Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

bergeron

Drama, Drama, Skvost. Nic ine sa neda povedat o tomto snimku..Hudba,Scenar,Rezia,Herci = proste top :) Oplati sa pozerat s odstupom casu, zakazdym si poplacete, zakazdym vas nadchne ta myslienka sebaobetovania pre dobro inych, a stale budete dufat ze svet je taky, ale nie je. Tento film nam ukazuje pribeh cloveka ktory sa fakt rozporcoval pre ostatnych dobro. je v tom napatie,sila,smutok, a hlavne ak si uvedomime ze aj my sme len cast tohto sveta, tak nam to urobi radost na tvari. a preco ? Lebo dramy su preto aby sme si uvedomili nase piti prbolblemy od tych co maju vo filmoch,a zacali zit. presne toto Nam da film. SILU PREKONAT SMUTOK. A ZIT. 5* ()

Luufuu

Doporučuji Vám nedívat se na trailer! Nevědomost je tak blažená tak i to když se Vám po kouskách odkrýva děj i celá pointa filmu. Začátek koncem filmu mě sice trochu deprimoval, ale o to víc mé oči upevnil na obrazovce. Hereckému výkonu Willa Smithe i Rosario Dawson se co nejhlouběji klaním. ()

breebee

Na začátku jsem byla velmi zmatená. Film obecně mě moc nebavil, takže jsem někde v půlce skončila a nechala si jej na další den. Ta druhá polovina už tedy byla lepší. Došlo k rozuzlení a i když jsem neplakala (jak mi bylo řečeno, že mě nemine) tak to ve mě zanechalo dojem. Smutný film o dobrotě lidské duše, který jistě každého z nás přinutil se na chvíli zamyslet. Každý jsme někdy udělali něco, co nás do teď trápí, něco, co bychom rádi odčinili. Když k tomu ale dojde, jsme schopni objetovat tolik? Nebo vůbec něco? Smekám před takovými lidmi, pokud vůbec jsou. ()

Gyl

První shlédnutí před několika lety ve mně vyvolalo tolik otázek, že jsem se jimi odmítl zabývat a film asi od půlky už tak nějak nesledoval a za pár dní na něj zapomněl. Při druhém shlédnutí jsem radši usnul hned u úvodních titulků a probudil se asi 10 minut před koncem s pocitem, že mi nic moc neuteklo. ()

CountMike

cielovu skupinu to asi chytilo za srdce...ti co tolko neplaceme za medvedika koalu umierajuceho na druhej strane zemegule to tak nevzalo....ale odporucam citlivym dusiam ;) ...pozeratelne konieckoncou... ()

ConDoom

První scéna ve mně vyvolala dojem, že mě čeká skvělý film. Ovšem na ten jsem čekal další bezmála dvě hodiny a nedočkal se. I když námět zněl zajímavě, bylo zde příliš mnoho chyb. Útržkovité flashbacky byly nadbytečné, bylo téměř jasné, co se stalo. Stopáž přespříliš dlouhá a čím blíže bylo konci, tím víc jsem se akorát obával kýčovitého závěru. Snímek zbytečně cílil pouze na co největší dojemnost, což mu ve výsledku akorát ublížilo. ()

Janebuschka

Neobyčejný film o nápravě lidské viny. Krásný a šťastný život se v pár vteřinách se zhroutil 8 lidem. Dá se vina či duše vykoupit tím, že rozdělím své tělo na 7 částí, životně důležitých součástí. Měla bych dostatek síly, abych ji odčinila položením svýho života tím, že zachráním 7 jiných lidských životů? Mám přátele, kteří by mi s tím pomohli? Je vina víc než láska? Bravurně natočená sonda do každého člověka. ()

lubica1995

Musím pripustiť, že po prvom pozretí som sedela uchvátená a neschopná slova. Dala by som päť hviezd. Bo som vôbec netušila o čom to bude ( zásadne si čítam recenzie od ostatných až po pozretí filmu). A musím povedať, že je to film LEN na jedno pozretie. Pri tom druhom som už vnímala ináč všetky postavy a dala by som dve hviezdy. ()

R.Bende

V průběhu filmu jsem zapomínala snad i dýchat ;) Většinu času jsem hledala ted hlavní důvod k chování hlavního aktéra...což vlastně bylo neumyslné zabití... Je to z jedné strany smutný příběh nešťasného člověka plného výčitek, ale na straně druhé šance pro sedm lidí na lepší život, díky odhodlání jedince. Pět hvezdiček mi na tento film přijde málo. Hezké propracování, úžasně vsazení herci, atmosféra filmu a myšlenka mi přijdou naplňující. ()

Majklkm

Jedním slovem nádhera! Už dlouho jsem neviděl tak dojemný, procítěný film, kdy jsem měl slzičky na krajíčku. Přiznám se, že z před shlédnutím tohoto filmu jsem byl trochu nedůvěřivý a to z toho hlediska, že Sedm životů spadá i do podtitulu romantický, což zrovna nemusím a už vůbec ne hollywoodskou romanci (vždy je to nějaká blbost, která skončí přehnaným happyendem ala hollywood). zde to ale bylo všechno pěkně vyvážené, tak akorát. Sem se zase rozepsal. A to jsem sem chtěl původně napsat jenom nádhera :D ()

s7RanG

Mírné zklamání. Velkou část filmu jsem čekal na odpověď proč to celé, krátkou odpověď jsem dostal až těsně před koncem. ()

AdamDudas

Audio: 10% Vizuál: 10% Scenár: 30% Ak chcete vidieť hodinu a pol debilných ksichtov Willa Smitha, ktorý sa tvári ako by mal pod nosom neustále kus hovna, odporúčam vám tento emocionálne plochý film. Veľmi pekná myšlienka, ktorá zlyhala v produkcii. Stačil by mi iný strih filmu, nejaká zaujímavá hudba a asi aj iný herec v hlavnej úlohe a bol by to naozaj zásah do čierneho na poli emocionálne ťažkých filmov. V tomto prevedení škoda času. Celkové hodnotenie Siedmych životov: 20% ()

koty98

tento film vám ukáže, jak mít rád svoji rodinu a přátelé a udělat něco navíc ,aby jste udělali úsměv na tváři , svým přátelům a mít s toho skvělý pocit po tomto filmu ... ()

dave91

Jeden z těch filmů,u kterého neustále čekáte,kdy už to konečně dostane spád.Najednou je 1,5 hodiny pryč a pořád nic.Posledních 10 minut to už nemůže zvrátit.Škoda. ()

Methew

Silne emotívny snímok, ktorý skúša Vašu dušu. Nie je to len film o citoch, je to film o ľudskosti, o duši človeka, o svedomí a originalite. Nestane sa často, že ma nejaký film dojme až k slzám, no tu som si, úprimne, nemohol pomôcť. Výborný film, určite jeden z najdokonalejších vôbec, ktorý Vás prinúti zamyslieť sa aj nad samými sebou, nad správnosťou vlastného konania, nad svojim dobrom. Will Smith je jeden z tých najlepších hercov, ktorý bez pochyby zvládne akúkoľvek rolu, cez komika až po akčného, či sci-fi, hrdinu. Len veľmi málo je takto kvalitných hercov. ()

Lukkyn

Rozhodl jsem se , že chrlit tu superlativy na tento skvělý film nemá cenu a tak to shrnu to do dvou bodů: 1) nevěřitelně heroický výkon Willa Smithe 2) emocionálně neskutečně silný film (málokterý mě takhle vykolejí) Zbytek nemá cenu popisovat tohle si musíte prožít na vlastní kůži!!!!!!!!!!!!! ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)