Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

HonzysKISS

Tenhle seriál má prostě úplně všechno. Zbraně, drogy, kurvy, chlast, mafie, zvrácenost, zvraty, černý humor, a hlavně svoji genialitu. Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych musel každý díl vidět hnedka po dílu. Většinou si dám třeba jeden díl za večer, ale u tohohle jsem toho musel zkouknout daleko víc. A taky co se mi moc nestává, že mě seriál nadchnul okamžitě po prvním dílu. Postupem seriálu se tu naprosto dokonale mění vztahy a charaktery postav. Vraždy a různé plánování jsou po každé velmi zajímavé a napínavé. Hlášky a přezdívku Heisenberg jen tak nezapomenete. Tento seriál je snad úplně pro každého. ()

Blondsky

Pokud bych měl popsat „Breaking bad” nějakým komentářem a vylíčit jeho genialitu, byli bychom tu dlouho. Jediné, co tedy napíšu je tohle: „Pokud jste neviděli Breaking bad, neviděli jste vrchol kinematografie.” Jo, a abych trochu podváděl, musím ještě vyzdvihnout jednu věc. Bryan Cranston předvedl největší hereckej koncert, co jsem kdy na televizní/filmové scéně viděl On se doslova pro tuhle roli narodil. Ke konci už můžu jen říct...Byla to zatraceně skvělá jízda. /100%/ ()

Krystalion

Fantastické a zároveň zdrcující drama z prostředí, které tuzemcům není zcela až tak neznámé a ve kterém se setkáme s velkou řadou sympatických i méně sympatických postav včetně hlavního WW. Dozvíme se zde, jak se vaří drogy, aby se vytvořily mě půvábné modré krystaly, které se potom dostávají do rypáků a žil amerických povalečů. Dále se zde dozvíme, jak funguje prodej a distribuce a kdyby jste si chtěli přivydělat pár kaček v tomto oboru, tak vám zde poradí na co si dát pozor. ()

krtek138

Status nejslavnějšího amerického seriálu je na místě, vždyť každá série je lepší, než ta předešlá. Koneckonců, vypovídá o tom i zdejší hodnocení. 5. série má u jednotlivých epizod 96-98%, Ozymandias poté dokonce 99%! Samozřejmě, má to několik ale. Není to zrovna mainstream a pomalé, až westernové tempo nemusí sednout každému. Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že se zde nenajde žádná postava, s kterou by divák sympatizoval. Já osobně teda držel celou dobu palce Hankovi a scéna, kdy se TO dozví, je za mě nejsilnější highlight všech pěti řad. Každý z nás má v sobě temnou stránku. Jen Walter White ji nechal promluvit naplno. ()

Itar

Nejlepší dramatický seriál, který bylo možné posledních pět let sledovat. Výborně napsané, zahrané, zrežírované a vyloženě si říkající o analýzu. Někoho může odradit téma, někoho tempo, nicméně kvality mu upřít nelze, ať už se na to díváte z kterékoliv strany. ()

DannyBoy80

Hodně zajímavý seriál, perfektně zahraný a každý je jinak režisérsky podaný. Vynikající je například díl Fly ve 3. sérii. Není to sice seriál, kdy by jste zkoukli 5 dílů najednou, ale stejně Vám to nedá a celý ho postupně dokoukáte. Na 4. serii se těším. ()

ondrula

Tak zas po nějaké době seriál, který si zaslouží své místo na výsluní a hvězdné hodnocení (na imdb dokonce 93%). Tohle vás prostě musí bavit. Nejvíc asi zapůsobí originální nosné téma - příběh chlápka ve středních letech, kterej se z donucení stane drogovým dealerem; co na mě nefungovalo například u Dextera, to na mě funguje tady. Je to svěží nový vítr mezi seriály a podle mého má také nejlepší pilotní díl, kterej je mezi seriály k vidění. Abychom však nepřechválili, sere mě tam občas ta jímavá rodinná atmosféra, která svými charakteristickými prvky (retardovaný syn a těhotná manželka) dává velký prostor k citovému vydírání, ale na druhou stranu to tam má své opodstatnění, tak co. ()

jasiska

Čo sa stane, keď sa stredoškolský učiteľ chémie, ktorý práve zistil, že má rakovinu, naštve a povie si, že odteraz si bude zarábať výrobou drog. It's funny, isn't it? How we draw that line... Well, what's legal, what's illegal. You know, Cuban cigars, alcohol. You know, if we were drinking this in 1930, we'd be breaking the law. Another year, we'd be okay. Who knows what will be legal next year? __ Pred začiatkom poslednej série: my mind is blown! Zvyšujem na 5*. ()

