Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Quendi

Který prase psalo scénář?!... Jinak tenhle film je asi pro kategorie 5 -12, poněvadž to by mohla být jediná skupina, které bude záplava všemožných "hejbacích" se figurín, od Dart Vadera(ach bože) až po kosmonautí opici(fuj), a ty prvoplánové, prostoduché a skutečně trapné vtipy připadat zábavné. Já jsem měla opačný dojem. A ta veverka...ach ne, jak jsem ji viděla, tak jsem věděla, co přijde a byl to poslední hřebík do mé rakve. ()

Soubi

Pokud se vám líbila jednička, bude se vám líbit i dvojka. Jen je škoda, že mají postavy z jedničky tak malý prostor. ()

Něrpa

Co k tomu říct. Je to dětský film, který je kvalitně natočen. Bohužel hraje pouze na dětskou notu a na dospělé kašle (a v kině se můžou užrat nudou). Jako dítě bych dal asi 4*, ale jako nucený divák musím říct, že je to sračka. ()

Karlos1893

Byl jsem trochu skeptickej, nevěděl jsem, jak by mohla jednička pokračovat, moc jsem od toho nečekal, ale o to příjemnější překvapení. Bylo to naprosto výborný, ještě lepší hlášky, hodně zajímavejch postav, mě to famózně pobavilo. ()

Ernie_13

Po veľmi slabej jednotke som prakticky už nič nečakal a možno práve preto som schopný pridať o jednu hviezdičku viac ako pri jednotke...rozhodne som sa viac bavil...i keď príbeh to vlastne ani nemalo a na moje prekvapenie Ben Stiller nebol ťahúňom zábavy. ()

Kubi21

Jedničku jsem nebyl schopen strávit a dokoukat a ani pořádně sledovat, a tak ji nehodnotím. Tohle ale bylo příjemné a dalo se na to koukat. A musím říct, že jsem se i párkrát zasmál. Hvězdy jsou za opičáky, za "pidiopičáky" kovboje a legionáře (výborní Wilson a Coogan), za Dartha Vadera a za úžasně padnoucí a obepínající letecké kalhoty Amelie Earhartové. Blbina, ale koukatelná a stravitelná. ()

kubilov

Noc v muzeum 2 hodnotím stejně jako první díl hlavně kvůli tomu, že se na Amy Adams nedívá zrovna špatně a také za zajímavý gang pod vedením egyptského faraona, Ivana Hrozného, Napoleona Bonaparteho nebo Al Caponeho. Ostatní zhruba stejně dobře jako v jedničce. ()

helrohir

Jednotka bola ešte celkom fajn, a to aj po príbehovej aj po humornej stránke, ale pokračovanie mi príde veľmi slaboduché. Dej je v podstate nulový, len sa tu stane zopár vecí, ktoré nakoniec vyústia do záveru a ja ani netuším, že o čo tam vlastne išlo. A humor? Sem tam nejaký dobrý gag, ale na jeden vydarený vtip pripadá päť trápnych "stillerovských" vtipov. Potešia niektoré dobre využité exponáty, milá Amy Adams a v podstate ani faraón v podaní Hanka Azariu mi až tak nevadil, každopádne je to dosť slabý film, ktorému už pravdepodobne nedám šancu. ()

marek29

Osvědčená kvalita s mým oblíbencem Benem Stillerem. Paradoxně není typickou nevydařenou dvojkou aneb pokaženým pokračováním, který by zadupalo do země úspěch jedničky. Právě naopak. Zesměšnění Vadera, kung-fu s baterkou jakož i spousta dalších vtípků dělá z tohoto filmu zaručenou zábavu. Ale pouze napoprvé..! ()

Brano

Veľmi slabé pokračovanie, ktoré nadväzuje na prvú časť. Celé je to bez nápadu a vtipu. Dokopy sa tam toho veľa neudeje, len zbytočné kecá. 1* dávam za krásnu a veľmi príjemnú Amy Adams. Ináč dospelých tento film rozhodne nezaujme a myslím, že aj deti sa budú občas nudiť. /35%/ ()

subic

Pamatuju si to jako před týdnem, v dubnu 2009 jsem byl v Londýně a nádraží Waterloo bylo celé oblepené plakáty Night at the Museum 2. Přitom pro mě to bylo spíš zklamání, po průměrně průměrné jedničce přišla podprůměrná dvojka, která mi stačila vidět jednou. ()

ostravak30

Stejní herci, jiné místo a dost podobná taškařice. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jde o ovládnutí světa a pár nových postav - ač jen dočasných, přibylo. Vlastně není co hodnotit. Druhé pokračování není o nic horší, ale ani lepší než úvodní díl. Skutečně je čemu se zasmát, některé vtipy jsou samozřejmě krapet vylepšeny - kupříkladu fackování s opicí. Objevují se nové postavy, jiné muzeum a nové možnosti - například let muzeem v letadle. Samozřejmě se navíc zjevují další historické postavy. To vše samo o sobě dává nové možnosti vtipům a zábavě. Jinak je ale úrovní dvojka srovnatelná s jedničkou. Kvalitativní rozdíl bych neviděl, což je vlastně pozitivní zpráva, neboť mnohokrát v historii bylo pokračování velkým průšvihem. Tady si myslím, že tvůrci naplno využili potenciál, který v sobě muzeum jako takové skrývá a nabízí. A nejspíš, co nevyužili v jedničce, zpracovalo se zde. Ani drobeček nepřišel nazmar, neboť podle mě se z muzea vymačkalo vše, co se vymačkat dalo. Osobně jsem proto zvědavý na trojku, neboť si neumím představit, s čím dalším by ještě mohli scénáristé přijít. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 47% | FDb.cz - 70,6% | Oproti jedničce je to výrazněji horší, ale my vlastně ani nic jiného nečekali... Dávali-li jsme na první díl 3*, zde patří aspoň o hvědičku menší hodnocení. Když si ovšem vzpomeneme, že film má kopu dobrých nápadů a na nějakých místech jsme se opravdu zasmáli (fackovací scéna 4ever!), nakonec přímhouříme očko - 50% ()

Blazis34

Pohodové pokračování sci-fi komedie zachycující život hlídače v museu, kde znovu oživnou exponáty a chystá se mezi nimi boj. Noc v muzeu 2 stejně jako jednička má výborné herecké obsazení, avšak v tomto díle už trochu chybí nápady a tak to je takové přeplácené od všeho trochu, ale i přesto je to pěkné dílo na jedno zkouknutí. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)