Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

svist10

Klobouk dolů před scénáristou. Nevěřil bych, že je možné napsat tolik akčních scén za sebou, aby se v tom neztratil příběh. Fakt je, že G.I. Joe je přesně tak vymaštěný, jak všichni čekali. Nicméně fakt taky je, že přes všechnu vymaštěnost a prázdnotu je to taky nečekaně zábavné. Je to roztomilá béčková ptákovinka, kde postavy vyloženě neotravují (narozdíl třeba od transformers 2). Srovnání k TF2 je vyloženě nasnadě. Při nižším rozpočtu je G. I. Joe zábavnější, kratší (!) a logičtější. Viz například následky zbourání půlky Šanghaje x totéž s Paříží. TF2 to přešli jakoby nic ale v GIJ se hned rojí policie a protiteroristické složky. Akce je přehlednější, byť triky jsou výrazně horší. A ona už vzpomínaná věta "I am Commander!" Jednoznačně nejlepší mezi letošními béčky. ()

WHMMD

Vynikajúci akčný film, ktorý preniesol na plátna kín ďalšie hračkárske produktyod Hasbro. Po Transformeroch sú to tentokrát vojaci špeciálnej jednotky G. I. Joe. Do portólia tejto firmy patria aj Monopoly, takže som zvedavý ako si s týmto námetom poradia hollywoodsky scenáristi :-) ()

badett

Tento film mě mile překvapil. V rámci žánru akční sci-fi je to u mě jedna s naprostých špiček. Počítačové efekty, o kterých byl vlatně celý film byli skoro výborné. Jedinou vítku bych hledal v otevřeném konci. Někdy stačí opravdu jenom jeden díl k radosti diváka. Dávám 75% ()

AnthonyB

Samozřejmě, že většina z vás při shlédnutí tohoto filmu řekne, že jde o absolutní blbost pro lidi bez mozku, ale mě se to líbilo. Bylo to svěží, mělo to spád, akci, vtipné hlášky a sympatické hrdinu s trochou toho charisma... ()

gonzo

Zábavnější, přehlednější a srozumitelnější než druzí Transformers. S body dolů jdu kvůli finále, které je už trochu rozvleklé a negradující. ()

freezer02

Tak v týhle scifi akčňárně jde sakra vidět ten megarozpočet, v podstatě od začátku dokonce akční jízda s trošku přihlouplým, ale přesto ne nudným dějem (zdravím watchmeny), akční pasáž v Paříži překonává snad i akční scény v Transformers 80% ()

AcHeRoN

Skoda za zleho spracovania. Film obsahuje velmi vela chyb. Niektore su zbytocne lahko odstranitelne a niektore vylozene biju do oci a vyskytuju len v akcnych filmoch nizkeho rozpoctu a podradnych kvalit. Chcel som ich menovat ale ich vycet a kadencia je taka velka,ze by som si ich musel zapisovat aby som ich aspon trochu pokryl. Dalej su to rozpacite akcne sceny ktore dost krivaju. Z kazdej akcnej sceny je tretina dobra az vyborna, tretina ma dobry napad ale zle spracovanie a dalsia tretina je zavrhnutelna uz ako napad. Chyby, ci uz akcnych scen alebo zvysku filmu su napr: zly strih, nevhodny alebo neisty zaber kamery, casto velmi zly herecky vykon, vela amaterskych a trapnych hlasok, ktore sa absolutne minaju ucinkom, a kedze som pozeral HD verziu tak uz bolo vidiet aj chyby na make up-och. Amaterske chyby ktore nemuseli byt boli: v scene v parizi, ked sa aktivoval obranny zbranovy system v aute, tak na displeji ukazuje 5 rakiet a ked sa vysunu su len tri. Gumena klavesnica ktora ma zvuk beznej. Nechapem tiez preco si este stale tvorcovia myslia ze ked chcu aktivovat zbran v urychlovaci castic (uz napad je nepochopitelny) musi sa objekt pri aktivacii tocit, nadskakovat a svietia nanho vseliake svetielka, laseriky a nieco ako luc zo Star treku. Vtipna sa mi zdala aj podobnost zbrane z nanorobotov pozierajucich kov s tymi z filmu Den ked sa zastavila zem. ()

Tomulka

Čekal jsem nějáké vyjímečné Akční sci-fi , ale bohůžel podprůměrný příběh místy až okopírovaný z jiných filmů. Velmi zbytečné romantické románky (hlavně ten co se kolem něj točí celý děj). A herecké výkony jsou k pláči. Jediná postava, která byla opravdu úžasná je Snake-Eyese a také Storm Shadow byl very good. Překvapil mně dost dobrý střih, ale jinak dosti podprůměrnej akčňák. ()

JaguarN

Akční, nablýskané, se spoustou technických "udělátek"... Ale obávám se, že za týden si z toho budu pamatovat tak akorát to, že to tam opravdu hodně bouchalo, tedy až na tu zničenou Eiffelovku, ta se vážně povedla... :-) Zkrátka pro mě film bez charizma. Ale druhý díl nás jistě nemine, tak uvidíme... 50% ()

kacudzde

Tenhle sci-fi akčňák mi připomněl Transformers 2. Efekty sice stály za to, ale děj a chování většiny postav je chvílemi " bez mozku ". A Dennis Quaid v uniformě vypadá fakt dobře, ale nemusel by tu tak přehrávat. ()

pavont

Cakal som Sommersovinu a bol som maximalne uspokojeny. Stevie dostal nove hracky a to doslovne a trosku high-techu na okorenenie a potesil vsetkych chlapcov duchom ako mna. Vdaka ()

dextrush

A vlastne ani neviem, prečo som dal dve hviezdy. Možno preto, že som hneď neutiekol. Musím priznať, že už tomu bude pekných pár mesiacov, čo som sa tak strašne nudil počas celých 118 minút. Aj keď, zo začiatku sa mi celkom páčila predstava, akú mi Sommers podsúval. S pribudajúcimi minútami film strácal úplne na všetkom. Efekty mali od dokonalých poriadne ďaleko, hlbšia myšlienka absentovala počas celého filmu, kopec nelogických veci, absurdné prevedenie a všetkému tomu kraľovali absolútne nevkusné dialógy, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani scenárista siahodlhých latinsko-amerických telenoviel. Na druhej strane, asi som mal priveľké očakávania. Bezduché strieľanie ma väčšinou poteší, tentokrát ale šlo ruka v ruke s horeuvedenými aspektami aj americká duša bola tentokrát priveľká, čo vo mne vyvolávalo zvláštne pocity.. ()

LooX

Jak tak koukám na ostatní komentáře,velice rozporuplný film.Já sám za sebe dodám,že je to absolutně boží akční jízda,která jede skoro celou dobu na pětku a tahá motor do červeného pole.Čekal jsem už dlouho,až někdo něco takového natočí a doufám,že co nevidět bude dvojka. ()

HerMister

Pecka po dlouhy dobe dobrej akcnak u ktereho se clovek jan pobavi...i kdyz podruhy jej asi nikdy neuvidim maximalne pokud ho budou davat v telce a ja nebudu mit na praci nic jineho ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)