Kate (Reese Witherspoon) a Brad (Vince Vaughn) sú spolu veľmi šťastní a žijú spokojným a naplneným životom v malebnom San Franciscu aj bez obrúčok, ktoré na základe osobných skúseností – keďže obaja pochádzajú z rozvedených rodín – rozhodne nepovažujú za záruku večnej lásky a dokonalého šťastia, ale skôr naopak za ich zaručený, ehm... Hrob. Tohtoročné vianočné sviatky – podľa rovnakého scenára ako každý rok – plánujú stráviť na nejakej krásnej exotickej dovolenke, ďaleko od svojich svojráznych a z viacerých dôvodov pomerne náročných príbuzných – ibaže tento rok má s nimi zjavne osud iné plány! Presne na Štedrý deň totiž ich let do dovolenkového raja kvôli nezvyčajne hustej hmle výrazne znižujúcej viditeľnosť, jednoducho zrušia - a keďže ich pritom na letisku ako na potvoru zachytia televízne kamery a následne tento príspevok odvysielajú v celonárodnej televízii, Kate a Brad už skrátka nemajú na výber - musia Vianoce stráviť so svojou široko rozvetvenou rodinou! A akoby to nestačilo, nečakajú ich len jedna či dve vianočné oslavy so zástupmi rodičov, nevlastných rodičov, súrodencov, neterí a synovcov, ale hneď štyri! Nečudo, že s pribúdajúcou panikou a v konfrontácii so zžieravým strachom z potenciálneho potomstva v kombinácii s vlastnými dosiaľ nespracovanými traumami z detstva sa zrazu vo vážnom ohrození ocitne aj ich spoločná budúcnosť... (TV Markíza)

carly

film začal trochu zvláštne, ale budiž, museli nám hlavných hrdinov nejakým spôsobom predstaviť. v momente, ako sa odvysielala reportáž z letiska sa film zmenil na bláznivú komédiu. to nie je úplne moja šálka kakaa, ale zabávala som sa. lenže po dvoch tretinách bol strih a ja som mala pocit, akoby niekto prepol kanál na úplne iný film. už som nesledovala komédiu, ale vzťahovú drámu. a tá sa teda nepodarila vôbec. trochu ten katastrofálny prechod zachránila posledná scéna. ale inak je tento film len ďalším dôkazom, že z jedným zadkom sa na dvoch stoličkách sedieť nedá. plus Reese a Vince majú medzi sebou asi toľko romantickej chémie ako práčka s umývačkou riadu. ale moja mama si príjemne zdriemla. a to kvalite tohto snímku tiež hovorí svoje ()

claudel

Vince Vaughn opět nezklamal a boduje na celé čáře. Tradičně jsem s přáteli zavítal den před 24.prosincem do kina a tentokráte na opravdu vánoční film. Lehce povzbuzen pivem s medovinou jsem se smál už od začátku a provolával Vincovo jméno. Ostatní herci jsou také výborní, zvláště u rodiny Reese jsem se hodně zasmál. VInce Vaughn je ve formě a doufám, že brzy přijdou Nesvatbovi 2. ()

Hennes

Hodně mě pobavila první část komedie. Návštěva otce a bratrů Brada, instalace satelitu, či rozdávání dárků v ceně do 10 dolarů jsou povedené scény. Bohužel postupem času komedie upadá do více romantické polohy a řešení vztahu obou partnerů. Kdyby se snímek dál držel na "notě" ztřeštěností asi bych hodotil i výš. ()

bourec

Tak u tohodle jsem se vážně pobavil.První plus je herecký obsazení v čele s V.Vaughnem,kterej snad nehrál ve špatný komedii.Druhý plus je zběsilej děj a spousta gagů,který jsou až na hranicí vkusu,ale nejdou pod ní.Ty dva pokrytci spolu žijou,ale vlastně neznaj jeden druhýho,ale vlastně neznaj ani vlastní rodiny.No a třetí plus je střídmá stopáž,80minut bohatě stačí.No a konec taky dobrej.Celkově 70%. ()

hous.enka

Trend rozvedených rodičů trochu jinak, tentokrát snaha pojmout to vánočně. Rozumějte se stromečkem, světýlkama a dárkama, protože jinak na téhle komedii není vánočního vůbec nic. Zlatí Griswoldovi. Nicméně jako vztahovka o tom, že někdy se tak urputně snažíme, až jsme úplně usnažení, to funguje. Ano, vtípky jsou leckdy ubohé, ale nezapomenu na rozbalování dárků typu XBOX a baterka, na akci ve skákacím hradě a... a to bude asi tak všechno. ()

• Seth Gordon se údajně inspiroval svou vlastní rodinou, kde dle jeho slov o Vánocích byla atmosféra velice napjatá, jeho sestra se po něm „vozila“ a nikdo nechěl jejich babičku pozvat k večeři. (žvanimírek)
  • Či už sú to scenáristi, režiséri alebo hviezdy, každý prispel, aj keď len mierne, do deja filmu zdieľaním svojich vlastných skúseností. (S.Kok.i)
  • Kvůli atmosféře byl začátek natáčení naplánován na prosinec. Hercům a štábu byla dopřána jen krátká přestávka umožňující oslavit Vánoce v rodinném kruhu. (Olík)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)