Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Sarkastic

Nečekal jsem záchvaty smíchu a předem se připravil na romantiku (možná by sem mohl někdo dopsat do kolonky žánr za "Komedii" i "Romantický", pak by někteří nebyli zbytečně zklamaní z nedostatku humoru). Příběh samozřejmě nebyl nijak zvlášť originální a dal se docela snadno předvídat (včetně konce), ale v tom síla filmu není. Ten stojí na hereckých výkonech (hlavně Pegga a Kirsten), humoru na slušné úrovni, uvěřitelném jiskření mezi Sidneyem a Alison, zajímavé hudbě a pohodové, uvolněné atmosféře. Opravdu milá oddechovka, která sice nikoho neohromí, ale taky neurazí a přitom potěší. ()

Spiker01

Simon Pegg mi to k mému překvapení dává neskutečným způsobem a Kirsten Dunst tady není tak otravná jako ve Spider-manovi. Obsazení parádní, je to zábavné, ač místy zdlouhavé to funguje jako parádní neotřelá jednohubka, kterou by mohl snadno kdekdo přehlédnout...70% ()

Cervenak

Veľká škoda, že sa to v poslednej tretine zlomí na mravokárnu drámu (to pokľaknutie v daždi a následnú premenu som hlavnej postave ani trochu neveril), ale tak či onak je to v rámci žánru romantická komédia zrejme film roka. Hlavne vďaka Simonovi, pre ktorého je to veľká one man show (aj keď Kirsten, Jeff a Gillian tiež prispejú a Megan je napriek tej nekonečnej stupidite, čo jej sála z tváre, proste sladká). Nuž ale skúste neobdivovať chlapa, ktorý za najlepší film považuje Con Air a namiesto mudrlantských citátov odrieka patetické prejavy z Tróje. :-) 7/10 ()

Davies182

Vlastně ani nevím, jestli jsem v tomto případě čekal více, než jen mírně nadprůměrnou komedii... asi ano, nicméně na celkovém vyznění snímku se to nejspíše nepromítne. Simon Pegg se pomalu ale jistě stává jedním z nejvýraznějších komediantů nejen Británie, ale hlavně Hollywoodu, a na Megan Fox se bude dobře dívat ještě minimálně deset let. Ta holka je prostě hrající sexbomba/modelka a skoro mám chuť, přidat za její kukuč nějaké to procento navrch. Film mě příjemně pobavil a nudy jsem si moc nevšímal, i když občas tam cítit byla. Dramatické zvraty hlavně ke konci dle mého názoru snímku zdaleka neuškodily, alespoň se pořád něco dělo. Pár vtipných scének hodně dobrých, u dvou jsem dokonce nehorázně vyprsknul smíchy, a to se mi často nestává... Jeff Bridgess byl naprosto úžasný a užíval jsem si jej každou vteřinu, co se zde objevil. ()

lesumir

Je to zábava s pestrým obsazením (Pegg na jistotu, ale občas mě z něj bolí hlava. Fox je vážně HOT! Bridges sympaťák. Anderson potěší a Huston je slizký prase) a vtipnými scénami, ale ten konec je těžce přepálený a spadá do stereotypních vod, kde se utopil, a já s ním! Nevím, Pegg je sice vychovalován všude a za všechno, ale já mu to nežeru. ()

• Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)
  • Toby Young, který se stal předlohou pro hlavního hrdinu filmu, musel být vykázán z natáčení po té, co neustálým zapojováním rušil jak herce, tak režiséra. (don corleone)
  • Název filmu v originále How to Lose Friends & Alienate People je parodií na známou příručku o jednání s lidmi Dala Carnegieho "How to Win Friends and Influence People" ("Jak získávat přátele a působit na lidi"). (Frigi)