Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

kacer4

Čo efekt to skvost, ale načo to všetko keď je to blbosť, ktorá prevyšuje asi všetko, čo ma napadne. Technologické nápady tiež super ale až prehnané množstvo. Samotný nápad to neni zlý, potenciál to rozhodne malo, ale autori s tým veľmí zle naložili, hlavne tí scenáristi. ()

Kriklan49

Nemá ani smysl se šířit o tom, jak hloupoučce průhledná je základní linka. Co mi ale opravdu cuchalo nervy bylo, jak si film stanovuje "své vlastní" fyzikální zákony a nakonec se jimi neřídí. Půlku filmu mi servírují, jaké že všechny serepetičky G.I. Joe mají, aby v druhé půlce jedinou nepoužili. A nakonec, i když jsem dítě digitální doby, tak se daleko lépe pobavím u klasických "akcí", kde se alespoň kvůli děsivému střihu neztrácím. Většinu akčních scén v tomhle filmu jsem přeskočil. ()

vika.evil

Dobré efekty dobré obsazení..Film se dá lehce překousat.Osobně mně to moc bavilo,i když ta romantika no no..Velmi zajímavý děj a zvraty..Super filmík..Super zabavý a potěší..Dávám5*.. ()

Kozlowski8

G.I.Joe je speciální jednotka, bojující proti zločinu. Tvoří ji ti nejlepší profesionálové a její působností je celý svět... Nevím,jestli se toto chaotické a bezduché představení dá nazvat příběhem, protože v něm šlo pouze o souboje nadpozemsky schopných a technicky vybavených "lidí". Souboje byly rychlé, akční, vcelku dobře natočené i střižené, přesto mne nenadchly. Vše bylo příliš chladné a neosobní, nebyl nikdo, komu bych fandil, nebo dokonce nkdo, o koho bych se bál. Dle mého mínění zbytečně investované (určitě nemalé) prostředky. 20%. ()

PatrikP4

Rychlej děj žádný zdržování.... Člověk se baví a neskutečně rychle ten čas s tímhle filmem uteče... Je to překvapivě jasné klišé kdy dobro vyhraje jako vždy... i když ne tak úplně... ()

andre

Alpha jednotka z G. I. Joe to dokázala, přetavila moji jednu hvězdičku z prvního zhlédnutí v kině ve dvě. Dobrá práce, guys. Poprvé jsem si totiž zapomněl popcorn a ten k tomuhle bijáku neodmyslitelně patří. Možná jsem ještě zapomněl složit přísahu, že nebudu řešit strašný digitální efekty (v 90 % filmu) a okopírování filmů jako Star Wars a Transformers (v některých detailech i The Man in the Iron Mask, Iron Man, Universal Soldier, Underworld, Stealth, Fantastic Four). ()

tomas.malo

Prečo 5*? Pretože ja sa smial, ja sa bavil a bolo to cool. Tam kde nestačili špeciálne efekty vyzerajúce umelo, tam ich nahradili podarené hlášky, a kde chýbali hlášky, tam prišla na plátno deštrukcia obrovských rozmerov. Že sa objavilo niekoľko narážok na staršie filmy? A komu to vadí, keď to vyzerá dobre a človek sa pri tom baví. Český dabing nesklamal, ak sa objaví aj originál verzia, pozriem si ju veľmi rád :)). //Palace Cinemas Aupark, sála č.3, 15:20h// ()

K4my

Kdybych si odmyslel smutný výraz hlavního hrdiny, a maximálně trapný dabing, který nesedí k mimice (jinak docela amatérského herce), zůstane ne příliš dobře zanimovaná akce. Na druhou stranu, hvězdička plus, jakožto fanda crysis :-) Nano obleky jsou docela fajn, a člověk by si je chtěl až zkusit :-D Suma sumárum, stručnost nade vše, ve filmu nehledejte logiku nebo nějaké hraní, je to jen recitace trapného klišé textu ( no hláška typu : " chci k Vám" vyzněla úplně nejhůře z celého filmu, jako z dětské pohádky k tomu ještě špatně sehrané..., vytůnovaná moderní animací, která se taktéž příliš nepovedla. Ale nostalgicky jsem si vzpoměl na svá mladá léta, kdy jsem GI Joe hrával na 8mibitových konzolích :-) Film je ale rozhodně jen průměrnou moderní podívanou. Rozhodně hlad po Transformerech neukojil :-( ()