Bingos

Chemii pro mě byla vždycky španělská vesnice, ale hned po pár dílech tohoto propagačního projektu jsem si vytvořil krystalicky čistý návyk. Chemie nikdy nebyla víc cool, yo. Každý filmový námět získá na kvalitě, když do něj přimícháte drogy a rakovina plic, která dá do pohybu proces Breaking Bad je v téhle kombinaci víno! Tady už se dostáváme do bodu, kdy televize neoddiskutovatelně nakopává plátnu prdel. Člověk by řekl, že točit seriál, který směřuje jasně od bodu A do bodu B, aniž by v něm byl podsunutý kopec fillerů, slepých uliček epizodních eskapád, samoúčelných telenoveloidních cliffhangerů a podobných nešvarů je nemožné. Není to nemožné, je to jenom mistrovský kousek! Vypointované a promyšlené díly, provázané geniálním tempem, mapující každý detail duševního i morálního zlomu a kulervoucí finále berte jako bonus. Yo! ()

tokyno

Velmi dlouho jsem se odhodlával k shlédnutí tohodle seriálu. Mé očekávání se naplnilo. Shlédnul jsem první dvě série v jednom týdnu a to, myslím si, o něčem svědčí. Po dokoukání celého seriálu rozhodně plný počet hvězdiček. Pro mě asi nejlepší seriál, jakej sem kdy viděl. ()

tarponko

Takto napätý som pri seriáli nebol od dôb prison breaku. Prvá séria ma pravdu povediac moc neupútala. Nápad super ale prvé tri diely som pozrel len "z povinnosti" a z nejakého vnútorného pocitu dať seriálu šancu. Myslím že prvá séria mala diváka oboznámiť s postavami, dejom a situáciou v akej sa hlavní hrdinovia nachádzajú, keďže má len 7 dielov. No ku koncu série som sa už klepal na ďalšie diely. Druhá a tretia... pecka. Som tak zažratý do toho, že niekedy si o druhej v noci uvedomím že ráno treba vstať aj do školy. Trochu ma niekedy jedujú dlhé dialógy a fakt, že jeden diel má skoro hodinu. Po zhliadnutí piatich sérii dávam 5* a zaradenie medzi top 10 seriálov. Tak, nastal ten deň, keď aj tento super seriál skončil. Som zástancom názoru skončiť v najlepšom a zbytočne nenudiť divákov. Čo povedať na záver? Hodnotím to ako najlepší seriál s príbehom (nie ako kriminálky, kde je nádväzný príbeh až na druhom mieste) aký som videl, ktorý nestratil grády novšími dielmi, ktorý nestratil na dynamike, napätí a ani na ničom, proste jeba do posledného dielu! A díky za Aarona Paula ktorý dokázal že je kvalitný herec (nie že by ostatní za ním zaostávali), a dúfam, že sa mu otvoria cesty aj k väčším rolám :) dávam 6 hviezd..... BITCHES! ()

VonoXX

Pro mě obrovské překvapení. Na seriál jsem narazil až letos a divím se, že mi tak vynikající seriál dlouhá léta unikal. V žánru drama jsem spolu s Dexterem neviděl lepší seriál. Tak dokonalou proměnu postavy nezažijete v žádném filmu ani seriálu. Dokonalost ve všech směrech! Je velká škoda, že seriál nemá v ČR lepší propagaci, co se týče TV (popůlnoční vysílání na Nova Cinema) a co se týče DVD (u nás na DVD vydaná jen 2. série (?!?)), jeden z mála seriálů, který by si tuto propagaci zasloužil. Btw. stále jsem nenarazil na Heisenbergův Blue magic u nás v Praze, tak nevím, kde ta distribuce vázne. [100%] ()

klertecka

Je to droga, při které se ve mně vaří pozoruhodná směs pocitů, a to především napětí a vztek a taky chtíč a adrenalin a strach a celý to mnou tak chvěje a proto je to dobrý, moc dobrý. Moje droga, kterou potřebuju k životu, takže si teď procházím těžkým absťákem. Možná jsem citlivka, ale on je to vážně nejsilnější seriál na světě. ()

