Velký den slečny Pettigrewové

• Veľká Británia Miss Pettigrew Lives for a Day

Důmyslná a hřejivá romantická komedie o slečně Guinevere Pettigrew (Frances McDormand - Po přečtení spalte, Fargo), která neprávem přijde o svou práci a začne se vydávat za profesionální osobní asistentku.  Slečna Pettigrew nastoupí u známé a bohaté zpěvačky Delysi Lafosse (Amy Adams - Julie a Julia, Noc v muzeu, Chyť mě, když to dokážeš), se kterou se velmi rychle spřátelí. Své nové přítelkyni pomáhá v komplikovaných profesních i milostných vztazích a zároveň se učí pohybovat v prostředí "vyšší společnosti". Obě přítelkyně se vzájemně podporují v rozhodnutí vydat se na cestu za svým snem. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

děj má základy na postavě slečny Pettigrewové.Celá atmosféra a ponurost. Hrozba války.Člověk s ní musí soucítit.Ale je to pohádka.Pretty Women.Tak ten příběh taky tak berme.U mě dobrý! ()

sona123

Rozverná Amy Adams házející cukrbliky a špulící rtíky do všech stran. Frances McDormand starší, než skutečně je, resp. není to příliš lichotící role, která by ji dodala té nejlepší vizáže, ostatně, vlastně tu herečka ani příliš velký koncert nepředvádí, což nijak zvlášť ale nevadí a každopádně ztvárňuje skvělý protipól bezstarostnému mládí a frivolnosti Amy. Taky se tu hodně mluví, směje a mračí, šustí tu satén a krajky a klapou podpatky a celé to droboučkými krůčky dotančí ke zdárnému konci. Jste-li uvolnění, chcete-li se jen dívat a nenásilně se bavit, určitě se na slečnu Pettigrew podívejte, mne nijak neurazila (i když ze začátku to vypadalo dost děsivě), naopak. ()

filipvrbik

Díky úchvatné Amy Adams to vystačí na slabé tři hvězdy... Jako komedie celkem slušná jednohubka, proložena pár milostnými avantýrami a drobnými podvůdky, jinak ovšem jsem rád, že to bylo krátké...50% ()

arcticsky

Příběh je takový...ohraný. Jinak retro je to pěkné - interiéry i exteriéry. Frances jako vždy velmi dobrá. Chvílemi dosti vtipné. Bavilo... ()

darkreider

Kostýmy, kulisy plus DOKONALÁ hudba(ktorá mi tu ešte teraz znie), už len za to ide pár hviezd. Romantický retro-film, ktorý v sebe ukrýva aj ľahký pohľad na svetové vojny, dejovo asi skôr nadchne ženské publikum. Humor nerobí veľké vlny, ale z času na čas sa pousmejete. Ja som si užíval tie gentlemanské dialógy Ciarána Hindsa, ktoré tam sadli asi rovnako dokonale ako soundtrack. Musím priznať, že dejovo som nebol úplne vo svojom živle(romantické mnohouholníky a kariéra cez postel nie je moje naj), ale aj tak mal tento film niečo do seba. Atmosféra tých rokov je dotvorená dokonale. ()

Ziggy Zagg

Příjemná romantická pohádka pro dospělé. Hodně se mi líbila výprava, kostýmy a hlavně muzika, kterou byl film doprovázen. Nemůžu opomenout ani velmi přesvědčivý výkon mé oblíbené herečky Frances McDormand. Prostě když se všechny tyto věci spojili i s mým momentálním rozpoležením, zvedám oba palce, i na nohou ... v součtu 4 **** ()

tranquill

"Čtyřka je Dav. To je skvělý film, koho jste hrála? .. Ten dav..." Tento film se pomalu přelévá z až bláznivé komedie, přes drama, až ke krásnému romantickému závěru. Povedený snímek! "Dejte mu do tlamy!" ()

E lan

Překvapivě příjemný film, trochu komorní zpracování, velmi dobré herecké výkony a slušný scénář. McDormand je klasicky vynikající ve své roli... ()

Melpomene

aj keď je frances mcdormand skvelá ako vždy, niečo mi v tomto filme asi uniklo, bohužiaľ nič viac ako milý priemer... a navyše trhlá speváčka v podaní amy adams mi dosť liezla na nervy ()