Jardys88

pro mě akorát dražší verze Světu zítřka...stejně nezáživné a vlastně o ničem...stačí se podívat jednou a víckrát už na to opravdu nemám chuť ()

Elissabet

G.I. Joe byl pro mě takovým příjemným ukončením letní filmové sezóny. Když jsem vylezla ze sálu tak jsem řekla: "Děj teda nic moc, ale takovejch zdemolovanejch aut jsem ještě neviděla!" Takže takovýhle byl první dojem. Jinak taky chválím obsazení, efekty, krásně využitý potenciál zpomalené scény, hudbu, akci, kameru...ale (vždycky je tam ale) někdy se mi zdálo že ty scény úplně nenazazovaly, a že dějově to fakt stálo za nic, takže vyloženě jenom koukat a neřešit. Musí se ale nechat, že ta akce mě uchvátila a toť důvod 4*. Jestli bude pokračování tak by mi to ani nevadilo. ()

JaySpartan

Podľa predlohy od Hasbro Toys vznikla po Transformers ďalšia povrchná akčná pecka. Prekvapujúco scenárista Stuart Beattie(skvelý Collateral, dynamický horor 30 dní dlhá noc) asi napísal svoj najnovší film počas krátkej cesty autobusom a pripravil ideálny materiál pre megalomana Stephena Sommersa. Látka mu sedí a vtesnal do nej všetko čo má rád a čo mu na plátne fungovalo už dávno – sexi dámy s veľkými zbraňami, namakaných borcov, veľa efektov, vtipných hlášok, zábavnej akcie a Brendana Frasera. ()

cz.arlie

Mno... ještě že jsem na to měl volňáska - za stopadesát kaček bych cestou z kina přes slzy neviděl. Rozhodně by to ale nebyly slzy dojetí z toho, že jsem zase jednou viděl "bůhvícovšechnorvoucí" akční nářez, ale z toho, že jsem za takovou kravinu vyplázl výše zmíněný peníz. Ano, některé scény by se jistě nevyjímaly zle v lecjakém solidněji pojatém opusu, ale je jich pramálo. Počítačové triky jsou cítit z každého druhého okénka, dialogy darmo mluvit, všichni jsou chytří jako rádio, umí řídit/ovládat/navádět jakákoli zařízení/stroje v úměře "čím je to pro mě neznámější, tím je to menší problém". A na závěr samosebou možnost dalšího dílu - tipuju název - G.I. Joe 2: The Risen Cobra? ()

svist10

Klobouk dolů před scénáristou. Nevěřil bych, že je možné napsat tolik akčních scén za sebou, aby se v tom neztratil příběh. Fakt je, že G.I. Joe je přesně tak vymaštěný, jak všichni čekali. Nicméně fakt taky je, že přes všechnu vymaštěnost a prázdnotu je to taky nečekaně zábavné. Je to roztomilá béčková ptákovinka, kde postavy vyloženě neotravují (narozdíl třeba od transformers 2). Srovnání k TF2 je vyloženě nasnadě. Při nižším rozpočtu je G. I. Joe zábavnější, kratší (!) a logičtější. Viz například následky zbourání půlky Šanghaje x totéž s Paříží. TF2 to přešli jakoby nic ale v GIJ se hned rojí policie a protiteroristické složky. Akce je přehlednější, byť triky jsou výrazně horší. A ona už vzpomínaná věta "I am Commander!" Jednoznačně nejlepší mezi letošními béčky. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)