Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Herráček

Uznávám, že mám slabost pro Terezu Voříškovou... Ale tohle je opravdu jedna z těch kvalitnějších novodobých pohádek, které jsou vlastně i jako pohádky točeny... Jiří Pecha jako vodník naprosto nemá chybu a na Nárožného jako krále si snad po čase zvyknete... A mimochodem... Takový mlýn bych taky chtěl někde najít... ()

Seti

Ne ne ne u nás už se vážně netočí koukatelné pohádky a myslet si jen na chvíli něco jiného byl KARDINÁLNÍ omyl! Docela lituji dnešní děti a už vůbec se nedivím našim televizím, že opakují ty staré pořád dokola, protože koukat na ty dnešní zhovadilosti je vážně za trest. Ze začátku jsem si jen myslel jak můžou být děti tak otravné, když už jsou v pekle, jenže to jsem ještě netušil, jaký gejzír trapností a zhůvěřilostí na mě čeká. Zlatým hřebem bylo pak to nejidiotštější finále co jsem snad v pohádce viděl! Pokud se tvůrci pohádek chtějí ubírat podobným směrem, tak nás čeká solidní peklo s českou pohádkou. Jo ta hvězda je samozřejmě za Terezu, ale to je asi zřejmé. ()

xaver

Klasická česká pohádka je na ústupu ze scény. Stále častěji se objevují projekty, podobné tomuto, kde se objevují náměty z různých pohádek smíchané do pofiderního celku. Každopádně tomuto snímku nelze upřít určitou originalitu s Luciferovou milenkou a slušné jsou i herecké výkony. Jenonom proto dávám "až" 3*. Jinak by to nestálo ani za dvě. ()

Chmur

Hezké exteriéry a sexy Muribana. Tím výčet kladů končí. Jak může hrát prince pidimuž s žabím obličejem (je to celkem schopnej herec, ale tahle role byla fakt přešlap) a princeznu herecké kopyto s hlasem tuberačky? Voříšková zřejmě dostala roli za ochotu ukázat 0,2 % svých jedniček. Smutný pokles české pohádkové tvorby. Blbost. Režisér i scénarista by se měli radši věnovat česání jablek nebo prodávání lístků do kina. ()

klúčik

Česká filmová rozprávka, to je pojem. Vyrastal som na klasických rozprávkach, ktoré sa tradične hrajú neustále v Tv. Ale pozriem si to, veď to je moje detstvo. Táto rozprávka ma zaujala krásnymi kostýmami. Naozaj si tvorcovia dali záležať a bolo to vidieť. Príbeh bol klasický, herci príjemný, pan Táborský po natáčaní asi tie kuracie stehná moc nemusí ?? Filmu dávam 70%. ()

Han22

Moc hezká pohádka. Ze začátku je tedy trošku utahaná, protože ty královské intriky aby se vzali princ a princezna zdržují, stejně jako celá dějová linie s ochotníky hrající čerty. Ale všechno ostatní super. Peklo je tak akorát ani děsivé, ani směšné, moc mě bavila pekelná škola a ohnivá Muribana, která zkrotí i Lucifera. Zůčtování v mlýně parádní, ústřední dvojice Mádla a Voříškové a jejich poznávání nezávisle na rodičích taky výborné, konečně jsem měl v pohádce pocit, že opravdu sleduju nějaké relativně normální přeskočení jiskry. A samozřejmě Nárožný jako král exceluje, umí tak akorát přehrávat, aby to bylo vtipné, ale ne trapné. Já jsem spokojený na 4*. ()

Perry-

České pohádky skončili s pohádkou "S čerty nejsou žerty". A proš musí být všude čerzi ? Třeba takový drak by nebyl taky špatný nebo něco inovativního. ()

eagle-eye

Konecne docela v pohode pohadka... Urcite ma to do hodne much, ale v tomto pripade priviram oci, pac kdyz to srovnam s produkci CT o vanocnich svatcich, tak je toto neskutecne osvezeni oproti neuveritelnym kravinam, co pro nas za silene mesicni poplatky, CT produkuje a tvori... V pohadce bych urcite vyzdvihl uvolneny vykon Madla, sympaticky vykon Stranskeho v dvojroli, osvezenim jsou i vykony Narozneho, Skopecka, Pechy, Postraneckeho nebo Adamovske... Rozhodne se jedna o prijemnou a vtipnou zalezitost, kterou by si ty buzny z CT aspon jednou na vanoce zachranily povest a neprznily nam Stedry den. ()

Castorr

Pro mě velice příjemné překvapení. Po delší době opravdu dobře natočená česká pohádka. V 90 letech bylo tolik krásných pohádek, které se objevují často v televizi, škoda je, že se už tolik českých pohádek netočí. Nebo když se natočí, tak stojí za prd. Jsem rád, že Peklo s princeznou zase o trochu oživila tu naší českou klasiku. Musím také zmínit Voříškovou, nádherná to žena, s Mádlem vytvořila duo, které se dobře doplňuje. ()

Ripley

Ach jo.Stačilo mi 25 minut.Poté jsem to vzdal.Odrovnal mě Lucifer,stýkající se intimně s čerticí zvanou úča,učící malé čerty,kteří jí čumí na velké kozy.Ano,čtete dobře.Je tu další zbytečná porevoluční,tudíž nepohádková a napovedená pohádka.Kdo ví kam se ztratilo kouzlo našich starých dobrých pohádek. ()

dopita

Pohádka mdlá, nezáživná, neslaná a nemastná. Štavnatá je jen Tereza Voříšková a to ještě jen občas. Kromě ní film zachraňuje už jen Petr Nárožný a na český poměry velkorysá výprava. Režisér slibnou příležitost víceméně zazdil. Další česká pohádka, která bezpečně zmizí v propadlišti dějin. Nebo v pekle. ()

cab

Novodoba pohadka, kde jsou videt penize, ale nepusobi jako rusivy element, na rozdil od nekterych hercu a dialogu. Nastesti je tu sympaticka (Tereza Voriskova) a rychle plynouci dej o nesikovnem princi, peklu a princezne, ktere se nechce do vdavku. 60% ()

Reckon

Konečně jakž takž normální česká pohádka možná i druhá nejlepší po Andělovi Páně (Lotrando a Zubejda je sice lepší, ale rozhodně to není moc pro dětičky). Příběh je ten pravý pohádkový na jaký si český národ rád navykl a i herci už neskotačí před kamerou a nedělají laciné vtipy. Tereza Voříšková ukazuje, že ona je přávě budoucnost českého herectví a její princezna je opravdu skvělá, ale Mádl mi jako princ vůbec nesedl. Snad už je to obrat v českém filmovém pohádkařství a teď už se bude stoupat jenom cestu vzhůru na kdysi neotřesitelné pozice československé pohádkové tvorby. (6/10) ()

Fantomas92 odpad!

Pro jakou věkovou skupinu je tento film určěný? Pokud pro děti do 4 let tak je všechno v pořádku. Jenže to on určitě není. Od hereckých výkonů, přes scenař, režii až po střih a efekty hrůza. Film ukazuje nemohoucnost současné české pohádky (českého filmu?) ... Scénař působí divadelně (Šmidmajer zná asi jenom divadlo) a o nějaké navázanosti se nemůžeme vůbec ani bavit. Nechápu ale, proč tento film tady má tak "vysoké" hodnocení a Troškovo Z pekla štěstí je tu zatracováno. I přes to že je Z pekla štěstí hodně slabé tak strčí tento paskvil s transtitním luciferem do kapsy. Zajímal by mě osobní názor Miloše Formana na tuto "pohádku". Šmídmajer asi ani neviděl S čerty nejsou žerty, a nebo nemá vůbec žádnou soudnost. ()