Spoveď nákupnej maniačky

• Česko Báječný svět shopaholiků (viac)
USA, 2009, 104 min

Rebecca Bloomwood, žijící v obklopení luxusem a stylem současného New Yorku, je dívka, která se ráda baví a doopravdy skvěle umí nakupovat – možná až příliš dobře. Sní o tom, že bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu, ale stále se není schopna dostatečně prosadit – až do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství. Zatímco se jí konečně její sny začínají plnit, musí se ze všech sil neuvěřitelnými způsoby snažit, aby ji její minulost nepřipravila o budoucnost. (oficiálny text distribútora)

fruitbueno

BOŽE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kdyby tam nebylo tak moc pěkných oblečků, asi vrhnu a nedodívám se na to. Maskovat takovou pitominu tím, že do toho tvůrci narvali trauma z dětství - fuj. Jediné pozitivum byl ten vymahač. Jinak fakt něco, z čeho by si člověk měl dobrovolně prostřelit hlavu. ()

tempus

Takhle podle mého by měl vypadat odlehčený snímek o návykovém nakupování (umím si představit i vážně pajatý problém shopaholismu, že by se dal dát jako podobný film s Requiem za sen). Vtipnost tu byl na slušné úrovni (kamarádka Rebeky hrála v Gilmorkách, tam se mi vůbec nezamlouvala, ale sem se relativně dost hodila), stejně jako hudební podkres po celou dobu (Howard tu si dal záležet, protože např. písničku Rehab(ilitation) tady je, a umístil ji na ideální místo). Děj plyne rovnoměrně a romantická linka může se někomu zdát okoukaná, pravděpodobně i je, avšak narozdíl oo jiných romantických komedií (nebo komediálních romanticí) je bezchybná. Film jako celek je přesně dlouhý, takže se u něj neudíte. PS: Isla Fisher tu hraje na úrovni a navíc je to i pěkný kus ženy. ()

Lencha

A já dám klidně 4 hvězdy, protože mě film bavil:-) I když svět shopaholiků je někde úplně jinde jak ten můj (nerada nakupuju), tak přesto mě tenhle pohled na lidi, kteří jsou nemocní tím, že musí pořád nakupovat přišel zajímavej:-) Isle a Hughovi to spolu moc slušelo a i Joan Cusack, John Goodman, Kristin Scott......nezklamali:-) ()

Orthank

Široký priemer na aký natrafíme, aj keď si kúpime lístok poslepiačky. Romantická zápletka tradične zabalená do nejakého háčika jedného zo zúčastnených, neprináša absolútne nič nové. Dočkáme sa všetkého, na čo sme zvyknutí v romantických komédiách. Hlavná hrdinka prejde všemožnými vopred očakávanými situáciami a diváka to vôbec neprekvapuje. Má svoju mániu a snaží sa s ňou vysporiadať, jej nápadník o tom všetkom spočiatku nevie a kým sa postupne dozvedá pravdu, uplynie poldruha hodinky so zopár vydarenými situáciami pokiaľ nenastane predpokladané tradičné odlúčenie a následné vzájomné odpustenie. Napadá vám niečo tuctovejšie? Mne rozhodne nie...Komédia, ktorú možno bez výčitiek svedomia veľkým oblúkom obísť.... ()

Ripley

Bonbónek vyloženě pro dívky a ženy.Mě zachutnal jen malinko díky herectví i přirozené kráse pro mě neznámé herečky Isly Fisher a několika vtipným momentům.S přihmouřením oka za 3 hvězdy. ()

Milan25

Jednoduchá komedie udělaná přesně podle osvědčeného klišé romantických filmů. Pro pořádný závěr tvůrcům zřejmě došly peníze. ()

Hanys_

Vůbec mi to nepřipomínalo Ďábla, který nosí Pradu. Stejně podivný svět, ikdyž nápad se závislostí na nakupování je do jisté míry celkem zábavný. Obsazení celkem sympatické (Dancy, Fisher), ale hlavní zápletka mohla být přece jenom trošku propracovanější, a ne jen, že se Rebecca kryje před exekutorem. ()

Mikeel

Určitá variace na Devil Wears Prada, ale z trochu jiného úhlu. A mě se to líbilo, přišlo mi to vtipné. Hlavně mám taky trochu slabost pro Shoping. Bydlet ve městě jako je New York, se stálým, nadprůměrně dobrým platem, tak je ze mě shopaholik raz dva! Jsou tu vtipné momenty - oživlé figuríny, vnitřní myšlenky atd. Je to jednoduchý film, který nenudí, netáhne se a není extrémně dlouhý, takže se na něj někdy klidně podívám znovu. Dalším plusem byla krásná hlavní představitelka a samozřejmě stylová zelená šála, která je vážně moc hezká a ta kvalita je vidět už na pohled! :D ()

sona123

Mám ráda Islu a nemám ráda nakupování, ne, nejsem jako ona, že by se mi vstupem do obchodu otevíral nový svět, jsem spíš jako její boss, rychle nakoupit a pryč. Ale filmový svět Rebeccy se mi líbil a klidně bych v něm pobyla i dýl. Je to klasická romantická komedie, která si ale na můj vkus nezaslouží tak ostudně nízké hodnocení - je milá, rychle uteče, i když je teda docela dlouhá, má vše, co romantické komedie mají - o nic víc, o nic míň a co vždycky u tohoto žánru ocením, není trapná (to je ostatně to jediné, co romantickou komedii může poslat ke dnu). A tak jsem ráda, že jsem se zase po dlouhé době nenechala odradit ostrou kritikou zde a riskla to. ()

katchi

Větší zhovadilost jsem už dlouho neviděla. Celé to na mě působilo jako nepovedená parodie. Hlavní hrdinka možná byla hezká, ale chovala se tak nesmyslně a hloupě, až to přebilo i její hezký vzhled. Až mě někdy někdo bude nutit se na tento film podívat, raději uteču. ()