Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Castorr

Pro mě milé překvapení, je to lepších 3*. Samozřejmě to není nějak super promyšlený příběh, ale akce od začátku do konce. Měl jsem chuť na akční nářez a ten jsem dostal, někdy až moc přehnaný, ale jinak fajn. ()

Scytale

Slušná sci-fi akce, ale nic víc. Akční scény jsou propracované do nejmenších detailů a přesto stále pěkně přehledné a trukturované bez ztráty dynamiky (narozdíl od např. Transformers II ). Obzvláště honička v Paříži je lahůdka. Postava šíleného záporňáckého vědce je výborně pojmutá a nominoval bych ji na Záporňáka roku 2009. [ pozn. v roce 2008 by nepochybně zvítězil Joker z Temného Rytíře] ()

lukasch

To bylo tolik akce a energie najednou, že jsem si až v autě z kina stačil uvědomit, že to byla hrozná blbost :) A taky jsem se konečně pořádně nadechnul. ()

NeosinneR

Dostal som presne to, čo som očakával. Kopu akcie, ultra hi-tech vecičiek, pekné ženy (alebo aspoň jednu :) ) a kupodivu aj ako taký dej. Veľmi dobrý akčňák. A ešte som si aj stihol uvedomiť, že Karolína Kurková mi je strašne nesympatická. ()

Holina

"Francouzi se trochu zlobí". A není se moc co divit, když Sommers umístil Eifellovku kamsi do Sokolovské ulice v Karlíně. Mě se naopak lokace náramně zamlouvaly. Trochu méně se mi ale zamlouval výběr některých herců a hustota akcí. Ono totiž mnoho, je někdy ku škodě, což u Rise of Cobra platí dvojnásob. Neznám mytologii hraček G.I.Joe (pokud vůbec nějaká je), ale to co servíruje film se mi zdá poněkud přeplácané a chvílemi až příliš infantilní. Nicméně jako relax se dá film zkousnout, efekty pěkné, nechybí klišé ani trocha patosu, na které jsme z Hollywoodu zvyklí. Někomu možná budou překážet obrovská vrata, která si nechal Sommers otevřená pro druhý díl. ()

Hanys_

Osvěžující letní akční jízda, která jede od začátku na plný plyn. Dějový propletenec jak z nejlepších dílů VKVéček mi vůbec nevadil. Naopak při každém odhalení jsem doslova zíral s otevřenou hubou. Stejně jako na scénu při zachraňování Paříže. Prostě, loňský rok měl Iron Mana, tomu letošnímu vládne tým G.I. Joe...8/10 ()

1860

wtf? Totálně bez zajímavého příběhu pouze změť akčních scén, ve kterých jsem se totálně ztrácel.. Velmi povrchní film.. ()

eagle-eye

Já nevim, nebýt několika vtipných hlášek jsem si trošku přišel jako v Mechanickém pomeranči, kdyby mi todle někdo pustil 2x po sobě, tak z toho zcvoknu. Vůbec jsem nestíhal pobrat, co se vůbec děje a přitom jsem se ještě nudil. Třeba oba Transformeři se mi líbili víc, ale tohle bylo na mě fakt ulítlý a vůbec se mi to nelíbilo...:-( Podobné filmy: Transformeři ()

Ripley

Blbůstka,ale co se týče akce a triků nabušená.Zatím technicky nejvymakanější film Stephena Sommerse.Ovšem velké mínus za "Dartha Vadera"!!! ()