Toustovač

Poměrně originální záležitost - třeba už tím, že o "mladé" tady zas až tak najde. Příběh je sice mixem Mary Poppins a Popelky / Pretty Woman, ale čert to vem. Dále trochu nechápu dobové zasazení, mohlo se to odehrávat úplně kdykoli. Svou vlastní logikou jsem se tak dostal k tomu, že je to jedno:). Jinak Amy Adams má asi nakročeno k tomu, stát se mojí nejoblíbenější herečkou a Lee Pace se ve své kategorii už pár let pokouší o totéž. P.S.: Nestává se mi tak často, abych dialogy či celé scény vracel zpátky. ()

Veeria

,,Ne všechno přichází právě tehdy, když to chceme. Jsou chvíle, kdy se musíme rozhodnout. Nebo nám něco velkého uteče." Příběh, který se odehraje za ,,pouhý" den, a přesto se v něm tolik událo. Ať už přeměna Guinevery z průměrné ženy v noblesní dámu, či náhoda v podobě vizitky při hledání zaměstnání.... Okamžiky, kdy potkáte někoho, kdo vám otevře oči, kdo vás nasměruje tím správným směrem a doslova vás nakopne. Jsem velmi ráda, že si Delysia vybrala toho pravého. :) Vše bylo doslova načančané, skvělá hudba a závěr - ? :D ()

Nicole32

Veľmi milý ale strašne ľahko zabudnuteľný film. Prvá polhodinka bola výborná, ale postupne sa strácal humor a pridalo sa na vážnosti, čo filmu uškodilo. Je to retro, je to úsmevné, je to primerane dlhé, ale nie je to nič extra. Na chvíľkové pobavenie a vypnutie mozgu to však postačí. Amy Adams je v každom filme úplne iná a v tomto je neskutočne roztomilá. ()

kolodej1

O Frances McDormand je známo, že je skvělou herečkou, to je hlavním důvodem, proč jsem si tento film pustil. Problém ovšem byl v roli Amy Adams, která vystupovala jako přiznaná karikatura zpovykané rozmazlené husičky. To mi úplně nesedělo, ale byly tam úsměvné momenty, vzal bych tedy film na milost. To by ovšem nemohl postupně sklouzávat v naprosto nevěrohodný duševní přerod této mladé dívky, vlastně během jednoho dne. Vrcholem pak je finále, to je červená knihovna jak vyšitá. ()

Radek273

Další snímek, kterému vládne Amy Adams, a to s neuvěřitelnou lehkostí, samozřejmostí a hlavně přehledem. Nesměle ji následuje také sympatický a přesvědčivý Lee Pace. No a v neposlední řadě (nutno říct, že dost překvapivě) vyniká dokonce i McDormandová, a to jsou teprve věci! Každopádně se jedná o pohodový, chvílemi ztřeštěný, ale převážně vtipný film s nadsázkou a hravostí. ()

violetangel

Zajímavé prostředí, zajímavá doba a zajímáví herci, tak proč by to za nic nestálo? Hezká komedie jako dělaná pro lidi, kteří obdivují 20.století, mají rádi romantiku, ale i nějaké ty zápletky... A mužům se zajisté musí zalíbit i rozkošná Amy Adams:-). ()

Marunator

Tenhle film je výborný ve všech směrech: herci, kostýmy, dialogy. Připouštím, že pánové z něho asi odvázaní nebudou, ale to je vlastně jedno. Film, který potěší, pobaví a nezůstane po něm pachuť nenaplněného očekávání. Pro mne: jasný oblíbenec. ()

Birdalone

Pohodová romantická komedie odehrávající se v třicátých letech. Dobová hudba, kostýmy i obrovská podobnost děje klasickým filmům pro pamětníky. Když si odmyslíte moderní techniku ve filmování, tak já bych pravděpodobně ani nepoznala, že jde o současnou adaptaci. Pravda scénář věrně vychází z knížky (červené knihovny) Winifred Watsonové napsané právě ve 30. letech (vyšla i u nás zhruba před deseti lety pod názvem Slečna Pettigrewová začíná žít). Dech to nevyrazí a příběh je opravdu jednoduchý, až naivní. Ale je to tak pěkné a pěkně zahrané, že to potěší:-) ()