U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiálny text distribútora)

JanPancir

Můj úplně první film v 3D kině. Opravdový zážitek z koncertu U2, ale ani záznam v 3D provedení nemá na živý koncert, ten je omnoho lepší. U2 jsou pro mě slaboučký jako čajíček:) ale skladby : Pride, Beautiful Day, One a nebo legendární With Or Without You nenechají nikoho apatického a v myšlenkách, že U2 je průměrná, nevýrazná popová kapela, ba naopak. Škoda jen, že 3D kino je tak neskutečně komerční záležitost a nedovolí třeba jiným mě více sympatickým, ale méně známým kapelám vytvářet něco podobného. Byl by to pro mě pak jistě zážitek na 5 hvězdiček. Možná tak za 20 let to bude naprosto běžná technika pro záznam filmu a dočkám se i těch mých oblíbenců. Pro fanoušky U2 rozhodně povinnost ()

Decker

Osobne bych tyhle filmy zakazal! Hrozi totiz, ze lide jiz nebudou navstevovat normalni koncerty, ale misto toho pujdou na 3D koncert do kina! Samozrejme to myslim ve srande, ale zaklad je pravdivy. Tohle je neco naprosto doknaleho a extatickeho. U2 ve 3D! No uzasne! Vrele doporucuji nejen fanouskum U2. Tohle se opravdu musi videt. Vsechny nadherny pisnicky od U2 a fantasticke efekty, podporene 3D technikou. Pro me jeden z nejsilensich filmovych zazitku tohoto roku. ()

Bluntman

LFŠ 2009 U2 3D slouží těm, kteří se na koncert nedostali (nesehnali lístek, nevyjeli kvůli němu do zahraničí), jako náhražka, která nedovede zprostředkovat atmosféru v publiku, ale umožňuje se téměř dotknout hvězd. 3D efekt je užit velice střídmě a efektivně, slouží celku a nevytrhavá ze sledování (pouze z plátna vystupující nápisy až okázale upozorňují na naivní neoliberalismus); jen zamrzí, že koncert sám o sobě není nikterak výborný a sází se na osvědčené hity, chybí jakákoliv invence, jež je nahrazena pouze velkolepou show a precizní režií. Ze současného modního trendu mi trojrozměrný efekt u záznamu koncertů přijde jako ta nejschůdnější varianta a vidět takové SHINE A LIGHT ve 3D, nejspíš umřu blahem. 8/10 ()

filmharmony

...kdyby se točily koncerty takhle, byla bych na každém... nemusím davy lidí... intenzivní prožitek 3D, dokonalého zvuku (Imax Flora) a U2 ( jako dnes si pamatuji, když jsem je slyšela poprvé)... vzájemně cizí lidé sedí vedle sebe v řadě, nemohou se pohybovat, tančit, křičet, ale stejně celá řada sedadel vibruje dupajícími podrážkami bot... ano, musíme jen sedět, ale proto se každý tón a var rytmu vrývá daleko hlouběji pod kůži... někdy až k neudržitelné gradaci radosti, dojetí a hlavně chuti vtrhnout mezi ně... ale to právě nejde a o to jde... ()

spaceboyCZ

Pro fanousky naprosta povinnost. Pro ostatni za 200,- celych 80 minut 3D a moznost "sahnout" si na Bona Voxe :ho: (kazdou chvili mate tendence uhybat basskytare A. Claytona, ktery s ni "stoura" do kamery, nebo vyhybat se stojanu mikrofonu, s kterym zase radi po podiu Bono atp.) . Ale ted vazne, je to sestrih koncertu z turne Vertigo v Jizni Americe. Skladba songu je pro U2 typicka a bezna, zahraji Vam ty nejznamejsi kousky, nicmene me osobne zamrzelo, ze chybelo vice songu z alba All that you can't leave behind a ze z posledniho alba How to dismantle an atomic bomb zaznely sice tri pisnicky (Vertigo, Love And Peace Or Else a Yahweh - ta ale byla soucasti titulku), ale spis bych uvital misto Love and Peace song City of bliding lights nebo Crumbs from your table. Jenze ono cely film je koncipovan jako jedno velke poselstvi svetu o miru, takze Love and Peace tam proste zapadlo mnohem lepe :), navic klidne mohli udelat dvouhodinovou podivanou, tech 85 minut uteklo silene rychle... Cely koncert jsem mel obrovske chute vstat a bavit se s publikem na platne, zpivat a poskakovat, no v IMAXu se to moc neda :spik2 . Za me je to za 5*, ale s malou vyhradou. Tracklist: 01. Vertigo 02. New Years Day 03. Beautiful Day 04. Sometimes You Can’t Make It On Your Own 05. Love And Peace Or Else 06. Sunday Bloody Sunday 07. Bullet The Blue Sky 08. Miss Sarajevo 09. Pride (In The Name Of Love) 10. Where The Streets Have No Name 11. One 12. The Fly 13. With Or Without You 14. Yahweh ()

• Tracklist:
    05. Love And Peace Or Else
    06. Sunday Bloody Sunday
    07. Bullet The Blue Sky
    08. Miss Sarajevo
    09. Pride (In The Name Of Love)
    10. Where The Streets Have No Name
    11. One
    12. The Fly
    13. With Or Without You
    14. Yahweh (Shorty_)
  • Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)
  • K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu. (POMO)