Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

M.A.J.O.

Je to jenom o akci, pořád se něco děje. Je tam sice pár hodně velkých hovadin, ale to kompenzují efekty, pulzní zbraně, nanotechnologie a hafo dalších serepetiček. 60% ()

masiko

Prvoplánové, ne však úplně stupidní. Velké plus je, že Sommers (asi si zachránil kariéru) se vykašlal na moderní trend 10 střihů za sekundu a ukázal nám, že to jde i jinak. Akční sekvence tak fungujou skvěle a Sienna Miller... Tý to prostě zatraceně sekne :) ()

Illy

Ten dvanáctiletý hošík někde uvnitř mě se tetelil blahem z duchaprosté, nicméně z jeho pohledu ukrutně boží suprárny:-) ()

maty39

Překvapivě zábavné dílo, které sice zvenku vypadá jako dokonalý guláš, ale při sledování je G.I. Joe zábavná akční jízda. Kdyby se někdo snažil vnést jen ždibeček logiky, nebo jeden dialog navíc, pak by se porušila velmi křehká rovnováha mezi totálně zábavným výplachem a nudně stupidním béčkem (což se Sommersovi stalo třeba u Van Helsinga). ()

Gore

Bezduchá a občas nelogická akční řezba, ale proč ne. Akční řezba od začátku do konce, kam se v některých scénách hrabe Bay. Jako jednohubka nadstardand.Od začátku to bylo plánováno jako přímočará akční řezba, tak proč v tom všichni hledají nějakej hlubší smysl. Od toho jsou dramata a ne akční filmy. Tady jde o zábavu a hračičky všemožnýho kalibru. ()

martalini

Ultra nadupaná akční krásně megalomansky a tradičně klišovitě stupidní hollywoodská popcornová béčkovina, která si na nic nehraje a prostě baví. Stačí vypnout a neřešit drsně se tvářícího Tatuma, přihloulýho Wayanse, probodnutou Kůrkovou,nádhernou Siennu Miller, frajerskýho Arnolda Vosloo a "proboha on tu hraje" Dennise Quaida doplněný narychlo spíchnutym scénářem a kvantama modrýho pozadí...prostě se člověk bude bavit...bude se bavit u Paříže/Prahy a bude se královsky bavit i u občas krapítek nepřehledný, ale jinak celkově bezvadný a nepřetržitý akce...stačí jenom přistoupit na Sommersovu hru, nečekat nic světobornýho či nedej bože invečního a překvapivýho, a nechat se unášet nonstop akcí a všim co na nás Sommers valí od Eiffelovky počínaje...moc příjemný překvapení... ()

Nekgro

Chcete se podívat na něco, u čeho nemusíte přemýšlet a jen chcete jen tak zabít nudu? Tak G.I. Joe je správná volba. Uvidíte: Water wars(parodie na bitvu na Hvězdě smrti ve Star wars); Příběh takové lásky, že i nejvyspělejší nanoboti v mozku Any, se při pohledu na Chaninga Tatuma rozhoří láskou a přestanou fungovat; Zničení Eifelovy věže v Praze( Praha nebo Paříž, to bylo filmařům vcelku fuk zřejmě); Kung fu pomstu atd... ()

El Loco

Akčný Sommersov heavy-metal pre teenagerov. Zopár pozoruhodnejších akčných sekvencií zachraňuje tento film a vyťahuje ho z bahna odpadu. Inak, samá voda, samá voda...Slabučký scenár, smiešni herci a nulová logika. Takúto kombináciu sme tu už tento rok pri tech-hračkách od Hasbra mali a môžu si veru smelo podať ruky. K plytkosti replík, ako aj celkovej charakterizácie postáv, sa vracať ani veľmi netreba, nikto predsa nečakal komplikovanejšiu štúdiu vzťahov medzi jednotlivými postavami, ale niektoré momenty dokázali vylúdiť úsmev na tvári (napr. zopár siláckych filozofických postulátov ako „Strach je skvelá motivácia.“, „Prvá prehra odvtedy, ako som bola dieťaťom.“, alebo „Každý niečo ľutuje.“ a pod...)... Ťažko predpokladať s akým úspechom ukončí G.I.Joe svoje ťaženie kinami, či DVDčkami a či sa tak dočkáme aj pokračovania, no ak k tomu príde, môj odkaz pre filmové štúdio znie nasledovne : „Prosím, prosím, defenestrujte Stevieho S. a pustite k režisérskej stoličke niekoho, kto sa tomu skutočne rozumie. Ďakujem.“ ()

