knize nemůže být na plátně. Myslím si, že film hezky utíká, nikde nezdržuje a kolikrát jsem se vážně a upřímně od srdce zasmála. Sice má své mouchy a Paul Weitz nepředvedl v poslední době moc vydařené filmy, ale Cirque du freak si ty čtyři hvězdičky opravdu zaslouží. Chris Massoglia je sice v roli Darrena lehce nevýrazný, ale bude to pořád a pořád lepší. A jedna hvězdička je za Johna C. Reillyho,který je v roli pana Hroozleyho naprosto dokonalý a charismatický a Harkat je k sežrání :-D.Plus Willem Dafoe je jako Gavner Zruč, který bohužel nedostal více prostoru vážně super :-DD...Dokázal mě rozesmát. Doporučuji poslechnout si i soundtrack - mile Vás překvapí.Nemůžu prostě jinak. Film mě potěšil a určitě se na něj podívám znovu. ()

3KAVKY

Nebudu plýtvat slovy chvály a proto jen říkám: Nelíbilo se mi to. Je to hloupé a nenápadité, celkem nudné a naznačené pokračování si to rozhodně nezaslouží. ()

patsandor

Odlehčená verze Carnivale pro širší publikum, je vidět že se jedná o rozjezdový film z plánované série, která se asi vzhledem k tržbám konat nebude a to je celkem škoda. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)