Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiálny text distribútora)

Molly

Red patří k těm filmům, po jejichž zhlédnutí se vám sevře hrudní koš a onen stisk jen tak nepovolí. Je mi smutno, uvědomím-li si, že jsou mezi námi lidé jako Avery - lidé, ke kterým osud nebyl milosrdný, kteří přišli o všechno a jedinou jejich potěchou a důvodem, proč ráno vstát z postele, je psí společník. Ještě smutnější ale je, že jsou mezi námi taky lidé jako Danny - lidé, kteří nemají žádnou úctu k člověku, k životu. Film mnou otřásl a zanechal hlubokou stopu. Mrzí mě jen, že mi ten (un)happy end nedovolil pocítit kýženou satisfakci. ()

Fr

Stojí všechen ten čas za starýho voříška?.…. ,,Malé“ drama o hledání spravedlnosti, z kterého se stane soukromá válka bez pravidel. B.Cox táhne (a utáhne!) celý film a když už by jednoduchý děj začínal klouzat k nudě, vytáhne historku, během které by se ve mně ,,krve nedořezal“. Filmové fanoušky potěší také Mr.Doust (R.Eklund) a že každý dostane, co si zaslouží. Vlastně ne tak docela… PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? Řeknu hodně málo: ,,Mám psa! Podělaní parchanti, pracky od něj pryč!“ ()

Hanys_

Brian Cox v další variaci na důchodce, který je nucen vzít spravedlnost do vlastních rukou. S Gran Torinem ani Harry Brownem bych tohle nerad srovnával (ikdyž se to asi dost nabízí), ale tentokrát mi to pomalé tempo prostě moc nesedělo. Navíc - Sizemoreova postava byla napsaná hodně lajdácky... 5.5/10 ()

Mrkvič

Hodně syrové drama, které zaujme hlavně svou realičností. Brian Cox jako dost nekonfliktní stařík, co toho má už za sebou víc než tucet stejně vyzrálých penzistů, podává snad jeden ze svých nejlepších výkonů ve své kariéře jinak bohaté spíše na záporáky velké i malé. Občas si sice scénárista vybral slabší chvilku a počty s věkem ve filmu dokonce nesedí!!!, ale díky zbytku je to hned odpuštěno. V obsahu je pomstychtivá bouře naprosto zavádějící, když je hlavní hodnotou filmu absence touhy po pomstě :) ()

JASON_X

Jednoznačně nejslabší McKeeův film, není tedy divu, že je tu v červených číslech :/ Příběh o pomstě starého chlapa na partě drzých fracků mě hodně zklamal, čekal jsem zábavný exploaťák a dostal nudnou, sentimentální, moralizující, ufňukanou a vyteplenou středoproudovku. Těšil jsem se že poté, co mladí hajzlíci odbouchnou dědkovi pudlíka, onen chytí rapla, vyštrachá v kůlně nějaký pořádný kvér a vyčistí celý městys nejen od nich a od všech jejich příbuzných, ale i od těch, kteří se jim aspoň jenom trochu podobají. No a pak se hoďku a půl dívám na tenhle div ne romanťák, bych zvracel... Všichni ti pánové a dámy, kteří tu avizují nějaký "brutální" a "krvavý" film, jsou zjevně poněkud jemnocitných naturelů, já tedy tomuhle říkám slaďák. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. (Terva)