Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Suanite

Od začiatku jedna veľká otázka. Nerozumela som kto je prečo je prečo kričal na toho slepého pána. Ale keď sa postupom deju odkrýva tajomstvo Benoveho úžasného diela nezostáva už nič iné ako sa so zatajeným dychom a kopov vreckoviek nechať unášať.. ()

MartinosIav

Geniálně zahraný film, geniální příběh, excelentní hudba! Emoce z toho filmu sálají od začátku až do konce a tak brilantně napsaný scénář je v mých očích skvostem ve filmové produkci posledních let. Pokaždé, když se na tento snímek podívám, fascinuje mě jeho famózní zpracování. Will Smith je jedním z mých nejoblíbenějších herců a jeho herecké kvality zrají jako víno - nerad používám klišé, ale tady je to opravdu vystihující. Kdybych mohl dát tisíc hvězdiček, tomuto filmu je dám. ()

babuca

Úžasný príbeh !!! Výborne gradujúci film v ktorom Will Smith ukázal , že je ,,Pánom Hercom,, a Rosario Dawson ma definitívne presvedčila, že je veľmi pekná žena. P.S: Oskar roku 2008 bol nabitý skvelými filmami a hercami ale napriek tomu aspoň v nomináciách tento film mal byť. ()

mzop

Tento film byl pro mě velkým zklamáním, možná se na tom podílelo i velké očekávání způsobené zážitkem z filmu Štěstí na dosah. Pro mě to jsou dva nesrovnatelné snímky. V průběhu tohoto filmu jsem se opravdu nudila, táhlý děj prokládaný velkými scénami doprovázenými dojemnou hudbou a klasická zápletka, kdy se hlavní hrdina "nečekaně" zamiluje do hlavní hrdinky. Námět originální, konec překvapivý a zajímavý, zpracování špatné. ()

Hrdinka

Po výborném Štěstí na dosah a po zhlédnutí hodnocení tohoto filmu už jsem čekala, že tohle bude můj šálek čaje. A taky, že ano. Dokonce snad předčil mé očekávání. Dle mého názoru je Titanic (1997) v porovnání s tímto filmem jen slabý odvar. Tak silnou emocionální újmu jsem dlouho nezažila. Pro milovníky smutných a emocionálních filmů je Sedm životů přesně to pravé. Zprvu se může film zdát mírně zdlouhavý, až místy nudný, ale rozuzlení a konec.. to je prostě pecka. Nemluvě o skvělém hereckém výkonu Willa Smithe a dokonalém soundtracku. Takže za mě jednoznačně *****. ()

JARDAHONDA

"Will Smith se představuje v roli Bena Thomase, muže na rozcestí, jenž hledá cestu, jak odčinit své minulé hříchy. Pak objevuje, že má schopnost změnit osudy sedmy cizích lidí, kteří si zaslouží druhou šanci. Když se ale Ben zamiluje do ženy, která mezi ně patří, musí se rozhodnout, jestli odhalí své tajemství i za cenu toho, že svůj plán nedokončí." Autoři snímku Štěstí na dosah - uvádějí film Sedm životů - Emocionálně nabitý a úchvatně tajemný film s duší, něžným milostným příběhem a dramatickou zápletkou, přesto však radostně inspirativním závěrem. ()

MioNo

Přečetl jsem si některé komentáře a říkám si, proč si to komplikovat. Nejedná se rozhodně o tuctový film, má v sobě spousty překvapení, které se pozvolna objevují. Příběh je skvělý, nechybí napětí, zápletka ani happy end, herci předvedli úžasný výkon....zkrátka jsem si to moc užil a vřele bych ho doporučil všem. ()

Lucie505

Ke snímku jsem zasedla s velkým očekáváním. Bohužel mě ale tato nezáživná vleklá podívaná zklamala. A ani ono přehnané, a od hlavního hrdiny paradoxně sobecké finále, neohromilo. ()

BR23

Will Smith vo filme ktorý by ma dokázal úprimne rozplakať?!... toto sa mi pred tým než som uzrel tento snímok zdalo nemožné... Avšak... áno... stalo sa. 5 hviezdičiek zato že ma tento film (jeden z mála) dokázal rozplakať... veľmi kvalitný, trocha pochmúrny a smutný film ale napriek tomu to akokeby patrí k životu... inak povedané/napísané... tie nedokonalosti a nudné pasáže akceptujem. ()

Kouba08

Pokud má jít o film s hlubokým příběhem a dosáhnout toho aby se divák zapřemýšlel nad lidskostí, tak se tenhle snímek bezesporu povedl. Nejen že oceníte herecké kvality Willa Smithe, který dokázal že je všestranný herec, který se nebojí ztvárnit kde jakou roli. Ale hlavně film si hraje s myšlenkou že jsou mezi námi lidé, kteří zkrátka cítí vůči ostatním dluh který dříve někomu vzali a musí jej splatit. A i když příběh neskončí happyendem bude vás hřát pocit že to co chtěl v celém filmu vykonat, tak vykonal. Není to jen obyčejný romantický doják a klidně ho doporučím i tvrdším povahám. ()

Senior74

Sice nevím jestli bych měl odvahu za vzetí 7 životů,že bych daroval 7 svých orgánů a tak 7 životů zachránil a svůj tak ukončil,ale je už jen obdivuhodné,pokud někdo může darovat orgán a udělá to,musí v tom být velké sebezapření,film velmi emotivně natočen a ani nemyslím,že přehnaně,jen si někdo zkuste si nechat vzít dobrovolně ledvinu... ()

skipik12

narocne, neni to oddychovka ale jako ....je to husty...dobrej napad...jako pecka- takhle odcinit svoje chyby...proste pecka:))) je to pak zdlouhave, ty romanticke sra..y bych si odpustil a pretocil:) ()

charlie.sambora

Bylo to dobré, nakonec. I když přes počáteční celkem nudu. Co bych filmu vytkla, je ta hudba na kocni. Ty tklivé tóny klavíru, které následně trhají uši při falešných tónech. Chápu klavír, sama na něj přes dvacet let hraju, přesto styl trilek je příšerný. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)