Matilda (Mara Wilson) je geniálne dieťa, ktoré sa ale narodilo zlým rodičom. Hoci nie je ešte zďaleka vo veku, kedy sa deti osamostatňujú a utekajú z domu, musí sa o seba postarať. Jej otec býval predavačom áut a nehanebne okrádal každého zákazníka. Matka žije len vo svete tiketov, nadovšetko miluje nekonečné seriály a celé hodiny vydrží klábosiť s priateľkami po telefóne. Ani jeden z rodičov si zatiaľ nestačil poriadne všimnúť, ako vlastne ich dcéra vyzerá. Nieto aby zaznamenali, že Matilda vie kúsky, ktorými privádza do úžasu kamarátov a týra nenávidenú riaditeľku školy, pani Trunchbullovú. (TV Markíza)

MICHAEL73

Fantazie Roalda Dahla nezná hranice. Vždy se zabýval dětskými tématy a silnými poselstvími, které ve svých příbězích srozumitelně reflektoval. Matilda jakožto příběh jedinečného dítěte si proto vysloveně říkal o skvělé zpracování. Danny DeVito je skvělý herec a člověk s velkými ambicemi, avšak s Matildou si mohl vyhrát i lépe. Neznamená to, že by byl film špatný, naopak. Velmi dobře drží předlohu samotného Dahla, hravosti jen příběhu dodal, příběh pojal srozumitelně a věrohodně. Chybí mi však v příběhu nějaká větší síla myšlenky reflektované skrze hravý příběh Matildy. Rovněž příběhu chybí určitý druh hravosti jakou požíval Dahl skrze jazyk v knížce. Burtonův Karlík a továrna na čokoládu tuto hravost měl a byť je Matilda jiný příběh, nebál bych se na místě autorů místy zvážnět, pohrát si jako dítě a přenést tak diváky do čarovného Dahlova světa ještě o kus více. 6/10 ()

akisha

Nejsem si jistá, zda tento film opravdu vystihuje bizarní poetiku Dahlových knih. Všechno je neskutečně přehnaný, všichni pořád jenom řvou, nesnesitelnej je jak DeVito a Perlman, tak zejména hlavní záporák - ohyzdná ředitelka - u které DeVito nešetřil pořádně detailními nechutnými close-upy na její pot, zkažený zuby nebo nosní žilky, který byly fakt zbytečný a byly prostě jenom nechutný - ne vtipný. Stejně jako pojídání dortu, což vypadalo, jako když otylý mládenec žere hov*a, stejně jako donekonečna opakovaný scény, jak ředitelka řve, vrhá koule nebo kopí nebo zvedá auto... Za nejsilnější článek tak považuju přirozeně roztomilou dětskou herečku Matildy a Embeth Davidtz. Tohle je fakt jenom pro děti do cca 10ti let. ()

peetriss

DeVitova počáteční komedie motivující děti prostřednictvím bystré a chytré Matildy ke čtení knížek a ukojování touhy po vzdělání se postupem času zvrhne ve one woman show despotické ředitelky Trunchbullové. Dvě třetiny filmu jsou tak stále více absurdnější a křečovitě tlačící na pilu býti tou nejšílenější zábavou pro děti. A co hůř: ve výsledku je upozaděna samotná Matilda, jejíž příběh je nedotažen a odfláknut. Dětské cílové publikum snad ale Matilda osloví o něco více. ()

Anderton

Matildu som videl kedysi v rámci kurzu angličtiny na jazykovej škole. Z tohto hľadiska film splnil dokonale svoj účel. Inými slovami som bol kvôli angličtine nútený sa naňho sústrediť po celú dobu jeho stopáže. Doma pred televízorom a s dabingom by som to už dnes asi nevydržal. Ale vzhľadom na príjemné spomienky dávam za tri. ()

borohub odpad!

Pokud chcete mít totálně vymytej mozek, tak se mrkněte na tuhle sračku.Vtipný? Opravdu? A kdy? Ano je zcela normální, že nějaký parchanti házej na svého vyučující svačinu a ještě se tomu tlemí.. Pak se člověk diví, že v dnešní době píší děti proti svým učitelům petice, když si jim dovolí dát horší známku než 1.. Scéna s adopcí posunula tento film ze sračky do megasračky, 5% ()

• Mariska Hargitay odmítla roli slečny Krásné. (mi-ib)
  • Keď slečna Truchbullová (Pam Ferris) pije vodu v triede, v pohári má mloka. Toho odhodí na osvetlenie, ktoré je na strope a následne padá do rúk malého chlapca. Pri zábere predtým vidno, že svetlo nie je nad chlapcom, ale vedľa chlapca. (DJ Rocco iNc)
  • Pam Ferris zůstávala v postavě a děsila děti, i když se zrovna nenatáčelo. Chtěla, aby strach dětí byl před kamerou upřímný. (mi-ib)