Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

sir-dave

Dlouho jsem se rozhodoval jak tento film ohodnotit a nejvíce mi tady chybí něco mezi 3 a 4*. Remake filmu jsem neviděl, takže nemohu nějak porovnávat s originálem, ale tato verze s Washingtonem a Travoltou se mi líbila. Většina filmu stála na dialogu mezi dispečerem a únoscem vlaku, což mi nakonec ani moc nevadilo, když na jedné straně Scottuv oblíbenec Washington a na druhé Travolta coby parádní záporák. Sám jsem si říkal, jak chtějí odtamtud uniknout a vzhledem k tomu, jak film skončil, tak zaokrouhlím hvězdičky nahoru. 75% ()

Radiq

Co ty rozhozený záběry? Zmatená rozmazaná kamera z toho lepší akci neudělá. Co zmatená a rozmazaná! Spíš mi to připadá, jak kdyby to bylo streamovaný z interneta nebo na pomalym zasekanym počitaču a sekalo se to. Tentokrát se Tony přepočítal a natočil sračku. Pobavilo mě jenom: "Ty nemáš plán B?" "Plán B je prosadit plán A!" ()

otík

Remake filmu Přepadení vlaku z Pelhamu s Walterem Matthau rozhodně nedopadl špatně. Tony Scott natočil jemu zcela tradičním způsobem ukecaný akční thriller, který (alespoň) v českém znění v čele s Pavlem Trávníčkem rozhodně nenudí. Travolta se opět po Operaci Swordfish ujal záporné role a je v ní skutečně dobrý. Washington odvedl svůj standart a nemá se za co stydět. Snad jen ten Scottův styl je už únavný, ale budiž. Hudba: Harry Gregson-Williams. ()

tom88

Kvalitný Tony Scott a jeho poctivá práca. Dobré obsadenie a myslím, že nadpriemerný thriller. Chvíľami zdĺhavejšie, ale nuda ani nie. Pekná kamera a Travolta ako fajn záporák. Dobrá rutinérska robota. 65% ()

URBAN

Tony Scott měl asi v roku 2010 nějákou úchylku na vlaky nebo co protože nahrát dva stéjně tématické filmy v jeden rok je bláznovství , ale tento jeho už druhý film s touto tématikou je pro mě přijatelnější než hrdinský čin který popsal ve filmu Nezastavitelný tady jsem měl napjaté nervy už od začátku a bylo to pro mě víc akčnější i zajímavější . ( 17.11.13/MAC ) ()

martycross

Akce jak sviň! Úplně mě to pohltilo. Perfektně jsem vychytával i podtext příběhu, který je pro mě osobně velmi silný. Takhle mně necelé dvě hoďky v kině už dlouho neulítly. Asi jsem tím pádem, dle ostatních komentářů fanoušek Tonyho Scotta a jeho filmového projevu! 8-D .. a to plný kino! díky CSFD! ;) ()

peteq

tak sem se vratil z premiery csfd a musim řict že mě Scott o5 nesklamal...Danzel i Travolta se mi líbili,hudba/střih a napětí na ůrovni která mě po ty 2 hodiny udržela při vcelku "napjaté" sledovanosti...newim muž v ohni nebo nepřítel státu mnohem lepší,ale ja od toho víc nečekal...a hlášky byly někdy hodně vtipné.)...a ty ůvodní titulky?mazec..7/10 ()

eJacques

Celý film je jeden velký trailer, namixovaný reklamními shoty a klipovými orgiemi... Akční nářez je tímto sice nucený, ale má to spád, příběh taky není k zahození, i když je jasné, jak to dopadne... Takže proč se jednou nenakrmit vizuálním exhibicionismem, pořád lepší než se nudit... ()

vadic

" I left my fucking Giuliani's suit at home" Nejlepší moment celého filmu, když starosta vystupuje z auta u řídícího centra metra a vypustí tento skvost jako odpověď na poznámku o sobectví. Jinak Pelham stojí výhradně na konverzačních rošádách mezi Travoltou a Denzelem. Třeba filosofická debata o sraní ve vězení taky pobavila. Jinak mě Scott docela nasral svým moc gangsta přístupem. Už během úvodních titulků a podkresu od Jay Z jsem si říkal: " Hm, to bude asi baddass film." Zpomalené střihy a odpočítávání času pro mě osobně nebylo krokem kupředu, bohužel. ()

hans500

Překvapivě dobré. Film sice není moc akční, ale o to víc se soustředí na zajímavý scénář a dialogy mezi jednotlivými postavami. Denzel Washington hraje dobře a Travolta si svou roli viditelně úžívá. Taktéž Turturro slušný a v malé roličce starosty bezchybný Gandolfini. Film má spád a rychle uteče. ()

trojtmberk

Něco co tu bylo už stokrát a ještě stokrát bude. Když to dostanou do spárů správný lidi je to přijatelná zábava, jako v přídě Únosu vlaku 123. Mohlo to skončit i průserem, takže zaplaťpánbů za tohle. ()

