Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Norri

Film si na nic nehraje, příběh je slabý a přímočarý, efekty jsou pěkné a jedna hvězdička za to, že to nezabili přemrštěnou délkou. ()

vovik7

Nerad píšu komentáře, ale tohle je fakt k nepochopení. Lidi co nevědí, co to vůbec je fantasy chodí do kina na takové filmy a pak tady melou samí hov...a . Pořád scénář samé bla bla bla , příběh bla bla bla. Ach bože. Jinak film opravdu potěšil. Jeff je fakt dobrý. Jo a nebojte, dočkáte se v kinech Babovřesky 3 - to Vás potěší :) ()

RyuzakiSE

Náhodou to nebylo tak špatné, jak to tu někteří popisujete. Včera jsem byla v kině a jsem ze Sedmého syna nadšená. Sice to mělo pár nedostatků, jako třeba to, že Gregoryho ošklivě poranili, ale mohl se dál pohybovat bez bolesti atd. atd... příběh má pár nedokončených odpovědí... nebo spíše má plno otázek, co se poté stalo. Doufám, že bude i druhý díl a otázky mi zodpoví. ()

Bendr

Nevím, nevím, nevím...Na jednu stranu jsem chvilema "žral" plátno a na stranu druhou jsme si říkal hmm tahle scéna by tam nemusela být, hmm tohle klišé tam nemuselo být, hmm tady by se měl asi celý sál smát ale nikdo nehne ani koutkem. Jako fanoušek fantasy dávám 3*. Ale nejradší bych dal 2,5, protože jsem odcházel s kina stím že tohle už po druhé vidět nepotřebuju. Ale ještě jedna poznámka přístup Gregoryho mi přišel dost "zaklínačovský" tzn. zabiju nestvůru, seberu prachy nehraju na city ani vděk, nazdar. To se mi líbilo, už aby někdo udělal pořádný celovečerní film s Geraltem z Rivie. ()

eoj

Fantasy popcorn, rušený jen občasným vocumláváním. Dostal jsem přesně to co jsem očekával a to s dabingem a ve 3D, intoš ve mě si zalez do koutku a tam tiše plakal a já se tak mohl vesele bavit. ()

Lenakf

Díky tomu, že jsem od tohoto snímku příliš nečekala, tak jsem nebyla tolik zklamaná, příjemně mě to překvapilo.... konec samozřejmě předvídatelný a jak už tu někde zaznělo, po roztahaném úvodu byl pak konec až příliš rychlý, ale jinak to nebylo špatné a možná na to kouknu ještě jednou.....plus konec nechává otevřenou možnost pro další pokračování, tak uvidíme, jestli nás třeba v druhém dílu mile nepřekvapí ;) ()

davdou

Dávám tomuto filmu dvě hvězdičky. Film byl z hlediska efektů celkem zdařilý, ale dějově mi připomínal slátaninu dvou filmů a to Van Helsing a Jeníčka a Mařenku: Lovci čarodějnic - tyto dva filmy byly proti Sedmému synovi suprové a dějově vyvážené se skvělými efekty. Hlavní hrdina "Sedmý syn" se stal ze dne na den neohroženým bojovníkem - jako mávnutím proutku a to bez dějové souvislosti. Navíc jsem u tohoto filmu měl problém s kvalitou obrazu - obraz byl místy neostrý a velmi tahal oči - tento postřeh nemám pouze ze své zkušennosti,ale i od přátel nezávisle ve třech kinech. ()

Herrydos

Velká očekávaní plodí velká zklamání a bohužel Sedmý syn je právě tento případ (alespoň pro mě). Začnu příběhem který bohužel je jen přehlídkou všech možných i nemožných klišé až po naprosté příběhové kotrmelce a příšerné kombinace, naprosto očividně zmrvený konec.Volně se dostáváme ke zpracování které je docela pěkné záporáci jsou povedení a Julianne vysloveně válí a je radost na ní pohledět. Film je ve 3D já jej dnes viděl v IMAXU bohužel čím kvalitnější technologie tím je víc vidět že zde 3D bylo zpýchnuto horkou jehlou a občas je obraz neostrý a nějakých opravdu dobrých 3D efektů je tu opravdu pomálu. Podtrženo sečteno promarněný potencionál se zmrveným 3D a úžasnou Julianne Moore nakonec sem se rozhodl pro 3* 1. za nápad 2. a 3. čistě kvůli Julianne která to celé táhne a díky ní se na to dá koukat. ()

