Pablo Escobar: Kokainový král

(TV film)
  • USA Pablo Escobar: King of Cocaine
všetky plagáty

Dokument vypráví příběh o Pablu Escobarovi, zloději z malého města v Kolumbii, který se narodil v kopcovité krajině, kde se hojně pěstovalo kakao. Vytvořil první mezinárodní distribuční síť kokainu a rozesel tak závislost do celého světa. Muži, kteří Escobara postavili před spravedlnost, přinášejí hrůzyplné výpovědi o tom, jak Pablo založil výrobní a distribuční síť sahající z Kolumbie do Miami, New Yorku a celé Evropy. Escobar se stal nejhledanějším mužem světa. Aby zůstal volný, zabil tisíce svých nepřátel. Nezlomilo ho ani celosvětové stíhání a se svým gangem zabijáků natočil domácí film o tom, jak si užívají luxusního života. Pořad obsahuje pasáže z Escobarova filmu, který nikdy nebyl zveřejněn, kde se Escobar a jeho zabijáci smějí a pohrávají si, i když policie kolem nich utahovala smyčku. Dokument se snaží zodpovědět otázku, zda byl moderním Robinem Hoodem využívajícím zisk z prodeje drog k nakrmení chudých nebo brutálním, novodobým Alem Caponem, který sám sebe prezentoval jako muže z lidu a zároveň ho nemilosrdně vykořisťoval. (oficiálny text distribútora)

Tomas_PO

Pozreté vďaka skvelému Narcos , ktorý ma primäl 'pogúgliť' celú wikipediu, či youtube. Ako bolo zmienené v komentoch nižšie, ak človek videl seriál, z dokumentu sa veľa nového nedozvie, snáď až na autentické zábery, ktoré ale zo seriálu tiež poznáme. Inak veľmi hutne (v dobrom slova zmysle) spracovaná životná púť Escobara. ()

Bogrant

Časozberný dokument ukazujúci hlavne podrobný stred diania, ale i, vlastne dosť zaujímavý spôsob, ako sa kokaínový kráľ "vypracoval". A nech už máte na Escobara akýkoľvek názor a nemusí byť zrovna prijateľný, musí sa mu uznať, že to, čo v tomto "biznise" dokázal, čo si dovolil, akú reformu a chaos spôsobil, ako si získal sympatie chudobných a akou legendou sa napriek všetkému stal, je neopakovateľné. Ak vás nepresvedčí Narcos, rozhodne si dajte tento film. ()

lahvi

Todle je moje.) Tadle tematika, tadle cast historie..a ne kvuli Scarface, jako pro mnohe. Samotne o sobe me to zajima a fascinuje. Koukal jsem i na dokument "Cocaine Cowboys" a jsem teda pekne vytocenej, protoze jeden z techto dokumentu lze nebo prinejmensim hodne zkresluje. Coz je teda u dokumentu zasadni problem. V jednom se rika, jak za vsim stoji Pablo Escobar, ve druhem zase za vsim stoji Griselda Blanco. V Cocaine Cowboys je aspon jedna zminka, ze to Griselda privedla Pabla do teto spolecnosti a uvedla ho na trhu s kokainem. V dokumentu o Pablovi neni o Griselde ani slovo, on je zde vykreslovan, jako ten nejvyssi. Vsechny ty vrazdy a nasilne cinny jsou prisuzovany v jednom dokumentu jednomu, ve druhem tomu druhemu. Tak delaji si z nas prdel? No z kazdeho si beru neco a svou predstavu mam, ale dokument nema zkreslovat, ale uvadet fakta, tak jak jsou. ()

stuj

Dokument. Myslel jsem, že tam bude trochu víc o jeho vzestupu a jak to dokázal. Ale je to spíš o jeho vrcholu a pádu. ()