Vecko99

Film, u kterého od první minuty víte jak dopadne a pak jen čekáte, zda vás aspoň trochu překvapí či ne. V tomto případě k žádnému nedošlo, vše proběhlo tak jak si člověk od počátku říkal. I přesto to nakonec nebyla úplně špatná podívaná a za Denzela a Johna dávám tři hvězdy. ()

Triple H

Tony Scott je frajer čo by urobil adrenalínovým a štýlovým aj schnutie farby na stene. Čiže technická stránka tip top, všetko dobre odsýpa, človek sa nenudí a herci sú prinajhoršom solídni (hoci Travolta ledva ledva nie je castingový fail). Ale scenár je tak dementný, až je neuveriteľné že mu niekto dal zelenú s budgetom 100 miliónov. Samé absurdnosti, klišé nad klišé a postavy jednajúce ako úplní idioti. Keby to chytil do rúk napr. Shawn Levy, Eddie Murphy a Will Ferrell, s malými úpravami mohla z filmu byť čistá komédia. ()

st.jim

Trio Scott, Washington a Travolta byla velice lákavá. Měl jsem sice takové tušení, že nepujde o bůhví jakou podívanou a bohužel jsem měl pravdu. Ono se není čemu divit, zloduch Ryder unese vlak, žádá peníze a veškerá komunikace probíhá přes dispečera Waltera. Vše je poté hodně natahované dialogy a scénami, které jsou zbytečné a diváka akorát nudí. John Travolta ve filmu nadává jako dlaždič (ale nutno podotknout, že docela věrohodně a vtipně) a obtloustle kávu srkající Denzel Washington skáká, jak terorista píská. Tohle prostě na víc jak dvě hvězdičky nemá. ()

Estrecha

Celkový dojem z filmu je velmi pozitivní. Celé kino se neustále řezalo smíchy. Bohužel má i své podstatné mouchy. KLADY: Dokonalá kamera, VTIPNÝ, nabitý bonmotty k prasknutí, napínavý příběh a skvělý výkon herců, kdy člověk nikdy nevěděl, kdy a kdo zrovna zemře. ZÁPORY: Místý nereálný děj, jako když jeden vlak se 4 teroristy je obklíčen desítrkami odstřelovačů, celý prostor metra je sledován z kamery, a přesto nikdo nezasáhne. Velké mínus má i konec, ten to dost zabil..... Celý film působil dynamicky, napínavě, nečekaně, ale konec byl výsměch zbytku filmu. Jakoby narychlo ustřižený, rádoby dojemný, a absurdní (když hlavní hrdina (dispečer metra) bere do ruky zbraň a jde do akce na vlastní pěst).... Určitě ale stojí za to se na něj podívat. Minimálně pro to NAPĚTÍ a ZÁBAVU.... ()

markuc

Predelevka uz skoro klasiky, ktera se ale totalne nepovedla (jak uz je u klasik zvykem). Rozmazane zabery nebo pomale zabery me uz po par minutach stvaly a hned u uvodnich titulku jsem tusil, ze tady nekdo zaspal dobu a toci stejne jako pred deseti lety (ze, Scotte). V podstate je vsechno slabe (i ten Washington umi lepe, kdyz ho vede lepsi reziser) a uz tisickrat videne (i ten arogantni starosta). ()

Wall-E

Navzdory nízkému hodnocení jsem se s chutí podíval na nový počin mého oblíbence Tonyho Scotta. A opět nezklamal. Z klasické zápletky, která už tu byla Xkrát, (Únos nějakého dopravní prostředku plného lidí a požadování výkupného) udělal Tony výborný thriller ve svižném tempu a já se ani chvilku nenudil. V hlavních rolích Denzel a John, co může člověk chtít víc? ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)