Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiálny text distribútora)

keoma26

Ta frustrace ze zruinovaného scénáře se nedá vůbec vyčíslit ... Asi nikdy jsem nezažil, aby součet tolika kvalitních částí dával dohromady tak nízký celkový dojem. Pokud chtěli mafiáni zaopatřit rodinu, nemuseli k tomu nutit neznámého učitele bojových umění k účasti v předkole turnaje, kde hlavní hvězdu stejně představuje jeho švagr, stačilo donutit sestru, aby se s ním rozvedla a nemusela tak komplikovaně předstírat půjčku od lichváře na obchod s hvězdou, jejíž manažer mohl ušetřit jedny kradený hodinky ... ()

jondoe

Je mi to fakt velmi luto, ze nemozem dat viac ako tri hviezdicky. Cakal som proste nieco viac. Vela v tomto filme zostalo neobjasnene. Mozno to mohlo by o trochu dlhsie a scenarista by tak mohol venova viac casu vedlajsim postavam, ktore zastali napriek svojej potencii nevyuzite. Takto nam na zaver ponukol len nicim vynimocnu bitku, ktora nic neriesi. Namet je sice dobry, ale bohuzial zle napisany. Skoda mohol to byt skvely film. ()

1860

Ani pořádně nevím, co k tomuto filmu napsat, snad jen povrchně, že jde o příběh naivního člověka, který věří v tradiční principy bojovníka, ale jako každý naivní člověk i on je nakonec zkalmán zkaženou realitou, jediný rozdíl od normálního života je v tom, že tohle končí dobře.. Krátce: realistická ukázka, jak se peníze derou na první příčku našich životních priorit.. ()

Piškotka

Film ujížděl do zbytečných krajností a neuvěřitelností. Jeho hrdina byl překladný, příkladný - takový Mirek Dušín, což však v ničem neodporuje filozofii jiu-jitsu. Exotický Ch. Ejiofor je sice dobrým hercem, ale na jeho místě si dokážu více představit bělocha nebo Asiata. ()

Zombi

Není to bojový či akční film, ale překvapivě civilní film o bojovém umění. Hlavní hrdina provozuje školu bojových umění a shodou náhod, ale také díky svému vnímání cti, svým zásadám, filosofii i určité naivitě se dostane do situace, kdy potřebuje sehnat peníze a zdá se, že jediná cesta je ta po které se nikdy nechtěl vydat. Těch pár soubojů které ve filmu jsou, nejsou podle mě, z choreografického ani filmařského hlediska, natočeny moc zajímavě, ale o soubojích tenhle film není, stejně tak scénář rozhodně není dokonalý, ale zde je podstatné, jaký ten film zanechá dojem. ()

Matros

Čekal jsem hodně akce, ale dostal jsem silný příběh se spoustou morálního ponaučení. Příběh se pomaličku nenápadně rozjíždí a nakonec dojde k pravému sportovnímu vyvrcholení. Bojového umění není tolik, kolik byste čekali, ale na konci se akce dostaví. Zaujal mě nápad se třemi kuličkami a následném handicapu. Chiwetel Ejiofor předvádí skvělý herecký výkon, ale nechápu co tu dělal zrovna Tim Allen, i když nemohu říct že by hrál špatně. Prostě se mi tam jen nehodil. Pokud jste fanoušci bojového umění (já jsem), tak rozhodně doporučuji ke shlédnutí. A pokud nejste, tak vás možná zaujme zajímavý příběh. ()

1945

Celý film je kvalitním vařením z vody - děj není vůbec složitý a využívá jen jednoduché zápletky. Kupodivu není na úkor této skutečnosti vůbec nudný. Vše však kazí prazvláštní konec, který v mé mysli zanechal jen samé otazníky a žádnou odpověď. Když přivřu oči nad ukončením, tak jsou to 3* ()

