Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Enormita

Skutočne príjemné a svieže dobrodružstvo. Animácia parádna, akcia strhujúca a nechtiac vtipný kapitán Haddock tomu len na kvalite pridáva ;) Už teraz sa teším na pokračovanie (resp. pokračovania) ()

nightstalker

Parádní výprava za dobrodružstvím! Zprvu jsem si myslel, že se jedná o nějakou dětskou pohádku, ale to jsem se šeredně zmýlil. Grafické zpracování je na jedničku a zaručeně se u filmu nebudete nudit díky parádním gagům. ()

heminstein

Bohužel průměrný film. Sice animace je famózní a díky ní se chvílemi zdá, že máme před sebou živé herce, ale děj stěží strhne, zkrátka postrádá náboj, atmosféru, silné momenty. Nejvíce jsem se pobavil u scének se psem Filutou. ()

bonovox

Aj napriek niektorým nedokonalostiam, ide o ďalšiu skvelú filmovú jazdu, ktorá prekonáva hlavne po vizuálnej stránke opäť všetko predtým. Snímka má vhodnú dĺžku, rýchly spád, kvalitnú akciu a hlavne pripravila pôdu pre ďalšie pokračovania, ja osobne sa teším. ()

Bruce_cz

Vizuálně luxusní, hravé a přitom ne dětinské. Výborný odpočinkový film a radost z filmové tvorby, průlety kamerou, destrukce, všechno to je pravda šíleně přehnané, ale tak nějak správně. Nejsem nijak poznamenaný předlohou a pravda příliš mě postavy nezaujaly, příběh je takový obyčejný, velmi mě zklamala klička ve scénáři "najdeme ho pomocí signálu", ale souboj s jeřáby hned rozptýlil smíšené pocity. V tomto filmu není třeba řešit postavy, příběh, už vůbec ne emoce, vychutnávat si tu všechnu nadsázku a ztřeštěnost a zapomenout na běžné existenciální starosti. ()

Carlos.Meo

Pro mě obrovské zklamání po stránce poutavosti příběhu, který mě příliš nedostal na svou stranu. Vizuál geniální, ale to magické kouzlo původního seriálu se, alespoň pro mne, bohužel vytratilo. Veliká škoda mistře Spielbergu:-( ()

Scaevola

S. Spielberg se překonal... ani jedna americká vlajka. Film sám o sobě je však jen lehkou variací na téma dobrodružného příběhu pro celou rodinu s neustálými taškařicemi, přičemž hlavní roli hraje bohužel poněkud samoúčelné technologické zpracování. Ústa zůstávají otevřená nad téměř dokonalou úrovní animace a zcela chápu, jestli se tahle technika panu režisérovi zalíbila - tak spletité a dlouhé záběry by ve skutečnosti nenasnímal. Jen doufám, že tudy nepůjde budoucnost. ()

Phlame

V podstatě bezchybná animace společně s příběhem bez nápadu a myšlenky tvoří absolutně nehumorný film, který u mně nevyvolal žádné emoce a jeho jediným cílem je vydělat chechtáky. Jenže vizuály ještě nedělají (naštěstí) celý film a tato vágní záležitost tak zůstane někde v tom nejtemnějším koutu mého mozku, kde ji nechám ležet a nikdy si na ni nevzpomenu. Závěrem oceňuju český dabing, v originále jsem to neviděl, ale náš dabing se vyjímečně povedl.//60%. Film o čemsi a o komsi, prostě tam byl jakési příběh a jakési animace a jakési to nebylo nic moc. Jo a fajn hudba.// ()

punco

Výborný film naozaj pre celú rodinu kde si každý príde na svoje, opať raz vynikajúci Spielberg, ktorý je snáď nezodná studňa nápadov, vizuálne ohromujúce, krásne scenérie, príjemné hlavné postavy a čiastočne aj podobnosť na starých "Indianov Jonesov" čo je pre mňa ako fanúšika ďalšie plus :) Vrele odporúčam, mňa vobec nesklamal ()

kacer4

Po grafickej stránke vynikajúci snímok. Ale mimo toho. Slabé. Hneď od prvej chvíle mi liezol na nervy ten pes. Neviem, či mal predstavovať inteligenciu samu o tebe chodiacu po štyroch nohách. Ale zase som nečítal knihu ani nevidel žiadne pôvodne filmy, vtedy by som to asi chápal. Komisár Rex bol na mňa moc, a to nosil mobil, jedol žemle a skákal z auta. Pokazil mi celý film ten pes. Okrem toho... akčné scény boli audiovizuálne kvalitné, ale absolútne nereálne, zdĺhavé a nudné. Čakal som od Spielberga viac. Myslím, že druhy krát si film nepozriem. ()

vofo

Po delší době nadstandardní dobrodružná podívaná, která místy připomíná staré klasiky alá Indiana Jones... ()

gezper

Technicky opravdu na pomyslné špici, ale že by mě to chytlo po ostatních stránkách se říci nedá. Spielberg fakt začíná divně ulítávat poslední dobou. Jako rodinný film převážně pro děti asi lepší než pro ty odrostlější, ale taky mi to nepřijde zase jako úplně čistě dětský film. [60%] ()

v.indruchova

Vizuálně moc pěkné, ale pro mě neočekávaně málo osobité. Humoru málo. Vše předvídatelné, postavy se chovali hloupě a to Tin tin se mi zdál, že je králem hlupáků. Pěkná pohádka. Snažili se dramatizovat a já jim to neuvěřila. Prostě průměr. Nelituji, že jsem to viděla v dobré společnosti mých přátel a lahvinky. ()

brasek

Anime majstrovsky technicky zvládnutá, dobrodružná a zaujímavá. Ovšem je to snímok na jedno pozretie a niektoré sekvencie boli mierne prehnané. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga