Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

vlkcz

Vzhledem k bídě, kterou čeští filmaři v poslední době vydávají za pohádky je to za 3*, pokud bych to měl hodnotit poctivě, tak 2* jsou asi akorát. Nebo mi to jenom nesedlo. Ono nechat Mádla hrát prince, no budiž. Princezna s bradavicí, koneckonců, kde je psáno, že princezny musejí být bezchybné. Ale příběh vcelku není, tam kde se zdá, že se to konečně rozjede, tak se děj přesune jinam, prostě celkově mi to přišlo amatérské. Nepomohli tomu ani herci, od kterých by se to čekalo (Nárožný, Postránecký, Adamovská...) ,takže spíš mi z celého filmu zůstaly jen zajímavé momenty. Daleko nejlepší ze všech herců byla Alžbeta Stanková jako ctižádostivá pekelnice. Jinak celé peklo hrůzu nebudilo, ale to se asi v české pohádce čekat nedá. Další zajímavost byla na pohádku odvážně odhalená princezna. A pak už jenom ospalý pekelný vrátný Miloše Formana. A to je asi tak všechno. Ale dívalo se na to docela hezky. ()

Triano

Čekal jsem od toho mnohém víc. Peklo je zde vykresleno úplně směšně, což je podle mě největši problém filmu...Troufám si řict špatné herecké výkony i když je těžké zazlívat něco hercům když není dobřý scénář....Poslední věc ... Mám rád Jirku Mádla, ale nevím jestli se do téhle pohádky hodí jako princ ()

gerojmanus

Dost dlouho jsem přemejšlel, jak to budu hodnotit, protože pohádky za posledních cca 5-6 let stojí prakticky do jedný za pěkný kulový. Takže jsem vlastně rád, za každou jednu vlašťovku, která sice jaro neudělá, ale určitě potěší. I když to mělo někdy tendenci utíkat k obvyklé trapnosti a bezduchosti našich rádoby režisérů Trošků a spol., nakonec to jako celek, bylo docela i originální a nečekaně jsem se i nenuceně zasmál, což se mi už dlouho nestalo. Napadá mi, že by na Vánoce nebyla špatná, když to srovnam, co je schopna ČT za s.ačky odvysílat na Štedrej den, tohle by byl poklad..:)Takže píšu, že po Anděl páně možná druhá nadprůměrná pohádka v novější éře Česka..Zaplať pánbůh za to, i když na druhou stranu je to hodně smutný...60% ()

VMa

Dávám plný počet hvězdiček, ale... Dokázal bych si představit trochu lepší název - pod stávajícím názvem jsem si totiž představoval, že bude princezna trochu více zlobit. ()

GilbertL

Anděl páně zůstává nepřekonán, přesto příjemné překvapení. Má to nápady (Vládce pekel má před svatbou a očividně nebude v manželství tím dominantním), příběh není úplně hloupý, triky v rámci možností slušné (Luciferův výstup z jezera se povedl), vtipy jsou vtipné (většinou), herci se nepitvoří. Ostřílení bardi Nárožný, Skopeček, Táborský, Adamovská nezklamali, Stránský je nejlepší Lucifer za posledních cca dvacet let. Jen to hlavní duo Mádl - Voříšková se moc nezapadli, typově (princezna má hlubší hlas než princ?:)) ani herecky (Mádl se herecky příliš nevyvíjí), ani chemie mezi nimi moc nefunguje - když Voříšková deklamuje v pekle lásku k princi, nevěříte jí ani slovo. Přesto i vzhledem k tomu, že jejich linie je poněkud upozaděna, nepůsobí vyloženě trapně a celkový dojem zas tolik nekazí. A Stanková je nejvíc sexy čertice jakou jsem kdy viděl, kdo by byl řekl, že hravě zastíní princeznu?:) "VY BYSTE ZA LUCIFERA PŘECE TAKY DALA ŽIVOT" - "TO SOTVA, MY JSME TOTIŽ NESMRTELNÍ" ()

Calvus77

Je to takový vyšší průměr současných pohádek. Má to šmrnc, je to neotřelé a člověk se i zasměje. Ale pohádka z mého dětství to prostě není ;-) ()

Mirešák

Jak spočítat kvalitu české pohádky? K procentům na ČSFD přičtěte polovinu roku premiéry. Příklad: kdyby přišel Bočan se svými čerty v roce 2010, dostal by jen 76 procent namisto 89. Mám pocit, že nové české pohádky jsou bezdůvodně odsuzovány. Dříve jsem viděl logické opodstatnění v argumentech překomplikovaný / nulový děj, přílišná infantilita, takřka žádný vtip, chudinká výprava, ale u této pohádky argumenty jaksi dochází, tak zbývá už jen chabý argument, že pohádky už nejsou in. Tato pohádka je milá, vtipná (hlášky by se našly), má pěkně udělané peklo (něco mezi Saxanou a S čerty nejsou žerty), a řekl bych, že přebíjí klasiky jako Pyšná princezna či Mrazík. ()

Usťa

Přesto, že jsem viděl v poslední době plno dobrých filmů, tak jsem se rozhodl okomentovat tohle. Asi protože jsem shlédl v poslední době víc českých pohádek než bych chtěl. Hudba je otravná, příběh je o ničem, herci jsou slaboučcí. Marně vzpomínám když Trávníček v popelce řekl: ,, já se ženit nebudu". Tady Mádl nic nepodepsal, tak se nežení. Je to smutný, jak hluboko jsme se propadli. Naplácat všechno dohromady, hodinu a půl šaškovat, hlavně ať je to hotový a do kina s tím, taková bída je to s českými filmy. Dokud se k tomu někdo nepostaví vážně s jasnou vizí, příběh nepromyslí do posledního detailu, herci nezačnou svými rolemi žít, tak to lepší nebude. Přijde mi to, jako by si dělali srandu sami ze sebe, z filmu (či pohádky) i z nás. Česká tvorba posledních let je otřesná (až na pár světlých vyjímek, ale je jich hodně málo) . Každou chvíli čekám, že si snad během filmu někdo zatelefonuje, na chvíli se přestane hrát a pak se pojede dál. Tohle je přesně ten důvod, proč už několik let nechodím do kina na české filmy. Prostě to za ty peníze nestojí. Zajímalo by mě, jak si na sebe takový škvár vydělá, jestli to někdo z vás ví, tak mi napište zprávu. Jedna hvězdička za jednu větu, která mně zvedla koutky. No a já se jdu dodívat za mou milovanou na druhou polovinu, jakmile to skončí, tak to nechám buď na jedné nebo dám odpad. Loučím se. ()

CrazyWolf

Dlouho jsem si myslel, že češi už neumí točit kvalitní pohádky. Legendární "S čerty nejsou žerty" to nepřekoná, ale rozhodně potěší. Nejlepší česká pohádka za posledních deset let. ()

corax8

Hodně příjemná pohádka. Myslím, že navazuje na takovou tu českou tradici a přidává něc navíc. Směs imaginárního pekla a pekla skutečného je fakt dobrý nápad. ()

simo.n

Bol som milo prekvapený, nečakal som, že to bude až tak dobré. Išiel som do toho len kvôli Adamovskej, ale vyplatilo sa. Mádla som nemal moc rád, ale ako princ bol velice sympatický. Lucifer nemal chybu, a Muribana, či jak sa to volala, bola proste skvelá, tú by som si aj ja vzal za ženu. ()

Eror351

Hodně pohádek natočených v dnešní době se mi nelíbilo, ale tato mě vážně překvapila. Vtipná, pěkná, oddechová, vážně super. ..ikdyž Jirku Mádla moc nemusím. ()

Ranulf11

Překvapivě hezká pohádka s dobrým hereckým obsazením, vtipnými okamžiky a Terezou :-) Fakt jí můžu :-D Trošku mě prudil ten vodník, ale jinak Lucifer pod pantoflem pobavil :-) a Miloš Forman jako spící čert :-) překvapil. Určitě koukněte. ()

Profík

Velmi solidní čtyři hvězdy, Mádla jsem tady mohl, Voříškové to velmi slušelo a byla to celkem legrace. Pohádka, kde bych se vůbec nezlobil, kdyby z toho někdo udělal erotický film, pokud možno se stejným obsazením. Nebylo by to těžké, skoro by se ani nemuel přepisovat scénář. 85%. ()

Indio

Svěží, pěkná pohádka. Celkem přirozeně to odsejpalo-maximální spokojenost. Zaslouží si víc hvězdiček než je tady. ()