Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

sornilka

Některé "dramatické" scény u mě vyvovaly spíš smích, něž napětí :O( ...bohužel :O( ...je to škoda, ale tento film je opravdu velice podprůměrný! :O( ()

TSZ

Dost velké zklamání.Scott je tu cítit snad jen z úvodních titulků, jinak všechno stojí a padá s Travoltou a Washingtonem (první je tu po dlouhé době docela cool, druhý předvádí obvyklý standard).Kdybychom tu místo zmíněných hollywoodských osobností našli např. duo JCVD+Steven Segal mohl by se celý projekt jmenovat třeba Terror ve vlaku 2 a asi bychom se příliš nedivili.Navíc ve mě během sledování uzrálo silné podezření, že ačkoliv se ty dvě hodiny i tak docela vlečou, zřejmě se ještě hodně stříhalo, čímž mi některé scény (nebo dokonce celé dějové linie) připadají značně WTF. ()

dino.h

Téma již několikrát zfilmované. Ale výborné obsazení i zpracování mě nedovolilo odtrhnout se od obrazovky, takže nemám jinou možnost než udělit 5*. ()

MRPitivier

Film má spád, příběh je klasický! Americký dotčený občan z Wall Street alias Travolta, který strávil pár let ve vězení, si srovnal v hlavě plán s přepadením vlaku a machinací s trhem akcií. Herci podali velice dobrý výkon, čas utíká nejen ve filmu dost rychle, člověk si přijde na střílení, vyjednávání, útěk, hrdinství, prostě obyčejné drama, které Vás nějak nevtáhne a ani nenadchne, ale určitě to není propadák! ()

SKreyn

Horší ako podpriemerný krimi thriller, v hlavných úlohách známy skvelí herci ako Denzel Washington a John Travolta, ani oni nedokázali "vylepšiť" tento film, keby tam boli iní herci asi by som tomu dal hodnotenie ODPAD, ale to tu teraz nebudem rozoberať. Proste mňa to nijako nezaujalo, bolo to veľmi slabé. 1* ()

Lukaso1

Mohlo to být horší, ale taky lepší. Je to přesný rozkol mezi tím zda mě to bavilo a nebo nudilo. Prostě takovej průměrnej flák..:-) ()

nicneznam

Scott nyní nedokázal nabídnout nic z toho, co jinak občas zvládá. O nějakém tempu nemůže být řeč a celému dění chybí uvěřitelný smysl. Bývalý finančník unese vlak, zabije pár lidí a ke konci dne zhodnotí své předešlé investice. No a kvůli tomuhle musíme nejméně hodinu poslouchat přímo duchaprázdné rozhovory mezi záporákem a klaďasem, jejichž osudové sblížení se ke konci ani nijak nezhodnotí a vyšumí do prázdna jako celý film. A to jsem čekal nějakou pointu. Scott svou investici projel. ()

Izz

Film,který má travoltu a Washingtona,nemůže být úplně blbý,Únos vlaku 1 2 3 k tomu ale byl zatraceně blízko.Upřímně jeden z Tonyho nejslabších kousků,pořád ovšem řemeslně uspokojivé. ()

hero_bk

Tony Scott akčňáky uměl... Skvělá kamera, střih, povedeně dávkované napětí a atmosféra a celkově to dávalo smysl... Modrá čísla moc nechápu... ()

JohnZ87

Nevyužitý herecký potenciál ústředního dua, další uměle vytvořený "americký hrdina", zbytečná klišé, Travoltův záporák jede celou dobu jen na půl plynu, pár drobných chybek (dýchající zastřelený Luis Guzmán...). Přesto se jedná a zajímavý snímek, který ale mohl dopadnout i lépe. Škoda. 60% ()

wOOzIe

Musím říct, že mě to zabavilo, film má spád a rozhodně nechodí kolem horké kaše. Naopak hned od prvních minut nás vtáhne do děje, nic dlouho neokecává a jede se. Jenže někde je to možná škoda. Nevím jak je to v původní předloze, ale film je napsán neskutečně ploše a lineárně stejně jako všechny charaktery. Vedlejší příběhy nejsou vůbec popsány, řeknou nám jen náznaky s pomocí níž mohou posunout děj, ale nevysvětlí je nakonec jako kdyby to bylo úplně jedno a jak film rychle začne tak i rychle skončí. Film je sice celkem jízda, ale je na něm taky vidět určitá lenost tvůrců a snaha o "rychlokvašku". Navíc Scottovy trhané záběry mě spíš rozčilovaly a kvalitní herecké výkony to nezachrání. ()

Shitonit

Dobře koukatelný, sladce předvídatelný, nic nového nepřinášející. Přes to se to dá slupnout a klíďopíďo se to dá i opakovati. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)