Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (Když Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce. (oficiálny text distribútora)

bouncer

Chutný filmový počin. Jméno Julia Child mi doposud nic neříkalo, stejně jako postava Julie Powell, přesto jsem si na příběhu pochutnal. Film není jen o vaření, ale i o hledání správného koníčka, smyslu života, lásce, manželství a tvrdé práci, která stojí za každým dílem, i knihou receptů. Meryl Streep a Amy Adams se svých rolí zhostily na výbornou a přiznám se, že jen ony mě k snímku přitáhly. Zároveň film stojí a padá s jejich výkony, které jsou naštěstí většinu času prvotřídní. Příjemné 4*. ()

Brouk

Mám velkou slabost pro "kulinářské a požitkářské" filmíky, kde se dobře vaří, stoluje a popíjí.... Hlavní hvězdný trojlístek Amy Adams, Meryl Streep (s příšerným nacvičeným hlasem) a Stanley Tucci odvádí velmi dobře svou práci ovšem velmi zdatně je doplňuje čtvrtý - Chris Messina. Fim nemá komplkovaný příběh, uchvátí ovšem svým poctivým přístupem a vystihutím atmosféry... 70% P.S. Myslím, že si napodruhé vychutnám film ještě víc.... ()

Caszidy

Příjemná oddychovka. Meryl Streep jako obvykle vynikající. Filmu však škodí přehnaná stopáž. Určitě by mu prospělo zkrácení minimálně o 30 minut. Pak by se ona pohodová atmosféra tolik nerozmělnila a chvílemi nebezpečně nebalancovala na hranici utahanosti. Mimochodem, ze všech věcí, které Julie v průběhu filmu vařila, jsem měl chuť pouze na onen čokoládový dort a topinky, které se objevily hned na začáku... Francouzská kuchyně zřejmě není úplně pro každého. ()

Matty

Velké ambice, velká Meryl, velká blbost. Jelikož se ve mně poslední dobou probouzejí kulinářské instinkty, což se projevuje i zvýšenou chutí na filmy o gastronomii, jsem z Julií obzvlášť nešťasten. Stejně jako byl nešťastně zvolený způsob paralelního vyprávění. Linie z 21. století dává s velkým předstihem odpovědi na otázky, které bychom si mohli klást v souvislosti s linií ze století dvacátého. Víc než u jiných romantických komedií tak předem víme, co se stane. V usilovném hledání souvislostí mezi životy obou žen není Ephronová moc úspěšná. Jakoby si odmítala připustit, že Julie a Julia obývají dva úplně jiné světy a kdyby došlo k jejich setkání, marně by hledaly společnou řeč. Ambiciózní počin o terapeutických možnostech vaření se rozpadá na dvě uondané komedie, z nichž jenom jedna je díky Meryl párkrát vtipná (a spíše tím, s jakou chutí se herečka ponořila do své role než zásluhou scénáře). Amy Adams také nehraje špatně, ale její motivace je nejasná a chování i v rámci žánru příliš šablonovité. Nora Ephron bohužel znovu potvrdila, že z ní pokračovatelka Billyho Wildera, jehož Sabrinu jistá část filmu silně připomíná, nebude. Apendix: Kdo Julii Child nezná, z filmu ji lépe nepozná. 50% Zajímavé komentáře: Nathalie, larelay, Flipper, Cushing, ZkuKol, Ketri ()

moviesfan

J&J je film ve kterém opět exceluje Meryl Streep výborným výkonem a jež tak obohacuje svou postavu. Ač se jedná o dva příběhy, které se odehrávají v různém čase a jsou si do jisté míry podobné, tak s MS mě zaujala více. Ovšem nelze to srovnávat, protože film ladí jako celek velmi dobře a proto se mi snímek velmi líbil. ()

• Během natáčení se Amy Adams zasnoubila se svým přítelem, hercem Darrenem Le Gallo. (Ernia)
  • Píseň ''Stop the Train'', která se nachází na soundtracku k filmu, je od Henryho Wolfa, syna Meryl Streep. (CliffLee)
  • Kufr, který je možné vidět na začátku filmu, je skutečně kufr Paula Childa. (jezurka42)