Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

pepito25

Ak sa stretne Travoltova silnejšia herecká chvíľka s Washingtonovou priemernou (nieže by som ich ako hercov vôbec skúšal zrovnávať; tu sú k sebe však bližšie...), tak dialóg dobrého a zlého môže vyzerať takto. Napätie mi sedí, minúty sa pekne odpočítavajú, niekoľko ľudí to zlízlo skôr... a takto je to správne načasované. Horšie sa už prijíma otázka tej šťandy cez webku, či ju frajer neľúbi, keď to nepovedal, snajper, ktorého pohryzie myš a on odstrelí toho trpazlíka, či Travoltova hláška tesne po smrti na moste. Takže dalo sa a znova už nebude treba. ()

insky

Pomerne čitateľný scenár v štýle typu: únos vlaku/metra, výkupné, vyjednávač, výkupné. Pomerne kvalitne obsadenie známymi hercami. Treba uznať že nejaká ta akcia tam bola. Chudák Luis to dostal len zato že sniperovi vliezol potkan do nohavíc :) ()

Mischak

Koukala jsem na film v TV, celkem mi přišlo, že jsou tam vtipné dialogy, no a konec mně celkem zklamal ten nedotažený konec, ale slibuji, že se na toho Tonyho Scotta a jeho Vlak123 podívám znovu ... ()

Tobias_Sin

Únos vlaku 123 mi překvapivě sednul víc, než jsem čekal. Travolta je pro tuto roli ten pravý. Denzel s ním drží hladce krok. Hudba vše podtrhuje. Akční film, jak má být.. ()

CrashHP

Tony Scott vedel, že k úspechu stačí vybrať hlavné postavy, tak aby zapasovali do už známeho príbehu. Aké jednoduché a zároveň účinné. Prekvapivo strhujúce, napriek tomu, že od začiatku vieme, ako to všetko dopadne. ()

Ruda.neck

Rozhodně nejhorší film tandemu Scott - Washington. Typický režisérův střih, kterým se snaží z každé bezvýznamnosti udělat drama, a herecké výkony dvou resp. čtyř hlavních hvězd to nezachrání. Již je to klišé, ale původní film ze 70. let byl prostě mnohem lepší. Nově přidané prvky moderní doby jako je internet jsou zde využity spíše trapně. Některé notebooky jsou online i v podzemí, policie má dění v uneseném vagonu metra v přímém přenosu, ale hlavního padoucha si všimnou, až když střílí bývalého výsadkáře, únosci si puštěného notebooku s kamerou nevšímají vůbec, zásahovka střílí, jen když ji kousne krysa, z ne/úplatného dispečera se mávnutím proutku stane akční hrdina, ostřílení tvrďáci na ulici čekají, až je všichni obklíčí, pak se proberou a začnou nesmyslně střílet, no prostě nelze cítit nějaké napětí, když se všichni chovají debilně. Čekal jsem na konec s nadějí na nějaký zajímavý moment, zbytečně. ()

Kokotek230mm

Stáhl jsem si tento film až někdy min. týden a to z důvodu, že mě přece nějaký film o trapném únosu vlaku s pár cestujícím nemůže bavit. Ale opak byl pravdou , mně se to moc líbilo . Bavil jsem se rozhovory Denzla s Johnem až do úplného konce. Na pět to není, ale 4 dám jak prd vypůštěný na zasedání EU ()

cendacarovny

Už od začátku, co byl vlak unesen jsem věděl jak film dopadne, je to škoda. Chtělo by to nějaký film tímhle směrem, který by nebyl stejný jako ostatní. Rádoby drsňák, který se na tuhle roli vůbec nehodí, se svým ještě lepší dabingem vážně nezaujal. Absolutně nedomyšlený závěr, který nesměroval k ničemu jinému než tomu, co se stalo. ()

PanIncognito

Pozornost upírám především na cílevědomou, neohroženou, mstivou a sebejistou postavu Johna Travolty. Předvádí ucházející výkon (pozoruhodnější než Denzel Washington). Kamera je živá a střih prudký, což vyvolává napětí. Příjemný film... :) (viděno s 2. dabingem) ()

padlar

Takový nijaký film bez napětí či překvapení. Plus mě malinko překvapil nedomyšlený konec. Jak filmu, tak i loupeže. To jako opravdu čekali, že s penězi jen tak vyjdou z metra a nikdo je nezastaví? ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Fakt jsi můj hrdina!" Únosci unesou vlak metra s pár cestujícími a chtějí výkupné... Něco obdobného už jsme přece viděli, ne? Travolta perfektní záporák, ale to nic není nového, že mu zlý kluci sednou. Je to drama plné rozhovorů Denzla s Johnem. Trošku to chvílema nudilo proto, že se tu režisér snažil udělat z opravdu každé bezvýznamnosti drama. V závěru jsem čekal víc, ale bohužel nekonalo se nic. Nic co by mě přimělo, abych si to znovu pustil. 102 minut keců. - 50%. ()

Jirkacek

Únos vlaku 1 2 3 nemohl uniknout mé pozornosti, protože vlaky, vláčky, koleje mám od malička rád a všechny filmy s touto tématikou mne vždy velmi fascinovaly. A když jsem si přečetl, že v tomto filmu z roku 2009 ztvárnily dvě role dva známí a vynikající herci Denzel Washington a John Travolta, začal jsem se na jeho shlédnutí těšit. Shodou okolností však ještě několik týdnů trvalo, než se tak stalo, ale jednoho večera se přece jen začaly odvíjet úvodní pasáže tohoto akčního napínavého snímku na obrazovce naší TV. Režisér Tony Scott se scénáristou Brianem Helgelandem nechodili dlouho okolo horké kaše a již po pár minutách došlo k únosu vlaku s číslem 1 2 3, brázdícím tunely metra v New Yorku. Vzhledem k tomu, že jsem Honzíka Travoltu viděl už v několika záporných rolích, vůbec mne nepřekvapilo, že i v tomto filmu hrál Rydera, který se svými kumpány unesl jednoho dne soupravu metra. V té chvíli seděl na horkém křesle dispečera Walter Garber, jehož skvěle ztvárnil Denzel Washington a tak se přes telefonickou linku spojily osudy obou mužů dohromady. Jenže zatímco Ryder požadoval výkupné 10 miliónů dolarů, jinak hrozil postupným popravováním cestujících, Garber s ním vyjednával, aby právě takovou věc neudělal, i když by nejraději vše nechal na policii. Přesto si zapisoval každou informaci, kterou mu Ryder při vzájemných rozhovorech nevědomky poskytl, dokud do dispečinku nedorazil policejní vyjednávač Camonetti v podání Johna Turturra, aby převzal vyjednávání s Ryderem. Garber tak byl konečně vysvobozen a odešel domů, jenže tato změna naštvala Rydera, který si svého protivníka oblíbil a zastřelil ve zlosti strojvedoucího stojícího vlaku metra. Nechal si zavolat Garbera zpět a rozhovory tak mohly pokračovat. Mezitím se starosta New Yorku, kterého si střihl skvělý James Gandolfini, o všem dozvěděl a okamžitě nechal požadovanou částku naložit do auta, které mělo peníze dovézt zločincům. Zároveň i dosluhující starosta města spěchal do dispečinku a když konečně dorazil, Ryder si jej nechal zavolat k mikrofonu a pak se mu vysmál. I když policisté vagon metra dokonale obklíčili, bylo mi postupně jasné, že pouze Garber za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy může vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Film začal vrcholit v okamžiku, kdy peníze konečně dorazily a Ryder si vybral Garbera k tomu, aby mu tašky s dolary osobně donesl. Jak vše dopadlo samozřejmě neprozradím, vězte však, že nás doma čekalo několik napínavých minut, kterými byl celý děj doslova nabitý. Po dlouhé době mne zase bavily dialogy mezi herci, které bylo zajímavé svým obsahem a myšlenkami. Nebyl jsem si vůbec jistý, jakým směrem se bude všechno vyvíjet, jen jsem vytušil, že Ryderovi jde nejen o zisk výkupného, ale že má ještě něco za lubem. Napětí by se dalo krájet a režisér Scott do děje dokázal sem tam vsunout nějakou akcičku, která rozvířila ještě více neklidné vody v podzemních tunelech New Yorku. John Travolta opět skvěle zahrál svého tradičního záporáka a Denzel Washington mi připadal pro roli dispečera přímo stvořený. Herecké výkony na jedničku, napínavý děj po celých 102 minut a atraktivní prostředí s kolejemi se mi tak líbilo, že jsem uvažoval o nejvyšším počtu cípatých. Nakonec jsem se však rozhodl jednu ubrat a tak ode mne snímek Únos vlaku 1 2 3 získal čtyři hvězdy v metru ****. () (menej) (viac)

martin2702

Tenhle akční film se my dost líbil asi Travolty nejlepší film a sekne mu to tady A Denzel Washington dobře zvolený hrdina i když by se my tam líbil Willis. ()

Milsa

Na to, že dej ničím extra neprekvapil, bolo to nadpriemerne pozerateľné, takže zaslúžené 4 hviezdičky. Ešte doplním, že tá jedna chýbajúca hviezdička je práve za to, že to ničím neprekvapí. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)