Sizzza

Neurazí nenadchne. Je to film na nedělní odpoledne, když je venku hnusně a vám se nechce ani nic dělat, ani moc přemýšlet. Příběh přímočarý a předvídatelný a hlavní hrdina tak akorát telecí, aby vás neštval až moc. Jak už to tak bývá, veškerý půvab a charisma si pro sebe uloupila temná strana síly a chudákům klaďasům nezbylo nic. Za zmínku stojící obzvlášť výkon Jeffa Bridgese....předlohu jsem nečetla, takže nevím, jestli je jeho postava původně tak blbě napsaná, nebo z ní takovou pitvořící se karikaturu vytvořil až on, ale něco tak na nervy jedoucího jsem už dlouho neviděla. ()

elwig

Slibně vyhlížející fantasy s klasickou zápletkou a velmi pěknou výpravou a slušnými efekty bohužel ve svém průběhu ztrácí dech a závěr filmu v člověku zanechá v člověku dojem, že vlastně pořádně neví, o čem film byl a co že se na jeho konci tak snadno a rychle vyřešilo. Postavy jednají hodně schematicky, bez vlastního rozumu a děj je tak bohužel do velké míry předvídatelný. I tak jsem se na poměry pobavil a pokud člověk nečeká od filmu zázraky, není problém si ho užít jako příjemnou oddechovku. Trochu mě rušilo jen 3D zpracování, některé scény byly do něj (jak už to bývá) zapasovány trochu násilím a jejich absencí by film velmi pravděpodobně příliš neutrpěl. ()

LaaYosh

Šel jsem se podívat na skvělé efekty a to se mi dostalo. Jenže ..... Bridges hrál až příliš drsného drsňáka a Barnes mě vůbec nezaujal. Něco tomu na 5* chybělo. Vřele nedoporučuju komorním příznivcům filmu, aby neohodnotili 2* a míň. Doufám, že Jupiter na tom bude líp. 80% ()

EllaFox

Film, který není úplná špička, ale rozhodně neurazí. Propracované animace a nádherné kostýmy vytvářejí spolu se skvělým hereckým obsazením parádní efekty. Jen příběh je hodně předvídatelný. Po prvních dvaceti minutách jsem přesně odhadla, jak bude vypadat závěr filmu. Rozhodně jsem se ale nenudila, protože bylo pořád na co koukat. ()

WorteeFlex

Pohádka. Jedno slovo stačí na vyjádření tohoto co se nazývá film, který jde do kin. Nenašla jsem zde jedinou věc, která by mě měla zrovna na tomto snímku zaujmout, když jich existuje tolik jiných a podobných. Nebyl to zase takový propadák, ale peníze za kino bych teď raději utratila někde jinde. Určitě bych dokázala vybrat jiného hlavního herce a maličko oželela melodramatičnost některých scén. Ale...film je to koukatelný, pokud máte děti (nebo jste dítě) a chcete se zabavit na večer. Pár vtipných scén vás rozesměje a možná v tom najdete i nějakou inspiraci, či poučení, to už je asi na každém z vás. ()

ciapok

Hansel & Gretel bez vtipu, ale zato s Julianne a Jeffom ... beriem. Ale len v sekcii VHS bohužiaľ. Ináč, šikovný tím vizuálnych efektov ! ()

Cre-A-tive

Trailer lepší než samotný film. Tak trochu odfláknutá fantasy, škoda těch skvělých herců. No rozum mi to nebere.. Na 3* se nezmůžu. -disappointed- ()

Revelate_17

Na tenhle film jsem se těšila, přestože jsem se zároveň už dopředu bála, že to bude nejspíš odfláknuté jako spousta jiných fantasy filmů - a bohužel jsem se nemýlila. Přitom ten potenciál by tam byl - a docela velký!! Chtělo by to více rozpracovat ty ostatní čarodějné postavy, které se tu jen mihly. Udělat to tak nějak víc "výpravněji" a ne stylem "šup šup a je to". Hned by se na to koukalo líp. Je mi opravdu líto, že nemůžu dát víc než 2*. ()

SandroCZ

Něco jako Hon na čarodějnice, když to člověk uvidí tak nemá potřebu to vidět znova nicméně docela dobrý pokoukání tak za 3,5 hvězdy ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)