Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Brodequin

U mě rozhodně velké zklamání. Film mě zaujla pouze po grafické stránce, jinak to bylo hrozně prázdné. A to jsem očekával od Spielberga kvalitu. Tintinova dobrodružství postrádaly atmosféru, nějaký napětí, vtip... za celý film jsem se asi tříkrát jen tak trochu pousmál (rozuměj slabě pozvedl koutky). Úplně mi chyběla taková ta pohádková atmosféra, takový ten pocit, že s hrdinou prožívám jedno velké dobrodružství. Celý film jsem byl chladný jako moje bývalá přítelkyně. Hudba velkolepá, ale o ničem - žádná chytlavá melodie.... Pro animační stránce perfektní. Ale to je vše. Spielberg hodně zklamal :-( Očekával jsem zkloubení dvou filmů - dobrodružství z Indy Jonese a atmosféru z Hooka. Ani jedno film neměl. ()

E.T.Martin

Nejlepší blockbuster za několik posledních let. Spielberg svou vyzrálou filmařinou a nadhledem strká do kapsy celou konkurenci, od Cameronova Avataru přes kompletní Transformery až po animáckou školu od Pixaru. Dobrodružství je slovo, které k tomuto snímku sedí nejvíc. Sledování filmu je jak jízda na tobogánu, kde potkáte hrdiny černobílých grotesek i Indianu Jonese. Některé gagy a vtípky by mohla Tintinovi závidět většina současných komedií, na nápadité honičky zase budou se závistí shlížet tvůrci akčních filmů. K dokonalosti je dovedeno i užití 3D. Zatímco u většiny filmů slouží třetí rozměr zatím pouze jako naroubovaný efekt, Spielberg umně kloubí klasický filmařský pohled s touto novou technologií tak, že 3D je přirozenou součástí vypravěčského postupu. Nezbývá než dodat jediné: NUTNO VIDĚT NA VELKÉM PLÁTNĚ A VE 3D. ()

david666

Provedení nádherné - fakt pro tyhle filmy je 3D jako dělané. Jinak ale mě ten příběh teda vůbec nesthl a vlastně ani nebavil. Nejsem znalec Tintina ale mohli tedy vybrat lepší zápletku. Myslel jsem taky, že to bude více dospělé. takže bez 3D by to bylo proůměrně za *** ()

Muf911

Výborný zážitek z 3D kina. Krásně udělaný animovaný film, kde občas ani nevíte, jestli náhodou nejsou některé záběry skutečné. Postavičky jsou vymodelované perfektně, včetně všech fousů a chlupů, pohyb naprosto na jedničku, ani vám nebude připadat, že koukáte na animaci. Co se příběhu týká, tak absolutní spokojenost. V tomto žánru dobrodružných (a trochu dětských) filmů má samozřejmě režisér praxi. Občas mi některé záběry připomněly scény z Indiana Jonese (a asi to byl záměr). Jinak některé nápady fakt výborné - třeba šermování jeřáby. ()

saillor

Akce šlape skvěle, animace je dechberoucí a honička v Maroku má na to stát se legendární. Ale stejně jsem se celou dobu nezbavila pocitu, že to vše sleduji tak trochu nezúčastněně a je mi vlasně vcelku jedno jak to všechno skončí. Nemusí to zrovna dojímat jako Ratatoille, ale třeba Úžasňákovi jsou taky jízda a zároveň i něco víc. Ale třeba jen Tintin není typ hrdiny, který by mě osobně oslovil. Je to ve všech ohledech skvěle odvedená práce, mozek to ví, ale argumentujte logicky i srdci... ()

Paserak

Trocha váhání zda na Tintina vyrazit. Pamatuji si, že mi tato postavička nebyla v dětství příliš sympatická. A ejhle! Parádní jízda umocněná různorodými charaktery postav Kapitánem začínaje a duem Kadlec a Tkadlec konče. Příjemné, nápadité a honička ve městě dechberoucí. A nakonec i několik vtipných gegů jako opilcův dech do motoru. 3D verze jako "nakopnutí" již tak fešného dílka být nemusela, ale vyšlo to na 95%. ()

anubiskt

Doufám, že se silně pletu, ale v poslední době mám dojem, že je stále těžší a těžší najít snímek, kde by se člověk mohl aspoň maličko ztotožnit s jakoukoliv postavou. Jako dívák ze staré školy bych byl rád vtažen do děje očima hrdiny, hltal bych každý jeho krok a spolu s ním si v hlavě promítal, co se asi může stát za nějaký ten okamžik a chtěl bych se s ním aspoň naoko v bezpečí mého obýváku strachovat o holý život. Nic takového mi TinTin neposkytl, i když jsem od tohoto snímku čekal hodně - navíc jméno Spielberg by mělo samo o sobě být jakýmsi puncem kvality - to už ale bohužel také neplatí - doba se holt mění. Jistě, jak už je zde mnohokrát zmíněno, snímek oplývá fantastickou animací, na plátně se stále něco děje, kamera má neuvěřitelnou dynamiku podloženou velmi slušnou hudbou - ale já si nechtěl pustit pozlacený videoklip, já toužil po velkém dobrodružství, které by mě zvedlo ze židle a dokázalo vrátit do dětských let, kdy jsem Tintinovy příběhy hltal jeden za druhým - bohužel nestalo se a tento snímek řadím k ledově chladným akčním filmům bez vstřícného přístupu k divákovi. Velká škoda nevyužitého potenciálu. ()