dopita

Film napěchovanej akčníma scénama. Pořád samá akce, jinak nic. Příběh je prostoduchej, po pár minutách je jasný kdo je klaďas, kdo záporák a následuje už jen akční nářez. Nutno říct, že akční scény většinou vypadaj velice dobře. Ne že by byly až tak dobře choreografované, ale nasazení tvůrců bylo až extrémní, což je na filmu vidět. Vidět na filmu je i kravskej rozpočet. I když pravda, některý triky se moc nepovedly, ale zase je jich tolik, že to ani nevadí. Bohužel, je toho všeho tolik, že závěrečná akční pasáž už unavuje. O hercích škoda mluvit, nemaj co hrát, ale chtělo by to aspoň ňáký charisma – a ono nic. Marlon Wayans mě svýma rádoby vtipnýma kecama nudil až otravoval. Ale pořád byl stokrát lepší, než titulní postavu hrající Channing Tatum, kterej byl naprosto tragickej, a co se mě týká, kdejakej chcíplej pes má víc charizmatu než on. Jako celek je to solidní oddechovka, typickej film pro dvanáctiletý děcka. Ne že by se na to nemohl koukat nikdo starší, ale dvanáctiletý děti si to užijou nejvíc. ()

Ebon

Efektní klipové ztvárnění souboje mega profíků proti hustokrutopřísným záporákům. Koukání zábavné, leč místy bezduché a strašně průhledné. Jakmile hlavní hrdina v úvodu nepicnul nejkrásnější záporačku, hořce jsem se usmál a strčil mozek do mrazáku. Pobavili mě honičky po Karlíně, škoda že už tam není eifelovka, asi ji odnesli indiáni do sběru. ()

AdamesWWE

[4/10] Veľmi ťažko pozerateľný film s nulovými nápadni, absolútne nudné, herecky lákavé a čo z toho, ked´ to je celé také umelé že to až bolí. Akcia len pre efekt, herci sú tu len preto aby zaujali. A príbeh som čakal odlišne spracovaný, toto bola nuda. Dúfam že aspoň dvojka dopadne lepšie. Ale nechcem moc tomuto filmu krivdiť, dalo sa to pozrieť ale je to stereotypný film ktorý nudí, potrebovalo by to výrazne zlepšienie v scenári lebo verím tomu že by to filmový štáb dokázal dobre natočiť keby mal kvalitnú predlohu ,toto je typický americký komerčný kinofilm. ()

Vaklaf

Tenhle film je jedno velký klišé. To by tak vadit nemuselo, protože originalita není nutnou součástí kvalitního akčňáku. Víc mi vadila hlavní postava (Duke), která je tak nevýrazná, že pokud jsem na něj zrovna nečuměl, tak jsem si vůbec nedokázal vybavit, jak vlastně vypadá. Jakous takous osobnost měli akorát záporáci. Je to škoda, protože akce to byla poměrně ucházející, ale když nemáte komu pořádně fandit, tak to je trochu nuda. Jo, a taky tam neproteče jediná kapka krve. I ten, kde je zabit mečem, má na sobě pouze pár decentních červených čar. Holt z plastovejch panáčků moc krve nestříká. Ale dovedu si představit, že v hračkářským průmyslu by to mohl bejt docela hit. Jen by to muselo vydělávat dost i na placení žalob :-). ()

XdanteX

Jsem alergický na: über frajery s dobrým srdíčkem, démonické frajery, iracionální dialogy, až přespřílišné znásilňování fyzikálních zákonů, "herecké výkony" za které může někdo dostat honorář, nemístné vtípky mentální úrovně pískového hřiště na dvorku školky.......chci říct. Tenhle film asi nebude pro mě. Holt ještě i dnes se stane že si někdo dovolí hustit do diváka takovouhle sadu sraček a tvářit se u toho smrtelně vážně........Levitte ty si z toho musel mít solidní prdel... ()

Paity

Kravina na entou, která je doplněna parádními efekty. Bohužel ale převažuje scénář béčkového filmu a periodicky se opakující ultraministupidity. Tohle si nezaslouží ani průměr. ()

kolemjdouc

tenhle film potěší snad jen diváka s dobrým postřehem,velice dobrým.Scény se tam míhají moc rychle a herci jsou tam jen proto aby se tam hýbalo něco živého.Pro mě ztracený čas i když Tatum je můj oblíbenec ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)