Před mnoha lety se nad centrální Afrikou zřítilo letadlo. Přežil jediný pasažér - nemluvně George. Uplynulo dvacet let a z George se stal skutečný král džungle. Pak k jeho útulnému bungalovu z palmoví zbloudila výprava s krásnou dívkou Uršulou, kterou pronásleduje její slizký snoubenec Lyle. Když se Uršula dostane do smrtelného nebezpečí, odporný Lyle zbaběle prchá, zatímco hrdinný George se spouští z liány přímo na překvapeného lva zabijáka a odnáší Uršulu do svého království. Dívka je šokována - pohledný a sexy opičí muž, mluvící gorila a uměleckým nadáním a slon, který se při své mnohametrákové váze chová přesně jako přítulný pejsek. Nicméně překvapen je i George, když se později se svou láskou Uršulou vydává do San Franciska a na vlastní kůži poznává džungli velkoměsta... (oficiálny text distribútora)

lakikaki

George, kráľ džungle je podľa iných slabou komédiou pre deti, ale aj napriek tomu som ho videl asi 5x a ešte nikdy som to neoľutoval. Áno, je tu zopár dosť trápnych momentov, príbeh je o ničom, bla, bla, bla... Ale na tomto filme sa vždy dobre pobavím. Brendan Fraser je v úlohe Georga vtipne šarmantný (scéna pri koňoch je toho dôkazom), Thomas Haden Church hrá zlého trkvasa dokonale a navyše poteší "interaktívny" a vtipný rozprávač. Tie 4 hviezdičky sú dosť subjektívne, ale čert to ber! ()

gabin(a)

Dávám čtyři hvězdy za to, jak jsme se s mými dětmi u téhle milé blbiny nasmály - to není hrubka - mám tři dcery. Umějí film nazpaměť a při každé příležitosti mi odrecitují pasáže typu: "móc tlustej! Móc zpocenej!Počkat! atd. (dál to neumím, já umím dobře tetičku z Bohuša) a různé další a vždycky mě rozřehtají. ()

pakobylka

To se tak jednou spolu sešli genialita a lehká retardace, otevřely si lahvinku dobrého vína a jaly se vymýšlet, kterak zfilmovat profláknutý příběh Tarzana, pána opic - tak, aby byl brutálně legrační ... a zároveň splňoval všechny podmínky rodinného filmu. Pracovaly v dokonalé symbióze, dílo jim šlo pěkně od ruky, noc se blížila k ránu ... a pak se znenadání přihodila ta nemilá věc: Došel jim chlast ... a tím pádem i inspirace. Když se někdy po poledni probudily, cítily se nedobře, bolela je hlava ... a vůbec - byly celé nevrlé a jedna po druhé se dívaly podezíravě a s mírnou nevolí. Poté si přečetly, co sepsaly ... napřed se vyděsily - a následně se pohádaly. Jenomže je tlačil termín, neměly čas a popravdě ani náladu začínat znova od nuly. Tak to s vypětím všech zbývajících sil nějak dodělaly .... v hlavinkách pusto a prázdno - no, jako po flámu ... a odevzdaly - výměnou za tučný honorář, pochopitelně ... a příběh Georga - krále džungle byl na světě. Víte ... myslím, že si měly vyjet na Moravu, pronajmout si sklípek, zamknout se tam ... a nevycházet ven, dokud nebudou mít vypiplané všechny detaily. Takhle má milý George sice slušně našlápnuto - ale málo platné, víc jak na 3* to nestačí. ()

Martrix

Vcelku povedená a vtipná parodie na Tarzana. Pokud máte rádi vtípky a la Blbý a blbější, tzn. nárazy, pády, prdění a absurdní scény, budete nadšeni. Král džungle si na nic nehraje, takže všechny ty podivnosti baví a svou dětskou naivitou náladu jistě nezkazí. ()

Iwus.ka

Jó, to byly časy, kdy Brendan Fraser ještě nebral tak vážné role a uměl ze sebe udělat i blbce, ovšem roztomilého. Navíc nebyl tak zpupkovatělý a věděl, že mu bederní rouška děsně sluší. Jako George z džungle mě vážně pobavil. ()

WolfR

Brandan Fraser jako potrefený opičák? Proč ne? Sice dětinské a ne tak úplně pro celou rodinu, ale pobaví právě svou dětinskostí, 3 hvězdy. ()

otík

Něco jako Tarzan pro děti. Je to hravé, úsměvné, vtipné, dětské – jednoduše řečeno hrozná hloupost o Tarzanovi jménem George, kterak potkal krásnou dívku, zamiloval se do ní, odjel s ní do města, aby oba pochopili, že jejich místo je v džungli. No proč ne? ()

sir-dave

Ono to byl asi záměr, aby to bylo "vtipné" ale tahle parodie byla spíše už trapná. Brendan Fraser se do takových hovadin nesmírně hodí, dokážu si představit, že toho ani moc nemusel hrát. ()

Sekero

George George George of the jungle Strong as he can be Ah watch out for that tree George George George of the jungle Lives a life that's free Ah watch out for that tree When he gets in scrapes When he makes his escapes With the help of his friend An ape named Ape Then away he'll schlep On his elephant Shep While Fella and Ursula Stay in step with George George George of the jungle Friend to you and me Ah watch out for that tree Watch out for that tree George George George of the Jungle Friend to you and me ()

Estrellita

"George, George, George from the jungle!" Zabijte mě, ale nemůžu jinak než 5*. Vždycky když se kouknu na Krále džungle, zas a opět se královsky bavím! Znám tenhle film už hodně dlouhou dobu, ale při každém dalším shlédnutí si člověk všimne nové hlášky nebo dalšího skrytého významu a smích se dostavuje znova a znova... Výborný Brendan Fraser, příjemná Leslie Mann, dále sečtělá mluvící opice, slon, který aportuje, kleptomanský tukan, sympatičtí zloduchové a jejich hádky s vypravěčem příběhu... ("Ty ses hádal s vypravěčem?" - "On si začal!" ) Film toho může nabídnout opravdu hodně, ovšem pokud ho neberete vážně. Prostě kravinka, která neurazí, naopak skvěle pobaví! :) ---> ("ÁááÁÁáááÁÁááá!!!" ) ()

hanagi

Tak jsem si dala opáčko s vnukem. A jak jsem kdysi, po shlédnutí s dcerami, film jako "intelektuálka" cudně ohodnotila třemi hvězdičkami, dneska tam marnotratně tu jednu hvězdu přihodím, je to fakt prča. ()

Compadre

Takovýho Tarzana potkat někde na dovolené v džungli, tak nevim. Ale fakt jsem se zasmál...hlavně těm nabalovacím metodám, jaké uplatňoval nás borec na tý svý ženský...to by mě zajímalo, jak by taková holka reagovala doopravdy.. ()