Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Zombiepod

Rovnaké ako jednotka s rovnakými vtipmi a scénkami. Trošku zmenené prostredie, viac akcie, viac postáv a romantiky. Tým pádom je to aj rovnaká, možno trochu príliš preplnená a akčná zábava ktorá nezaškodí ani deťom, ani dospelým, ja som sa bavil vcelku slušne. ()

RAFT

A máme tu další pokračování, výborné komedii noc v muzeu 2.Sice ,tenhle díl je do jisté míry o něco slabší něž jeho předchůdce ,ale to k pokračování patří,vždycky se první díl povede a do druhého dílu dáte větší množství všeho.Amy Adams je prostě, krásná herečka která dává ve filmu ten správný drive. ()

Shanen29

Panebože,co to je za film? To je komedie??Co je tam k smíchu? Už vím-ten nepochopitelný rozpočet,který hraničí s bláznovstvím a proto by bylo lepší ty peníze darovat postiženým dětem a ne je utopit v takové sračce,kde nefunguje vůbec nic.Škoda o tom dál psát. ()

Scraffy

O radu horšie ako jednotka. Je to celkom viac nudnejšie a povedal by som aj trápnejšie. Nejako sa z toho vytratila tá vec, ktorá držala tvorcov nad vecou. Začali to brať moc vážne a preto to už nie je také dobré. ()

papadoce

Tak to mám skuknuté celé. Zatiaľ čo jednotka bola originál a trojku som videl paradoxne ako prvú, tak práve dvojke prischol status duplikátu. O niečo honosnejšia verzia zrejme kvôli vyššiemu rozpočtu, avšak bez väčšieho nápadu. Prvou vtipnou scénkou bol rozhovor Stillera s Hillom. To bolo ozaj zábavné. Keďže sa považujem za jednoduchšieho, tak mne to na pobavenie stačilo. Ale boli tam aj ďalšie smiechoty, ako napríklad plánovanie útoku. Amy Adams tu je ešte ako mladunká 35 ročná zrzka šťavulka, ale na Carlu sa mi nechytala, hoci zadok mala hriešne guľatučký, len čo je pravda. Bohovská bola anjelská verzia skladby More than a Woman. Andílci to dali na pánov. Celkovo šlo o vykalkulovanú popcornovú zábavu na ktorej mám asi najradšej to, že s dostatočným časovým odstupom a v správny čas je to opakovane pozerateľné. “My sme Američania, my neplánujeme, my konáme.” ()

Zlaticko1

hmm, standart, 1 byla lepší, nevím jestli to bylo trochu divnýám rozpoležením v kterém jsem byl, kouknout se na tento film jsem šel opravdu náhodou, neměl jsem co dělat a vešel jsem do špalku a usoudil jsem, že se mě domů nechce jít, protože je celej byt rozkopanej a uklízet se mi fakt nechce, tak jsem si koupil lístek, sice už film začal ale měl jsem pocit že 10 minut není moc, že budou reklamy, a ha, kupodivu už film začal, zvlaštní většinou jsou ještě reklamy, film ani neměl nějaký extra dějový pád, velký plus je určitě Amy Adams a jeji krásně utahlý obleček :D Faraon jako Thomas Lennon mě vůbec nesedl, faraon by neměl tak namakaný ruce :D ()

Cortyx

zajimave pokracovani uspesnejsi jednicky,ktera svou originalitou u me vytezi (dvojka jiz jen tezi na napadu ) jinak libivy detsky film . A nejlepsi scena : Amorci :D ()

Jara_II

Bohužel. Jedničku bráním a beru jako výbornou rodinnou zábavu. Dvojka už pobaví pouze děti. A při rozpočtu 150 milionů dolarů bych čekal o fous lepší digitální triky... ()

Renie42

Ten začátek se mi moc nezamlouval, ale po pár minutách se to rozjelo. Jen mě mrzí, že exponáty z přírodovědného muzea nedostali v průběhu filmu prostor, až ke konci. Líbili se mi zpívající kupidové hitovku z Titanicu, velká chobotnice dávající vděčnost Larrymu, když ji polil vodou, maličtí Einsteinové, Darth Vader, který se chtěl připojit k faraonovi, no bylo tam toho spoustu. Nenudila jsem se, bylo to zábavné. ()

Lennie

Jako každá "dvojka"(případně "trojka" atd), i tato jen čerpá z nápadů "jedničky". Tvůrci si očividně dali větší práci s vymýšlením dalších muzejních exponátů, než aby vymysleli něco nového...nebo aby raději nic nevymýšleli. (Za celou dobu mě nejvíc rozesmál v pozadí hopkající obrovský pejsek "z pouťových balónků" v muzeu umění :D) ()

L3G1ON4R

Neatraktivní podívaná v podání pokračování nočního hlídače alá Bena Stillera, který po celém dobrodružství zjistí, že jediná práce která ho naplňuje a dává mu jiskru, je noční hlídač v muzeu. Nesrovnalosti a nerovnosti doprovází celý film, stejně tak slušná dávka trapného humoru s opravdu neočekávaným "happy endem". Tři hvězdy a to jen za T-Rexe a fackující opičáky... ()

MrMir

Kdyby nebylo stupidních dialogů, které zásadně narušují jinak solidní tempo, určitě bych hodnotil víc. Film překvapivě hýří novými nápady , herecké obsazení také slušné (až na Castra, ten mě doslova s....), ale jako celek to prostě nefungovalo a v konečném důsledku spíše nudilo. Trojku si doufám už odpustí... ()

Bendiys

Triky stale povedene, navic pekna hudba. Velmi prijemna Amy Adams. Bohuzel pribeh stale nedostacuji, scenar taktez. Fackovaci opice na podruhe nebyla ani trochu smesna, zaverecna bitva nezvladnuta... Alespon to prijemne uteklo. ()

LukKon

Čakal som úplný prepadák a bol som pripravený dať 1*, ale bavil som sa, aj na moje veľké prekvapenie, celkom dobre. Oživené múzejné postavy a exponáty už neprekvapia ako v jedničke, ale zase je tu viac akcie a aj hlášky sa mi zdali zábavnejšie. No a nakoniec - Coldplay. Slušné 3*. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)