MrLinhy

Čekal jsem víc od dvou filmových velikánů více. Jako pohádka to bylo dobrý.,.no pohádka.,.tak trochu v akční stylu. Animace byla dokonalá, ale samotný příběh nebyl nějak strhující. Jestli má být další díl a bude dějově více propracovanější tak se budu jen těšit. 70 % ()

tchempi

Spielberg i ve svých 64 umí a má v sobě pořád kus hravého kluka. Příběh nemá cenu rozpitvávat, je to klasické dobrodružství s honičkami, záhadami atd. Poznámku si ale zaslouží vizuální podoba filmu. Spielbergův tým konečně dokázal to, na čem parta jeho žáka Zemeckise (opakovaně) pohořela – realistické zpracování animovaných postav. Hlavně mimika obličejů je dokonalá. Také se snad poprvé od Avatara skvěle podařilo 3D. V některých pasážích ztrácíte dojem, že se díváte na animovaný film. P.S. Film je určený pro diváky 12+. Někteří kinaři si ale pod pojmem animovaný film představí dětský film, a tak se v našem městě promítal Tintin jen v 10 dopoledne. Rodiči tam přivedli mrňata, která stěží pochopí Krtečka natož tohle. ()

Shelby14

Dokonalá animace a úchvatná akce, pěkně to odsejpá je tam i pár dobrých vtípků, ale je to celý bez dalšího rozměru postav, které jsou totálně bezpohlavní, ani kapitán Treska neměl takový koule jako v komiksu ... ()

rigby

Autor se nezapřel, jako by děj z oka vypadl dobrodružstvím Indiana Jonese. Chvílemi jsem měl co dělat, abych vůbec vnímal všechen ten rej, který se na plátně odehrává. Kdybych měl zpětně vyprávět do nejmenších detailů celý děj, tak se přiznávám, že bych to nedovedl. Po výtvarné stránce jsem nenalezl chybičku, bylo to prostě nádherné pokoukání pro oči. Jen ten příběh trochu pokulhával, na můj vkus rychle utekl a opravdu z toho moc nezůstalo v hlavě. Zážitek chvíle, ale ne natrvalo. Bohužel bych od toho čekal trošičku něco jiného. ()

cejkon

Animace je velice pekna, ale pribeh dost ubira na celkovem dojmu. Predvidatelne radoby komicke scenky a az do oci bijici Tintinova hloupost mi film znechutily. Trendem je asi natocit film o hlupacich a totalnich chudaccich, ke kterym podle tohoto filmu Tintin rozhodne patri. Nemit sveho psa, tak nic nevyresi, na nic neprijde a mozna by ani nemel na filmovych platnech co delat. ()

Dexter666

Krivkajúci príbeh vyrovnáva absolútne famózna a neprekonaná kamera. Techincká dokonalosť animácie, hra so svetlom, fyzika objektov... toto všetko stanovuje nové hranice v oblasti animovaného filmu. Pôvodný dabbing je tiež vynikajúci, k tomu výborná Williamsova výpravná hudba... Myslím, že Spielberg si splnil svoj ďalší detský sen a nám dovolil na chvíľku snívať s ním. ()

tyzmrde

Spielberg je frajer a od dob Poslední křížové výpravy jeho nejlepší film plný akce, humoru, dobrodružství a je škoda že jsem to porvý neviděl jako dítě bo to by mě bavilo ještě víc. Pes Filuty je nejchytřejší postava z celého filmu. ()

Hookins86

Tintin zvedl laťku ve vizualizaci, která je tady místy jako v realitě, nad všechny animáky co jsem kdy viděl. Takže 5* hvězd za dokonalost ve všech ohledech. ()

marrrrian

Po 30min. som si povedal dosť, pozriem si radšej niečo dobré. Tintin je najnesympatickejšia postava akú som v poslednej dobe videl. Zato sa zdalo, že jeho pes je skrytý génius, možno odšľachtený z komisára Rexa... Plusom boli tí dvaja detektívovia, ktorí to ale nezachránili a ja som bol každou minútou otrávenejší a ľahostajnejší k tomu, čo sa bude diať. ()

Enormita

Skutočne príjemné a svieže dobrodružstvo. Animácia parádna, akcia strhujúca a nechtiac vtipný kapitán Haddock tomu len na kvalite pridáva ;) Už teraz sa teším na pokračovanie (resp. pokračovania) ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga