Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Prusovka

5 hvězdiček nedám jen proto, že mi tam pár maličkostí vadilo. Slečna Voříšková je velmi krásná mladá dívka, ale co ten "vychlastanej" hlas????!!! Či byla snad nastydlá? A co to peklo?????!!! Kde se kouří od pusy kvůli tomu, jaká tam byla zima!!!?? Opravdu trošičku nepovedené. Ale jinak milé, zábavné a dětmi oblíbené! :-) ()

zeromen

Docela povedená pohádka, s dobrým obsazením a s vtipným dějem. Samozřejmě se Zdeňkem Troškou se to nedá srovnávat. To je mistr pohádek. Takových pohádek by mělo být daleko víc ale bohužel točí se jedna kravina za druhou. ()

Himbajz

Jo, je to takové lehké,pohodové, dobré hlášky...Mádl to zahrál výborně, Voříšková taktéž. Úsměvné scénky. Lepší průměr. ()

Apofis28

Překvapivě pěkná pohádka, kterou neskutečně potopí bitka ve mlýně, kde se celou dobu dobře hrající herci začnou extrémně pitvořit, plácat a blbnout... škoda stálo jí to lepší hodnocení ()

bonzai

Zdlouhavé, nudné, vůbec to neodsejpá a kromě pár scén, při kterých Jiří naprosto exceluje svými hereckými výkony se prakticky vůbec nezasmějete. ()

dogrose

Je to upachtěné, kostrbaté, spousta zbytečností, nedotažené. Už úvodní předlouhá scéna v čertí škole. Vulgárně uječená Betka Stanková, zřejmě podle hesla čím víc ječím, tím hraju lépe a větší mrchu. Naši současní populární herci ve složenkových seriálech zapomněli hereckou techniku, nikdo ji tam po nich nechce. Proč taky, jede se na první dobrou, hlavně ať to hodí prachy. A přitom máme tak skvělé herecké mrchy, od nichž se lze učit, namátkou Jiřina Bohdalová, Blanka Bohdanová, Libuše Švormová, Alena Vránová, Regina Rázlová, Eva Trejtnarová.... Jiří Mádl je sympatický, ale on hraje vždycky všechno stejně... Scéna s čerty ve mlýně je zmatečná... Potěšila mne hudba, kostýmy a postava tetky Smrtky. Je zajímavé, že pohádky, které se mi nelíbí, vytěsňuji a pletu si je mezi sebou. A to je přesně tenhle případ. ()

Peddro

Dávám dvě hvězdičky za velmi dobré obsazení, nicméně se mi obecně nelíbí koncept, kdy je princ slaboch a princezna udatná. Mám raději klasiku, kdy je princ udatný ,,rytíř", který zachrání křehkou princeznu.. ()

soukyd33

Důvod, proč se právě na tuto pohádku podívat? Důvodem je princezna (Terezka), a její herecké výkony. 👍 Jako vždy super. Princezna s korunkou na hlavě? Ale kdepak, tato temperamentní holka je něco úplně jiného. Role princezny herečce Tereze Voříškové (Ramba), skvěle sedla. No a Jiří Mádl je tu také super komik. 👍 Pekelná učitelka (Alžběta Stánková) je také super. Herecké výkony hlavních jsou TOP. Triky a efekty by mohli být lepší. 🤔 Poznámka: Kostýmy čertů jsou nic moc, ale zato kostýmy postav lidí jsou velmi dobré. Poznámka: Bylo by fajn, vydat tento film i na Blu Ray. Poznámka: Legendární scény s princeznou, si asi nikdy nenechá ujít. Hlavně ty ve vodě. 🙂 Poznámka: 5 hvězdiček dát nemůžu, spousta věcí se neprovedlo. Poznámka: Pohádka je zakončena krásnou písničkou. 👍🙂 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

nogi

Moderní, docela povedená pohádka, občas jsem se vážně bavila, ale asi jen ze sentimentality... :) Skvělé obsazení českých herců (i když okoukané) a dobré herecké výkony. Kostými se mi taky líbily, jediný problém byl na konci, kde byla jasně vidět různorodost dámských šatů -jedny kratší druhé delší, mno... Moc se mi líbil generál (Táborský), který neustále žral kuřecí stehýnka ( v tu chvíli jsem taky měla chuť jedno si zakousnout ;) ) Mádl se tlemil jako blbeček, když mohl pohladit Voříškovou po tváři, ale tak se on tváří vždycky... :) Konec byl v duchu pohádek... ()

maat.re

Mně se to celkem líbilo. Taková nenucená pohádka. Vtipná a hezká. Přišlo mi sice, že chování postav bylo hodně zasazeno do dnešní doby, ale přesto to nevadilo. Myslím, že se líbila i menším dětem. Jiří Mádl se na začátku opravdu tvářil, tak jak by se měl tvářit princ-nemehlo. A také mě hodně zaujaly kostýmy, hlavně čertů. Byly opravdu pěkné. Takže rozhodně, pro mě, jeden z nejlepších, v poslední době natočených, českých filmů. 3/2* ()

siissii

Na dnešní dobu úsměvná pohádka s pěkným ztvráněním pekla, včetně pekelné školy. Nepřirozeně tam působí předlouhá scéna, kdy se jedni čerti perou s těmi druhými a vy jen čekáte co z toho vlastně bude. ()