Renata

Měla jsem to 'štěstí', že jsem Breaking Bad začala sledovat až po odvysílání finálové epizody a mohla jsem si tak vychutnat nejlepší seriálový nonstop maraton mého dosavadního života. Tleskám, smekám, pláču, křičím. Bravo. ()

Disease

Jeden z těch lepších seriálů. I takové vycpávkové díly, jako "uváznutí v poušti" nebo "Frigo a moucha" mají něco do sebe :-) Pátá série je poněkud natahovaná a téměř všechny postavy mě začly iritovat (kromě Jesse Pinkmana, to je nejlepší postava seriálu). Slepicoidní švagrová a hysterka maželka to zvládaly od začátku, ale v té páté řadě to ještě gradovalo. Na rozdíl od mého oblíbeného Dextera mělo toto zvládnutý konec. ()

iampatrik

1. série Konečně jsem se odhodlal a začal sledovat BB a musím povědět, že pokud bych odevšad neslyšel, jak skvělý tenhle seriál je až do samotného konce, tak bych s tím sekl už teď, neboť prozatím mě první série nechytla. Rozvláčný děj, který není pro mě ani moc zajímavý. S postavami je to lepší, jak Walter tak Jesse. Průběh 2. série Dovolím si hodnotit i přesto, že jsem seriál neviděl do konce - ani mě nedonutí vysoké hodnocení a samá chvála na příběh, vývoj postav apod. Kdybych Breaking Bad sledoval v době vzniku, skončil bych ještě dříve než v polovině druhé série. Nenutí mě zapnout další a další díl, sledovat vztahy a příběhy všech zúčastněných. A to je pro mě u takového seriálu zásadní. Možná dám časem seriálu novou šanci... ()

Ondracius

Asi jeden z nejpřeceňovanějších seriálů v poslední době. Není vyloženě špatný, jen nechápu, poř jsou z toho všichni tak mimo. Je v něm hodně věcí, ale všechny jsou neuvěřitelně průměrné a ve výsledku to tak není nic. Není to ani krimi, ani drama, ani thriller, ani nic jiného, co by to mohlo být. Škoda toho. ()

Wajsik

Nemůžu jinak než se podepsat pod komentář KevSpa. Naprosto souhlasím a dodám jen, že poslední sezóna Breaking Bad je nejlepší sezóna, která kdy byla v rámci posledních sezón seriálů natočena. Přeji tvůrcům hodně štěstí se Salem Goodmanem. Snad si neurvali příliš velké sousto. :) ()

vander19

Zo začiatku som si myslel, keď som presne nevedel do čoho sa púšťam, že to možno bude taká oddychovková sranda. Však Perníkový tatko??? Varí doma detičkám a podobne. Lenže to bola len príčina tých imbecilov čo to takto preložili. Inak sa jedná o sakrametsky vážnu pecku. Ojedinele je možné vidieť prerod hlavnej postavy ako tu Waltera White z profesora na ukážkového kuchára so sakrametsky čistým matrošom. Lenže ono je to viac menej také široké spektrum žánrov od gangstresky ladených scén, cez rodinné dramatické pasáže až po klasický ľudský chtíč a t íj je chamtivosť. Bryanovi Cranstonovy výborne konkuruje a ladí mladý Aaron Paul a dá sa povedať, že bol mojou najolbúbenejšou postavou. Ako feťák Jessey aj u neho vidíme prerod z trosky na silne mysliaceho mladého muža, ktorému síce taký ten gansterský život a život štofera vyhovuje, ale má silné záblesky ľudskosti a práve tieto charakteristické črty som si oblúbil. Jedine Walterova žena Skyler mi už v tretej sérií začala liezť na nervy a jej zbytočne dramtické výstupy ma dosť srali. Inak veľmi silná vec po emočnej stránke je tento seriál. Snáď nebola časť, ktorá by nudila, ale mnoho takých, pri ktorých som nemohol seriál prestať sledovať až do hlbokej noci, aby som vedel čo sa ako stane. Svoje kúzlo má aj v rôznych časových vzratoch, keď začína časť momentmi resp. scénami, ktoré sa preukážu ako podstatné možno aj o 5 dielov. 5* a suverénne zaradené do môjho top. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis