Cheot nun

• Južná Kórea 첫눈 (viac)

Kim Min (Jun-gi Lee) se narodil v Soulu (J.Korea) a doposud tam i spokojeně žil. V létě roku 2004 však odešel na rok do Japonska, aby následoval svého otce, který je hrnčířem. Ačkoli neumí japonsky ani slovo, hned zpočátku svého příjezdu se při prohlídce Kjóta (město v Japonsku) seznámí z pohlednou Japonkou Nanae (Aoi Myiazaki), do které se okamžitě zamiluje. Netrvá to dlouho a Min se i přes výraznou jazykovou bariéru z Nanae intimně sblíží. Krásný a dokonalý vztah odolává všem překážkám, až ztroskotá na nechtěném ač nuceném odjezdu Nanae z města. Min je otřesen nečekaným odjezdem jeho milované a marně ji po celém městě hledá. Po chvíli pochopí, že v pátrání nemůže uspět a protože už nemá důvod nadále zůstávat v Japonsku, vrací se zpátky do Soulu. Proč Nanae bez rozloučení odjela pryč z města? Splete jim osud jejich cesty znovu dohromady? (Káronoš)

Tayen

Možná jsem už svěžích korejských romancí přesycená, možná tohle nebyl jen film, který by mi padl do noty. Připadá mi ovšem, že zápletka neobsahuje cokoliv originálního, spíše jako by si někdo večer sedl a za sebe poskládal prvky, které nevyžadují moc nápaditosti, přesto jsou divácky jisté. Rozmazlený student, který se zamiluje do tiché dívky, a kvůli ní se změní. Pak následuje odloučení a shledání pod prvními podzimními vločkami. Film o proměně a hledání - nic nového. Pořád je tento film ale lepší, než 90% amerických romantických příběhů. ()

Pirkaf

Poetický a romantický japonsko-korejský "crossover", jaký si můžou dovolit vykouzlit právě jen korejci nebo japonci, aby to fungovalo, nenudilo a nebylo trapné. A byť je korejský týpek takový nezajímavý a umělý hezounek, přítomnost Aoi Miyazaki tenhle nedostatek plně nahrazuje a přidává ještě něco navíc. ()

Mkqp

Obyčejný děj, kterých je spousta a Hatsuyuki v tomto směru nic nového nepřináší. V mírném nadprůměru drží jen Joon-gi Lee a Aoi Miyazaki. ()

togaf

Hezké obrázky z Kjóta film neudělají. Naivní Nanae prakticky nic nedělala, jen občas něco pípla ("Pi"), Min byl o trochu živější, ale taky žádná sláva. Ke konci romantika tekla proudem a každá následujcí scéna byla větší kýč. No jo, ale japonština je i tak okouzlující a ve spojení se sněhem z toho vyjdou aspoň tři hvězdičky. ()

runner85

V duši som asi ešte stále dieťa, dieťa ktoré ma rado stále rozprávky, rozprávky kde je všetko čisté, krásne; kde veria na osud, na svoju lásku si vedia počkať... takýto film som práve potreboval, skvelé to bolo a krásne ... ()

Tyckin

Vážně krásný romantický kousek, který si po delší době pořádně pohrál s mým srdcem a neskutečně mne zaujal, pobavil i dojmul. Už jen poslech samotné hudby mi občas vhání slzy do očí, co dodat. Samotný snímek by ještě lehounké doladění snesl, nicméně díky křehoučké okouzlující Miyazaki Aoi dostal opravdu punc zvláštnosti, nevinnosti a romantiky. Humor je zde přimíchán tak akorát a mile, hudba parádní, skvěle se do snímku hodí a výborně podbarvuje jednotlivé scény, prostě luxus. Rovněž lokace kde se příběh odehrává jsou nádherné. Hlavní představitelku netřeba dále komentovat, na tuto roli si lze těžko představit ideálnější herečku – tato něžná milá a nevinně vypadající dívka vás srazí doslova do kolen :-) Doplňuji - po pouhých 4 dnech jsem nevydržel a shlédnul to opakovaně - na mém dosavadním žebříčku nejoblíbenějších filmů se vyšplhal na absolutní vrchol a do Aoi jsem se podruhé v životě zamiloval :-) Jednoduše překrásné, nejmilejší romantika jakou jsem kdy viděl! ()

Andrea1717

Taká milá romantika, ktorá sa skutočne mohla stať, uveriteľné emócie, síce zo mňa nevyžmýkali slzy, ale aj tak mám z tohto filmu veľmi pekný pocit a o to predsa ide. ()

Laputa

Pro lásku není neznalost jazyka překážkou. Příjemný, decentní a přesto velice hezký snímek. Příjemné prostředí, ve kterém Nanae (Aoi Myiazaki) a Kim Min (Jun-gi Lee) boří jazykové bariéry velice roztomilým způsobem. Nanae malířka a chvilkový hrnčíř Kim Min. Hezké herecké výkony. Nepatrná " demonstrace " japonského stolování a způsobu života. Velice roztomilá Nanae a fešák Kim se vším všudy, tvoří snový pár. ()