majo_svk

Vizuálne veľmi pôsobivé, avšak v niektorých scénach až priveľmi umelé. Transformers zrejme po vizuálnej stránke dlho nič neprekoná. Herecké výkony hlavných predstaviteľov priemerné. Osobne ma najviac zaujali dve postavy ninjov. Akcie tam bolo neúrekom a nuda tak určite nehrozí. ()

Dzarule

Tak, že to bude kravina jsem tak nějak tušil, ale že až takovádle to fakt ne... Nevim, zda to bylo jen tím českým dabingem, ale u některých dialogů a monologů jsem si trhal vlasy z hlavy, páč trapnějši keci jen těžko pohledat. ()

Kratoc

I když military sci-fi mám velmi rád, tak G.I. Joe je kardinální blbost. Akce je ve filmu spousta, ale pokud se jenom trošičku zamyslíte, tak přijdete na to, že nehraje tak 90% věcí. Všechno je příliš jednoduché a tak si člověk musí užívat jenom triky a akci (co mu také jiného zbývá, když vše ostatní, včetně hereckých výkonů, stojí za starou bačkoru). Pro mne určitě velké zklamání. ()

JK-Stinger

Parádní akčňárna plná výborných efektů a ohromnou spoustou technických serepetiček, zbraní a vozítek. Nečekejte žádný propracovaný příběh, ani kdovíjaké herecké výkony, ale když se na film budete dívat jako na akční řežbu u které není nutno příliš zapojovat mozkové závity, myslím, že volba padne na úrodnou půdu. BTW, Rachel Nichols je tady vážně kočka! ()

Brejlil

Nemám nic proti letním blockbusterům. Nemám nic proti oživlým hračkám. Jenže Sommers rozhodně není Bay a je to vidět. Nablbý scénář je "vylepšen" nablblým střihem. Herci se jen producírují před kamerami. Vizuální efekty kolísají od docela dobrých po naprosto otřesné. Největším utrpením je honička po Praze (vlastně Paříži). Nejen že skončí tam, kde začala, ale postavy se naprosto nevyzpytatelně pohybují tam a zpět po předpokládané trase. Dost to připomíná závěrečnou scénu na Vltavě z xXx. Stejně blbé. "Vrcholem" této honičky je pak průjezd pod Vítězným obloukem. Závěrečné nesmysly během leteckého stíhání odpálených hlavic jsou jen třešničkou na velmi, velmi prošlém dortíku. ()

wampire23

Ale dalo sa to. Príbeh bol predvídateľný a deravý s množstvom múch, ale zato to malo extracool look a už len kvôli tomu a kvôli tým sexi slečnám musím ísť s hodnotením hore. No a nesmiem zabudnúť na najobľúbenejšiu postavu Marlona Wayansa a jeho skvelé hlášky. ()

Furmi

Pred filmom mali dať upozornenie pre epileptikov nech si ho pozerajú po častiach alebo pre zachovanie ich vlastného zdravia (psychického aj fyzického) vôbec. Horší strich pozastavajúci s klipovitých maximálne dvoj sekundových scén som už dlho nevidel. O predlohe neviem nič (na začiatku som si len všimol firmu HASBRO), ale keby žiadna nebola a toto bolo brané ako vážny film pochádzajúci od začiatku až do konca s hlavy nejakého scénaristu dal by som odpad! Je zbytočné písať že je film predvídatelný, recyklovaný s už milion krát videného, zle ba až amatérsky natočený (a to vo všetkom čo sa toho týka od réžie, cez strih až po hudbu), klišovitý ako sa patrí a k týmto aspektom aj nehorázne dlhý. Nato že to bol akčný film a to bol vskutku "akčný" od začiatku až do konca, nudil som sa ako pes. ** za celkom slušné efekty ktoré svoju krásu ukázali až po chvíli ich života na televíznej obrazovke. 45% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)