Gore

David Mamet má velmi chytré scénáře, ale jsou podle nich lepší filmy od jiných režisérů. Redbelt je sice z jeho odrežírovaných filmů asi to nejlepší. Navíc byla dobrá volba obsadit Chiwetela Ejiofora do role 100% kladného hrdiny, který z trůnu správných černých chlápků pomalu, ale jistě sesazuje Denzela Washingtona, který poslední dobou spíš přesedlal na black bad guys. Nejsou to úplně čistý 4*, ale blíží se to k nim. ()

kluk z Na

S poctivostí nejdál dojdeš aneb jak si nechat srát na kimono. Chiwetel Ejiofor dobrý,velice silný byl moment, kdy mu žena sebezabitého kamaráda vyčítala jeho smrt, to mě fakt mrazilo za něj. Každopádně je tento film dvě třídy pod Wrestlerem:-) ()

maty39

Dost divnej film. Děj se klikatí tak nepravděpodonými cestičkami, že bych spíš uvěřil, že voda může téct do kopce, než spletitosti dějových zvratů tohoto filmu. Postavy se chovají naprosto nelogicky - spíše připomínají postavy z dvacátého pokračování Karate Kida. Jejich oddanost, loajalita a věrnost a čest zasazená do reálného příběhu je dost zarážející. Něco podobného by vzniklo, kdyby jste zasadili rodinu Bundových do románu Jane Austinové. Bordel. ()

RomanHyde

Velikánské překvapení. Filmů o bojových uměních bylo natočeno mnoho,mnoho jsem jich viděl a nikdy mi nic moc nedaly a proto jsem je přestal vyhledávat. Naštěstí jsem se nenechal odradit přebalem DVD a dal na komentáře kolegů. Dostal jsem za to krásný filmový zážitek, ba co více, i velmi hluboký. Takový film o bojovém umění snad natočen ještě nebyl. Hlavní roli zde nehraje boj ani pomsta, ale čistá duše a hluboké morální zásady hlavní postavy, učitele a mistra jiu-jitsu. Dnešní doba deformuje postoje, vztahy , způsoby myšlení všech jeho kolegů a když pak příjde na lámání chleba, krize finanční i mezilidská, zůstává ON jediným rovným a čistým, a stále se nezlomně řídí účením tohoto boje nehledě na důsledky, které to přináši... "Červený pás" si mne získal a po jeho skončení ve mne zůstal ten zvláštní pocit jedinečnosti, který ve vás zanechá jen málo filmů a tředa u Wrestlera jsem to až takto necítil. Nezbývá než doporučit a zařadit do filmotéky :) ()

Wawer

Když jsem šel na novýho batmana tak sem měl 100% očekavani a dostal jsem 100% a možná i něco vic, když sem si šel pustit Redbelt tak jsem neočekaval nic. Jediné, co jsem věděl bylo, že to má rating kolem 7, nic vic, o to vic mě překvapil výsledek. Pro mě je to asi po Gone Baby Gone největší překvapení roku. Právě nulové očekavání vytvaří ve výsledku nadherný zažitek z filmu, který byl z režiserského hlediska lehce nedotažen. Tak jako režisér Mamet zaostává lehce jako režisér, tak to skvěle kompenzuje jako scenarista, protože napsal jednu z nejlepších roli posledních let, kterou umocňuje svým výkonem relativně neznámý Chiwetel Ejiofor. Mohl to být excelentní film o jiu-jitsu, takhle je to zdařilý, obsahově vytříbený film, který jen tak nevyšumí ()

jorgus

nenapadny film, u ktereho zpocatku se zda ze pujde o akcni film ale nastesti jde o neco "vic" a filmu to jen prospeje:)p.s. jen rusiva role Allena:( ()

KOZEL84

Ztracené iluze.Akční tenhle film moc není a ani tolik soubojů nenabídne,ale o to tu nejde.Jde o to jak byznys kurví sport.Scénář sice někdy není moc uvěřitelný a ze začátku mi chvilku trvalo než sem si zvykl na dušínovský charakter Ejioforovi (boží jméno;)) postavy,ale on je to nakonec moc dobrý film a to hlavně díky jemu.PS.Škoda že Couture nenabídl nějaký fight.Nic no.Hurá na youtube. ()

kowalski

Já jsem od toho moc nečekal. Nakonec jsem seděl v gauči s manželkou jak vopařenej. Film o člověku, který miluje svou práci a snaží se být v životě férový a držet se svých zásad. Bude se Vám na to dobře koukat pokud hlavní postavu zahrál tak jak zahrál Chiwetel Ejiofor. Film jako už to skvěle napsal ve svém komentáři Djkoma postupně graduje ke skvělému konci. ()

Rehooo

Hodně pěkný filmek o Jiu-Jitsu, chudé výcvikové akademii a o krutosti a intrikách dnešního světa. Pravda, že jsem čekal trošku jiný konec. A jsem z toho trošku zaskočen. Je to však zajímavý kousek k podívání i k zamyšlení. ()