Carrie_3

Film hodnotím jako průměr z důvodu toho, že si myslím, že se tvůrcům nepodařilo zachytit atmosféru Kjóta tak, jak by ti zasloužilo. Kjóto jsem v letošním roce měla tu možnost navštívit a jsem toho názoru, že toto město má daleko kouzelnější atmosféru, než jaká byla ve snímku prezentována. Kjóto je jako stvořené pro natočení přeslazené romantické love-story, zde si ale nemyslím, že se to povedlo. Příběh je dle mého názoru plytký, nemá pevné základy a o lecčems z děje by se dalo dosti pochybovat, ovšem nebudu zde spoilerovat. ()

Estrellita

Opravdu dobrý film. Korea tentokrát přesedlala ze smrtelných nemocí na nešťastně šťastnou lásku - a přesto ze mě slzičky dostala taky. Příběh je jednoduchý a předvídatelný, ovšem je to jedno z mála mnou viděných korejských filmů, které končí dobře. A na oba hlavní představitele se moc hezky kouká! ()

terunka003

Milé, hezké, zamilované, pozitivní × trochu dlouhé, nudné. Nebo se mi to jen zdálo. Byl to hezký film, pozitivní, nekomplikovaný, jen bez řádné zápletky. Oba hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí, jen ta slečna působila dojmem lehce zranitelné princezny, i když dokázala, že se umí prát a bránit svou rodinu. Vztah, kdy každý hovoří jiným jazykem je víc než zajímavý, ale i tak dost nudný. Film dobrý pro klidné romantické večery, pro ty, co chtějí pochytit pár frází a slov v korejštině a japonštině. Ty jejich zahrady, to je něco perfektního, nedivím se, že se pořád usmívají. ()

VanTom

Zaujal mne pohled Korejců na Japonce a z toho vyplývající "vtipná" nedorozumění (v uvozovkách proto, že excentrickému korejskému humoru jsem dosud na chuť nepřišel). Jinak tu máme naivně osudovou a přeslazenou, snad až trochu hloupoučkou teen romanťárnu, která za červená čísla pravděpodobně vděčí té východní jinakosti, protože bez ní bych si své umolousané tři hvězdičky sám stěží obhájil. ()

Wally

Tak musím říct, že moc pěkný film. Osobně jsem od něj nic nečekal...slaďárny nemám rád a navíc ještě v korejsko-japonském střihu??? Tento film si však zaslouží pozornost...romantika jak Brno, nádherná hudba, krásné exteriéry...ač nefanoušek tohoto žánru, musím říct, že mne to pohladilo na duši a moc hezky se na to koukalo. Vřele doporučuji! ()

Giggs

Tak niečo podobne mi už dlho chybalo. Japonska rozvlačnosť a nenutenosť sa tu snubi s korejskou hrou na city. Tej bolo miestami trochu priliš, ale dokažem sa cez to preniesť, lebo zvyšok bol proste perfektny. Aoi nepotrebuje komentar, ta je čim ďalej, tym rozkošnejšia a roztomilejšia. Aj ja chcem taku frajerku! ()

Plasticine

kouzelný a rozkošný korejsko-japonský romantický film. vážně? tenhle film je špatný. nebýt roztomilé Aoi, řekla bych příšerný. ano, snaží se mít nějaký jakžtakž děj: Kim Min odejde studovat do Kyota a není to zrovna lehké, když neumíte japonsky, ale štěstí mu přeje a potká krásnou stydlivou Japonku Nanae. tak a teď romance plná zvratů a nečekaných emocí může začít. chm... jenže já se prostě dost nudila, celé je to zdlouhavé a neoriginální. ()

Káronoš

Virgin Snow je překrásná teen romantika, která příjemně pohladí u srdce. Lee Jun-gi je velice komický a Aoi Miyazaki nevinná a krásná. Vzájemně se skvěle doplňují a není chvíle, kdyby jste jim štěstí v jejich vztahu nepřáli. Komediální vsuvky už od začátku zpříjemňují posmutnělou atmosféru, takže se vůbec nemusíte bát absence radostné zábavy. Každá citlivější duše bude určitě mnohokrát dojata až k slzám (jako já). Velmi prozíravý a jednoduchý příběh s očekávaným koncem stejně nenaruší vnitřní krásu snímku a vůbec neovlivňuje pocity, které budete postupně prožívat a to je na tom nejkrásnější=) Holt v jednoduchosti je prostě krása a já už z toho důvodu nemůžu nedat méně než plný počet hvězdiček. Hodnocení: 9/10. BTW: Vzájemné doplňování korejštiny a japonštiny bylo úžasné, dobrý to nápad;-) ()

jorgus

no..nikdo tu neumira to je plus..:)k typickym dlouhym zaberum bohuzel chybi emoce vyvolane predchozim dejem..jedna dejova smycka s prijezdem Nanae do Koreji je pritazeny za vlasy..nadstandartni romantika, ale v ramci Koreji a Japonska jen standart..chybeli mi emoce a chvilkama jsem se nudil..ale abych jen nevytykal..docela jsme se bavil pri lamani jaykovych barier:) ()